Wystąpienia publiczne, prezentacje biznesowe i autoprezentacja


Również: medialne + online

Warszawa

1900 PLN netto (1 osoba)

Grupa VIP do 6 osób

Marcin Mańka

Ponad 130 listów referencyjnych – Realne doświadczenie w sprzedaży, marketingu, relacjach, biznesie i ogólnopolskich mediach (20 lat) – 3 szkoły psychologiczne, prawo i szkoła aktorska. Prowadzenie badań z zakresu psychologii wpływu społecznego.

ZAPYTAJ O WYCENĘ DLA TWOJEJ FIRMY LUB KONSULTACJE INDYWIDUALNE 

Szkolenia indywidualne wyceniane są jak coaching biznesowy – ceny są w zakładce coaching

Marcin Mańka

Jako jedyny w Polsce psycholog, trener kompetencji miękkich, coach w tak unikalny sposób łączę profesjonalne wykształcenie i doświadczenie. Wykształcenie psychologiczne (3 szkoły), prawnicze i szkoła aktorska.

Doświadczenie w sprzedaży i relacjach klientami (manager), marketingu, biznesie i w ogólnopolskich mediach w roli prezentera m. in. Radio ZET, TVP 1, Polsat. (20 lat). Prowadzenie międzynarodowych eventów i konferencji. Bardzo bogate doświadczenie szkoleniowe. Prowadzenie badań z zakresu wizerunku w sprzedaży i obsłudze klienta. 

Ponad 130 listów referencyjnych od największych światowych korporacji takich jak Coca-Cola, Oriflame czy PWC.

Marcin-Mańka-2

PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY WYBÓR JEŚLI SZUKASZ SZKOLENIA Z TEGO TEMATU

Unikalne podejście
Skupiam się na określeniu i usunięciu przyczyn, a nie jedynie skutków

PONAD 130 IMIENNYCH LISTÓW REFERENCYJNYCH

PWC

Współpracowaliśmy z Panem Marcinem przy projektach z zakresu kompetencji miękkich w biznesie. Szkolenia były dopasowane do potrzeb uczestników i inspirujące. Łączy on podejście praktyczne z dużą wiedzą psychologiczną, świetnie utrzymuje uwagę, co przekłada się na zadowolenie i wyniki.

Joanna Kucharczyk-Capiga
Academy Manager
PriceWaterhouseCoopers

ORLEN

Szkolenie z Marcinem jest doskonałym dowodem, że nauka, to też świetna zabawa, która zaowocuje w przyszłości. Niesamowita wiedza, profesjonalizm, niespotykana życzliwość, uśmiech, pozytywna energia – za to wszystko z serca dziękujemy. Nasze podziękowanie dotyczy również przyjacielskiej atmosfery jaka panowała, dobrych relacji, jakie się nawiązały, wspólnie spędzonego czasu. Polecamy Pana Marcina jako odpowiedzialnego i rzetelnego partnera.

 Bogdan Kijek
Prezes Zarządu
GRUPA ORLEN – CENTRUM EDUKACJI

COCA-COLA

Szkolenie z Marcinem to dobrze zainwestowany czas: praktyczne podpowiedzi, doświadczanie sytuacji, przyjazna atmosfera sprzyjająca nauce.

Elżbieta Makselon-Drabczyk
Dyrektor ds. Zarządzania Talentem
Coca-Cola HBC Polska

KCR

Coaching z Marcinem to niezwykła podróż w głąb siebie – tam gdzie rozpoczyna się rozwój. Każde spotkanie było niezwykle wartosciowe, inspirujące, rozwijajace, zaskakujące absolutnie polecam i żałuję, że to już koniec.

Aleksandra Salawa
Global Director of Patient Recruitmant Solutions
CURANDUS sp. Zoo

Slovakia Lotte Chemical

Marcin jest coachem z ogromnym wyczuciem ludzi i biznesu. Jest również bardzo inspirujący. Zdecydowanie rekomenduję jego usługi.

 Maciej Kiepurski
Sales Manager Poland, Hungary, the Czech Republic
Slovakia Lotte Chemical

Streetcom

Marcin jest jedną z tych osób, która zaraża pozytywną energią i pasją, zachęcając swoje otoczenie do podjęcia działań i przekraczania swoich ograniczeń. Pomógł mi odnaleźć równowagę miedzy życiem zawodowym a prywatnym. 

