emocjonalny kompas

JAK WYKORZYSTAĆ EMOCJE W BIZNESIE I ŻYCIU PRYWATNYM

Inteligencja emocjonalna - zarządzanie sobą w emocjach - stres - poczucie własnej wartości
- relacje - komunikacja - odważne rozmowy - asertywność - sytuacje trudne - konflikt

Warszawa

1900 PLN netto (1 osoba)

Grupa VIP do 6 osób

Marcin Mańka

Ponad 150 listów referencyjnych – Realne doświadczenie w sprzedaży, marketingu, relacjach, biznesie i ogólnopolskich mediach (20 lat) – 3 szkoły psychologiczne, prawo i szkoła aktorska. Prowadzenie badań z zakresu psychologii wpływu społecznego.

ZAPYTAJ O WYCENĘ DLA TWOJEJ FIRMY LUB KONSULTACJE INDYWIDUALNE 

Szkolenia indywidualne wyceniane są jak coaching biznesowy – ceny są w zakładce coaching

Marcin Mańka

Jestem prezenterem, psychologiem, trenerem kompetencji miękkich i coachem. Łączę profesjonalne wykształcenie i doświadczenie. Wykształcenie psychologiczne (3 szkoły), prawnicze i szkoła aktorska.

Doświadczenie w sprzedaży i relacjach klientami (manager), marketingu, biznesie i w ogólnopolskich mediach w roli prezentera m. in. Radio ZET, TVP 1, Polsat. (20 lat). Prowadzenie międzynarodowych eventów i konferencji. Bardzo bogate doświadczenie szkoleniowe. Prowadzenie badań z zakresu wizerunku w sprzedaży i obsłudze klienta. 

Ponad 150 listów referencyjnych od największych światowych korporacji takich jak Coca-Cola, Oriflame czy PWC.

Marcin_Manka_Voyo_Final_1_Maniejsza

PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY WYBÓR JEŚLI SZUKASZ SZKOLENIA Z TEGO TEMATU

Unikalne podejście
Skupiam się na określeniu i usunięciu przyczyn, a nie jedynie skutków

PONAD 150 IMIENNYCH LISTÓW REFERENCYJNYCH

PWC

Współpracowaliśmy z Panem Marcinem przy projektach z zakresu kompetencji miękkich w biznesie. Szkolenia były dopasowane do potrzeb uczestników i inspirujące. Łączy on podejście praktyczne z dużą wiedzą psychologiczną, świetnie utrzymuje uwagę, co przekłada się na zadowolenie i wyniki.

Joanna Kucharczyk-Capiga
Academy Manager
PriceWaterhouseCoopers

ORLEN

Szkolenie z Marcinem jest doskonałym dowodem, że nauka, to też świetna zabawa, która zaowocuje w przyszłości. Niesamowita wiedza, profesjonalizm, niespotykana życzliwość, uśmiech, pozytywna energia – za to wszystko z serca dziękujemy. Nasze podziękowanie dotyczy również przyjacielskiej atmosfery jaka panowała, dobrych relacji, jakie się nawiązały, wspólnie spędzonego czasu. Polecamy Pana Marcina jako odpowiedzialnego i rzetelnego partnera.

 Bogdan Kijek
Prezes Zarządu
GRUPA ORLEN – CENTRUM EDUKACJI

COCA-COLA

Szkolenie z Marcinem to dobrze zainwestowany czas: praktyczne podpowiedzi, doświadczanie sytuacji, przyjazna atmosfera sprzyjająca nauce.

Elżbieta Makselon-Drabczyk
Dyrektor ds. Zarządzania Talentem
Coca-Cola HBC Polska

KCR

Coaching z Marcinem to niezwykła podróż w głąb siebie – tam gdzie rozpoczyna się rozwój. Każde spotkanie było niezwykle wartosciowe, inspirujące, rozwijajace, zaskakujące absolutnie polecam i żałuję, że to już koniec.

Aleksandra Salawa
Global Director of Patient Recruitmant Solutions
CURANDUS sp. Zoo

Slovakia Lotte Chemical

Marcin jest coachem z ogromnym wyczuciem ludzi i biznesu. Jest również bardzo inspirujący. Zdecydowanie rekomenduję jego usługi.

 Maciej Kiepurski
Sales Manager Poland, Hungary, the Czech Republic
Slovakia Lotte Chemical

dr hab. n. med. Anna Kajdy Scholz

Każda sesja jest wyjątkowa i dostosowana do aktualnych celów i wyzwań. Marcin potrafi zadawać trafne pytania, które skłaniają do refleksji. Marcin zawsze motywuje do działania i wspiera w trudnych momentach, co pozwala na ciągły rozwój i osiąganie zamierzonych celów. Cenię jego profesjonalizm i zaangażowanie. Marcin jest zawsze przygotowany do sesji, a jego pozytywna energia i optymizm dodają motywacji. Współpraca z nim to inwestycja w siebie, która przynosi wymierne korzyści. Mogę polecić z pełnym przekonaniem. Jego wsparcie jest nieocenione, a efekty pracy z nim są widoczne i trwałe.

dr hab. n. med. Anna Kajdy Scholz
Ekspert położnictwa, ginekologii oraz perinatologii

STRABAG

Polecam szkolenia Marcina. Ma praktyczną i psychologiczną wiedzę oraz inspirujące podejście, stawia dużo wyzwań a jednocześnie pokazuje, że możesz więcej niż myślałeś.

Piotr Miler
Dyrektor Pionu Rachunkowości Finansowej
BRVZ Sp. z o.o.
Spółka Koncernu STRABAG SE

Drutex S.A.

Pan Marcin Mańka jest profesjonalistą i wyjątkowym człowiekiem. Potrafi doskonale budować atmosferę spotkania, a jego zdolności komunikacyjne i interpersonalne są ze wszech miar wyjątkowe.

Adam Leik
Marketing Director
Drutex S.A.

Naspers

Marcin to świetny coach – od pierwszego spotkania zbudował szczególną więź, dzięki której spojrzałem w głąb siebie z łatwością z jaką wcześniej bym się po sobie nie spodziewał. Z pewnością przyczyniła się do tego luźna i przyjacielska atmosfera jaka wypełniała każde nasze spotkanie. A do tego zawsze duża dawka humoru! Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z Marcinem i zdecydowanie polecam zainteresowanym profesjonalnym coachingiem!

Pawel Gawronski
Finance Manager
Prosus Group and Naspers

DOTYCHCZAS ZAUFALI MI MIĘDZY INNYMI

DOŚWIADCZENIE I WYKSZTAŁCENIE

 • Wykształcenie: psychologia, prawo, szkoła treningu psychologicznego, międzynarodowy certyfikat coach icf, roczny kurs aktorski, w trakcie doktoratu
 • prowadzenie projektów szkoleniowych i doradczych dla największych firm, współpraca z międzynarodowymi firmami konsultingowymi na polu HR, a także prowadzenie wielu prestiżowych eventów (rangi europejskiej i światowej), w tym międzynarodowe spotkania premierów, naukowe i gospodarcze,
 • przeprowadził unikalne w skali światowej badania, które pokazały, że wizerunek pracownika przekłada się na postrzeganie firmy,
 • ponad 20 lat doświadczenia w pracy w mediach – prasie, radiu (Radio ZET, Roxy FM, Radiostacja), a przede wszystkim w telewizji (TVP 1, TVP Info, Polsat, TVN), Obecnie – współprowadzący Studio LOTTO, oraz juror w programie Polsatu Make Me Over – Wielka Zmiana, ekspert psycholog w programach telewizyjnych między innymi Pytanie na Śniadanie,
 • praca w działach sprzedaży i relacji z klientami na stanowiskach managerskich.
 • właściciel firmy szkoleniowej oraz firmy zajmującej się produkcją eventów oraz materiałów foto i wideo.
 • współtworzył dwa najlepiej zarabiające programy call tv w kraju.