Wojtek Zdunek
Global Sales Manager
Streetcom

STRABAG

Polecam szkolenia Marcina. Ma praktyczną i psychologiczną wiedzę oraz inspirujące podejście, stawia dużo wyzwań a jednocześnie pokazuje, że możesz więcej niż myślałeś.

Piotr Miler
Dyrektor Pionu Rachunkowości Finansowej
BRVZ Sp. z o.o.
Spółka Koncernu STRABAG SE

Drutex S.A.

Pan Marcin Mańka jest profesjonalistą i wyjątkowym człowiekiem. Potrafi doskonale budować atmosferę spotkania, a jego zdolności komunikacyjne i interpersonalne są ze wszech miar wyjątkowe.

Adam Leik
Marketing Director
Drutex S.A.

Naspers

Marcin to świetny coach – od pierwszego spotkania zbudował szczególną więź, dzięki której spojrzałem w głąb siebie z łatwością z jaką wcześniej bym się po sobie nie spodziewał. Z pewnością przyczyniła się do tego luźna i przyjacielska atmosfera jaka wypełniała każde nasze spotkanie. A do tego zawsze duża dawka humoru! Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z Marcinem i zdecydowanie polecam zainteresowanym profesjonalnym coachingiem!

Pawel Gawronski
Finance Manager
Prosus Group and Naspers

DOŚWIADCZENIE I WYKSZTAŁCENIE

 • Wykształcenie: psychologia, prawo, szkoła treningu psychologicznego, międzynarodowy certyfikat coach icf, roczny kurs aktorski, w trakcie doktoratu
 • prowadzenie projektów szkoleniowych i doradczych dla największych firm, współpraca z międzynarodowymi firmami konsultingowymi na polu HR, a także prowadzenie wielu prestiżowych eventów (rangi europejskiej i światowej), w tym międzynarodowe spotkania premierów, naukowe i gospodarcze,
 • przeprowadził unikalne w skali światowej badania, które pokazały, że wizerunek pracownika przekłada się na postrzeganie firmy,
 • ponad 20 lat doświadczenia w pracy w mediach – prasie, radiu (Radio ZET, Roxy FM, Radiostacja), a przede wszystkim w telewizji (TVP 1, TVP Info, Polsat, TVN), Obecnie – współprowadzący Studio LOTTO, oraz juror w programie Polsatu Make Me Over – Wielka Zmiana, ekspert psycholog w programach telewizyjnych między innymi Pytanie na Śniadanie,
 • praca w działach sprzedaży i relacji z klientami na stanowiskach managerskich,
 • właściciel firmy szkoleniowej oraz firmy zajmującej się produkcją eventów oraz materiałów foto i wideo,
 • współtworzył dwa najlepiej zarabiające programy call tv w kraju.

DOŚWIADCZENIE MEDIALNE

 • Ekspert psycholog w programach telewizyjnych, między innymi Pytanie na Śniadanie
 • Juror/ekspert wizerunkowy w programie Make Me Over – Wielka Zmiana (Polsat)
 • Prowadzący Studia Lotto
 • Prezenter w Radiu Zet
 • Prezenter w Telewizji TTV – program „Pogodny Poranek”
 • Prezenter w TVP 1 (programy „Za kulisami jedynki”, „Wypasiona zima”, „Quadrans Qltury”, „Studio oprawy TVP1”)
 • Prowadzenie studia festiwalowego Opole 2009
 • Lektor – Telewizja Polska S.A., TVN Warszawa
 • Prezenter w Radiu Roxy FM
 • Prezenter w Telewizji Polsat (programy Quizmania, Halo Kasa).