DOŚWIADCZENIE MEDIALNE

 • Agent/psycholog w programie „Celebs Go Dating Polska – Gwiazdy Idą na Podryw” (Eska Tv, Polsat Cafe, Polsat Go)
 • Ekspert psycholog w programach telewizyjnych, między innymi Pytanie na Śniadanie
 • Juror/ekspert wizerunkowy w programie Make Me Over – Wielka Zmiana (Polsat)
 • Prowadzący Studia Lotto
 • Prezenter w Radiu Zet
 • Prezenter w Telewizji TTV – program „Pogodny Poranek”
 • Prezenter w TVP 1 (programy „Za kulisami jedynki”, „Wypasiona zima”, „Quadrans Qltury”, „Studio oprawy TVP1”)
 • Prowadzenie studia festiwalowego Opole 2009
 • Lektor – Telewizja Polska S.A., TVN Warszawa
 • Prezenter w Radiu Roxy FM
 • Prezenter w Telewizji Polsat (programy Quizmania, Halo Kasa).

DOŚWIADCZENIE W PROWADZENIU EVENTÓW - wybrane wydarzenia

 • „Czech and Polish Business Mixer – Karlovy Vary International Film Festival” Spotkanie premierów i biznesu. Język: angielski.
 • „Airtec Frankfurt – International Trade Fair for Aerospace Suppliers” Czołowe na świecie targi rozwiązań dla lotnictwa. „Get together evening”. Język: angielski.
 • 90 Międzynarodowy Kongres EOS Największe europejskie spotkanie ortodontów, organizowane każdego roku w innym kraju. 5 lat przygotowań, 2500 uczestników z 72 krajów. Język prowadzenia: angielski.
 • „Future Internet Week” Jedna z najważniejszych konferencji podczas prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Język: angielski.
 • Uruchomienie pierwszej sieci 5G w Polsce T-Mobile. Historyczny moment, wielu ważnych gości z Polski i ze świata. Język: angielski.
 • „Coca- Cola Leadership Conference 2017” Gigantyczna konferencja dla firmy Coca-Cola HBC. Język: angielski.
 • „Konferencje Discovery Channel” Prowadzenie spotkań z największymi gwiazdami Discovery Channel, między innymi: Bear Gryll czy, magik Dynamo. Jezyk: angielski.
 • Gala Finałowa europejskiego Konkursu „Discover e-volunteering” Wydarzenie zamykające obchody Europejskiego Roku Wolontariatu 2011, wpisujące się w Program obchodów prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. W konkursie brały udział organizacje z 19 państw UE. Jezyk: angielski.
 • Gala Finałowa Konkursu „Dobroczyńca Roku 2011” Konkurs dla biznesowej elity naszego kraju.
 • Koncerty finałowe ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” Edycje 2009, 2010, 2011, 2012.
 • 42 Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów z Deutsche Gesellschaft fur Neurochirurgie Międzynarodowy zjazd najlepszych neurochirurgów. Język: angielski.

WYKŁADY, SZKOLENIA I COACHING

Jako jedyny w Polsce psycholog, trener kompetencji miękkich, coach i prezenter w tak unikalny sposób łączę profesjonalne wykształcenie i doświadczenie. Prowadzę znakomicie oceniane wykłady i szkolenia, zarówno dla firm małych i średnich jak i największych światowych korporacji.

OPIS SZKOLENIA

Często trudno je nawet nazwać… a co dopiero skutecznie sobie z nimi radzić i świadomie wykorzystywać. Jesteś człowiekiem racjonalnym czy emocjonalnym? W pracy i w życiu prywatnym podejmujesz decyzje logicznie, czy na podstawie przeczucia? Motywują Cię plany i cele, czy może jednak emocje? A jeśli Ci powiem, że nie jesteś racjonalna/racjonalny nawet jeśli lubisz tak myśleć? Czy masz świadomość tego, że emocje są podstawą absolutnie każdego szkolenia opartego na wiedzy psychologicznej, że przenikają każdą dziedzinę życia prywatnego i zawodowego?

Ogromna ilość badań z ostatnich 50 lat, pokazuje, że myślenie racjonalne nie jest w stanie pokonać emocji, ponieważ są one podstawą każdej Twojej myśli i percepcji. Emocje są też bazą Twoich decyzji. Na taki wniosek wskazuje, struktura Twojej kory mózgowej i nie ma znaczenia to czy wybierasz co obejrzeć w telewizji, jakiego batonika kupić, czy w co zainwestować duże pieniądze. Tak to działa na polu prywatnym i zawodowym.

Możesz myśleć, że to co widzisz i słyszysz wpływa na to co czujesz, ale zwykle jest odwrotnie, to co czujesz wpływa na to jak widzisz otoczenie. W 2011 roku w Izraelu, przeprowadzono badania, które pokazały, że sędziowie dużo częściej odmawiali przyznania zwolnienia warunkowego więźniowi, jeśli przesłuchanie odbywało się tuż przed porą lunchu. Swoje odczucia związane z głodem interpretowali jako przeczucie, że nie można więźniowi ufać.

Emocje są absolutną podstawą naszego funkcjonowania w życiu prywatnym i zawodowym. Są kluczem do tego jak widzimy różne sytuacje. To one odpowiadają za to czym się zainteresujemy oraz czy mamy motywację do realizacji zadań. To one pozwalają się skutecznie komunikować. Praca i kontakty z różnymi osobami wymagają od nas elastyczności, umiejętności radzenia sobie w trudnych, czasami konfliktowych sytuacjach. Skuteczna komunikacja pozwala zjednoczyć zespół, a w konsekwencji osiągać lepsze wyniki. Jednak, żeby to się udało, trzeba zapanować nad nieświadomymi aspektami naszych zachowań. Ponieważ bardzo często wpływu emocji na nasze funkcjonowanie nie jesteśmy świadomi. Na końcu warto dodać, że emocje mają też niezwykle silny wpływ na Twoją odporność i zdrowie fizyczne. Współczesne teorie i badania, pokazują, że granica pomiędzy tym co jest psychiczne i fizyczne nie istnieje. Kiedy naukowcy umieszczają wirus przeziębienia w nosach 100 osób, jedynie 25-40 % z nich zapada na przeziębienie. Wirus więc jest konieczny ale niewystarczający.

Emocjonalny Kompas to projekt od, którego powinno się zaczynać rozwój na polu prywatnym i zawodowym. Tworzy on bazę, która będzie wykorzystywana w każdym innym temacie. Zrozumienie tego jak działamy na polu emocjonalnym pomaga budować poczucie własnej wartości, lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami i stresem, zwiększa motywację, rozwija umiejętności komunikacyjne, pozwala budować asertywność i radzić sobie z konfliktami, wreszcie buduje zespoły i znakomicie wpływa na sposób budowania relacji z klientami w sprzedaży i obsłudze klienta.

*W ramach szkolenia wykorzystuję profesjonalne, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne testy, które pomagają sprawdzić różne aspekty funkcjonowania na polach związanych z inteligencją emocjonalną, stylami komunikacji, asertywnością czy sposobami radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

NA JAKICH POLACH EMOCJE MAJĄ ZNACZENIE W TWOIM ŻYCIU PRYWATNYM?

 • Dokonywanie wyborów? Prawie wszystkich.
 • Tworzenie wartościowych relacji.
 • Szczęśliwe życie rodzinne.
 • Ustalanie celów i motywacja do ich realizacji.
 • Rozwój poczucia własnej wartości.
 • Rozwój umiejętności komunikacyjnych.
 • Redukowanie nadmiernego napięcia i stresu.
 • Rozwój asertywności.
 • Większe poczucie szczęścia i spełnienia.
 • Większy balans pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym.

NA JAKICH POLACH EMOCJE MAJĄ ZNACZENIE W TWOIM ŻYCIU ZAWODOWYM I W BIZNESIE?

 • Ustalanie celów i ich osiągnie.
 • Motywowanie siebie i innych.
 • Osiąganie lepszych wyników.
 • Poprawienie jakości sprzedaży i obsługi klienta.
 • Skuteczna komunikacja z klientami, kontrahentami i współpracownikami.
 • Skuteczna komunikacja marketingowa.
 • Rozwiązywanie Konfliktów.
 • Poprawienie atmosfery współpracy.
 • Tworzenie zgranych zespołów i umacnianie relacji.
 • Umiejętne zarządzanie zespołami i umacnianie pozycji lidera.
 • Tworzenie profesjonalnego wizerunku.