DOŚWIADCZENIE W PROWADZENIU EVENTÓW - wybrane wydarzenia

 • „Czech and Polish Business Mixer – Karlovy Vary International Film Festival” Spotkanie premierów i biznesu. Język: angielski.
 • „Airtec Frankfurt – International Trade Fair for Aerospace Suppliers” Czołowe na świecie targi rozwiązań dla lotnictwa. „Get together evening”. Język: angielski.
 • 90 Międzynarodowy Kongres EOS Największe europejskie spotkanie ortodontów, organizowane każdego roku w innym kraju. 5 lat przygotowań, 2500 uczestników z 72 krajów. Język prowadzenia: angielski.
 • „Future Internet Week” Jedna z najważniejszych konferencji podczas prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Język: angielski.
 • Uruchomienie pierwszej sieci 5G w Polsce T-Mobile. Historyczny moment, wielu ważnych gości z Polski i ze świata. Język: angielski.
 • „Coca- Cola Leadership Conference 2017” Gigantyczna konferencja dla firmy Coca-Cola HBC. Język: angielski.
 • „Konferencje Discovery Channel” Prowadzenie spotkań z największymi gwiazdami Discovery Channel, między innymi: Bear Gryll czy, magik Dynamo. Jezyk: angielski.
 • Gala Finałowa europejskiego Konkursu „Discover e-volunteering” Wydarzenie zamykające obchody Europejskiego Roku Wolontariatu 2011, wpisujące się w Program obchodów prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. W konkursie brały udział organizacje z 19 państw UE. Jezyk: angielski.
 • Gala Finałowa Konkursu „Dobroczyńca Roku 2011” Konkurs dla biznesowej elity naszego kraju.
 • Koncerty finałowe ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” Edycje 2009, 2010, 2011, 2012.
 • 42 Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów z Deutsche Gesellschaft fur Neurochirurgie Międzynarodowy zjazd najlepszych neurochirurgów. Język: angielski.

WYKŁADY, SZKOLENIA I COACHING

Jako jedyny w Polsce psycholog, trener kompetencji miękkich, coach i prezenter w tak unikalny sposób łączę profesjonalne wykształcenie i doświadczenie. Prowadzę znakomicie oceniane wykłady i szkolenia, zarówno dla firm małych i średnich jak i największych światowych korporacji.

OPIS SZKOLENIA

Dla niektórych wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe to cześć codziennej pracy, dla innych element, z którym niestety od czasu do czasu trzeba się zmierzyć, są też tacy, którzy unikają ich jak ognia. Wystąpienia publiczne w mediach czy też w formie prezentacji sprzedażowych, przemówień do pracowników, prezentacji wyników pracy, wystąpień na konferencjach i w innych możliwych wydaniach, stacjonarnie lub online, bywają bardzo stresujące. Nie bardzo wierzę osobom, które mówią, że nie odczuwają w ich trakcie żadnego spięcia, choć takie oczywiście też można znaleźć. Trema dotyka także zawodowców, nawet tych znanych z pierwszych stron gazet. I wierzcie mi, trema dotyka także zawodowców, nawet tych znanych z pierwszych stron gazet. Pierwszym i najważniejszym krokiem do pracy nad rozwojem swoich umiejętności w tym temacie jest wypracowanie odpowiednich sposobów radzenia sobie ze stresem.

Kolejny krok to budowanie pewności siebie, ponieważ wystąpienie publicznie to mierzenie się z oceną innych w sytuacji ekspozycji publicznej. Nie zawsze świetne przygotowanie i dokładność sprawia, że przestajemy mierzyć się z własną oceną i fantazjami na temat tego, co myślą o nas inni – mamy wątpliwości. Dlatego podczas szkoleń zaczniemy od pracy nad Twoim wnętrzem, co później połączymy z elementami komunikacji i wybranymi  aspektami psychologicznymi i technicznymi. Na tym szkoleniu nauczysz się jak pokonywać samego siebie i jak, dzięki temu, prowadzić lepsze, bardziej naturalne i bardziej wiarygodne prezentacje.

To szkolenie pełne jest praktycznych wskazówek wynikających z wieloletniego doświadczenia z pracy w ogólnokrajowych mediach (np. TVP 1, POLSAT, Radio ZET) setek prowadzonych eventów, szkoleń i wykładów. Dowiesz się, jakich narzędzi komunikacyjnych używać, jak przykuć uwagę odbiorców, w jaki sposób utrzymać ją na wysokim poziomie oraz na co zwrócić uwagę w ubiorze, gestach i zachowaniu.

* Uwaga, szkolenie może być przygotowane z nastawieniem na specyfikę wystąpień Twoich pracowników. Możemy skupić się na prezentacjach w mediach, online, sprzedażowych, konferencyjnych itp. 

Czy wiesz?

 • jak oczarować publiczność?
 • jak rozwijać pewność siebie?
 • jak zbudować autorytet, wiarygodność i przekonać innych do siebie?
 • jak budować profesjonalny wizerunek podczas wystąpień publicznych?
 • jak w pełni wykorzystać swój potencjał?
 • jak zadbać o spójność przekazu?
 • jak utrzymać uwagę odbiorców?

ale również

 

 • jak świadomie wykorzystać efekt pierwszego wrażenia?
 • jak interpretować zachowania słuchaczy?
 • jak sprawić, żeby słuchacze wyszli ze spotkania z efektem „wow”?
 • jak poradzić sobie z niezadowoleniem słuchaczy?
 • jak opanować tremę i obniżyć stres?
 • jak poradzić sobie z w sytuacji zastrzeżeń wypowiedzianych i niewypowiedzianych?
 • jak dobrze dopasować Dress code do charakteru i specyfiki wystąpienia?
 • jak reagować na trudne, zaskakujące pytania odbiorców i nieprzewidziane sytuacje?