Emocje przenikają każdą dziedzinę życia. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak je wykorzystać weź udział w szkoleniu. Dzięki niemu

Zaczniesz

 • w sposób świadomy zauważać, że emocje bardzo często nieświadome, leżą u podstaw każdego Twojego zachowania i decyzji, dzięki temu zyskasz możliwość reagowania;
 • świadomie wykorzystywać niezwykły wpływ emocji do osiągania sukcesów na polu prywatnym i zawodowym, 
 • żyć pełniej, i odczuwać więcej szczęścia, łącząc emocję i wpływ racjonalnej głowy, 
 • skutecznie radzić sobie z trudnymi emocjami,
 • w zdrowy i bezpieczny sposób pokonywać stres
 • reagować asertywnie i elastycznie w różnych sytuacjach prywatnych i zawodowych,
 • odważnie budować nowe wartościowe relacje prywatne i zawodowe. 

przestaniesz

 • zastanawiać się co sprawiło, że jesteś w danym miejscu, lub podjęłaś daną decyzję; 
 • żyć w poczuciu odcięcia od emocji, lub głowy, 
 • sabotować swoje działania i wybory, a także podejmować takie, które nie są zgodne z Tobą.

Rozwiniesz

 • świadomość wpływu wywieranego na Twój organizm przez Twoje własne emocje, 
 • umiejętność wykorzystywania emocji w komunikacji, 
 • inteligencję emocjonalną, umiejętność reagowania i wpływania na stany emocjonalne swoje i innych,
 • umiejętność współpracy z ludźmi oraz budowania wartościowych relacji interpersonalnych,
 • kompetencje emocjonalne kierowania zespołem, które pomogą Ci budować większy autorytet,
 • umiejętność wybierania zawodowych i życiowych priorytetów,
 • wytrwałość w dążeniu do wybranych celów,
 • umiejętność budowania zdrowych relacji z innymi,
 • poczucie własnej wartości i pewność siebie.

program szkolenia

Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie. Jeśli w programie danego szkolenia nie ma bloku, na którym Ci zależy, dodam go, wykorzystując elementy innych projektów. Moje szkolenia są zawsze maksymalnie dopasowane do potrzeb klienta.

 • Ciekawostki mózg i emocje
 • Ja w emocjach – gdzie jestem teraz
 • Inteligencja emocjonalna
 • Emocje i ich wpływ
 • Emocje, których nie lubię. Jak sobie z nimi radzić?
 • Stres – jak działa i jak skutecznie sobie z nim radzić. 
 • Sytuacje kryzysowe – mechanizmy radzenia sobie w wyjątkowo obciążających warunkach.
 • Poczucie własnej wartości, samoocena, pewność siebie
 • Wartościowe relacje w życiu prywatnym i zawodowym. 
 • Emocje w komunikacji  i nawiązywaniu relacji – trzy poziomy wpływu, czyli mechanizmy komunikacji interpersonalnej. Blok przygotowany w oparciu o psychologię komunikacji.
 • Odważne rozmowy.
 • Asertywność w biznesie i relacjach prywatnych.
 • Umiejętne rozwiązywanie konfliktów.
 • Poligon czyli radzenie sobie w sytuacjach trudnych
 • Osobisty program rozwoju w oparciu o techniki i narzędzia coachingowe.

miejsce i forma szkolenia

Formuła VIP. Bardzo mała grupa do 6 osób. Bardzo dużo praktyki. Wyjątkowe warunki i świetny catering.
Szkolenie odbywa się w naszej prywatnej sali szkoleniowej.

Chcesz wziąć udział w szkoleniu lub zapisać swoich pracowników?

Zadzwoń: +48 693 425 350

Napisz: marcin@marcinmanka.com

Regulamin Polityka cookies© Marcin Mańka 2022

Kursy online