JEŚLI MASZ Z TYM PROBLEM, ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLENIU, PO KTÓRYM

Zaczniesz

 • wykorzystywać cały swój potencjał podczas prezentacji,
 • czuć się pewnie w roli prezentera,
 • oczarowywać i przyciągać uwagę swoich odbiorców,
 • czuć się bardziej pewnie w trakcie wystąpień medialnych,
 • lepiej utrzymywać uwagę i zainteresowanie odbiorców,
 • przejmować kontrolę podczas współpracy z dziennikarzem,
 • czuć się pewnie w roli prezentera w środowisku online,
 • skutecznie przyciągać uwagę swoich odbiorców, mimo komunikacji na odległość.

przestaniesz

 • sabotować swoje działania podczas prezentacji
 •  martwić się tym, że to, kim jesteś, nie wystarczy, by przyciągnąć uwagę,
 • poddawać się tremie.

Rozwiniesz

 • umiejętność panowania nad niewerbalnymi elementami komunikatu,
 • umiejętność jasnego i konkretnego przekazywania informacji,
 • umiejętność budowania spójnego wizerunku podczas wystąpień,
 • umiejętności dotyczące skutecznych wystąpień medialnych oraz online,
 • umiejętności dotyczące skutecznych prezentacji biznesowych i sprzedażowych,
 • umiejętność przekonywania do swoich pomysłów świadomość i pewność siebie.

program szkolenia

Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie. Jeśli w programie danego szkolenia nie ma bloku, na którym Ci zależy, dodam go, wykorzystując elementy innych projektów. Moje szkolenia są zawsze maksymalnie dopasowane do potrzeb klienta.

 • Najważniejsze zasady psychologii komunikacji.
 • Odkrycia psychologii kognitywnej a skuteczna komunikacja.
 • „Zapinamy pasy”, czyli jak przygotować swoją psychikę. Blok przygotowany w oparciu o założenia terapii ACT (Acceptance and Commitment Therapy).
 • Naturalność i budowanie pewności siebie – umiejętność bycia sobą i budowanie spójności przekazu.
 • Trzy poziomy wpływu, czyli mechanizmy komunikacji interpersonalnej w oparciu o psychologię komunikacji.
 • Osobowość i jej typy – jak komunikować się z różnymi typami osobowości, jak interpretować zachowania słuchaczy.
 • Podstawy autoprezentacji w oparciu o odkrycia psychologii wpływu społecznego.
 • Sposoby budowania autorytetu i własnej wiarygodności.
 • Efekt pierwszego wrażenia.
 • Wystąpienia publiczne/prezentacje w oparciu o praktykę wystąpień i psychologię komunikacji.
 • Zasady przygotowywania prezentacji, czyli co i jak prezentować w oparciu o doniesienia psychologii kognitywnej.
 • Techniki improwizacji.
 • Podstawy storytellingu w prezentacjach, o tym jak wykorzystać sztukę budowania opowieści do wzbudzania emocji.
 • Podstawy perswazji – sposoby wywierania wpływu w trakcie wystąpień publicznych.
 • Sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych i nieprzewidzianych.
 • Dobór odpowiedniego Dress Code do sytuacji – sposób na budowanie wizerunku.
 • Praktyka udzielania wywiadów telewizyjnych, radiowych i prasowych.
 • Praktyka zachowania przed kamerą i w studiu telewizyjnym.
 • Specyfika wystąpień i prezentacji online.
 • Wystąpienia publiczne/prezentacje – techniczna część pracy (ZOOM, Microsoft Teams i inne.)
 • Osobisty program rozwoju w oparciu o techniki i narzędzia coachingowe.

miejsce i forma szkolenia

Formuła VIP. Bardzo mała grupa do 6 osób. Bardzo dużo praktyki. Wyjątkowe warunki i świetny catering.
Szkolenie odbywa się w naszej prywatnej sali szkoleniowej.

Chcesz wziąć udział w szkoleniu lub zapisać swoich pracowników?

Zadzwoń: +48 693 425 350

Napisz: marcin@marcinmanka.com

Regulamin Polityka cookies© Marcin Mańka 2022

Szkolenia online