Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych – ćwiczenia

Szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych – NLP, oddech i inne

W pracy dotyczącej tremy i stresu, często odnoszę się do teorii konstruowanych emocji. Daje ona niezwykle cenną wiedzę na temat powstawania tych „pojęć”. Zachęcam do zapóźnia się z tematem. Ja też przygotuję jakiś wpis o tym podejściu do emocji. Jest to bardzo przydatna wiedza ponieważ szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych, bardzo mocno opiera się na elementach dotyczących emocji.

Wystąpienia publiczne szkolenie – a może coś z NLP?

lightbulb

 

Szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych

ĆWICZENIE „TECHNIKA NLP

Jest to kolejne ćwiczenie, pomocne w rozwoju sztuki prezentacji i wystąpień publicznych,
w którym będziemy wykorzystywali Twoją wyobraźnię. Tak najlepsza jest praktyka i praca na żywo razem z trenerem wystąpień publicznych, ponieważ wtedy możemy na bieżąco poprawić wszystkie błędy. Część rzeczy możesz jednak też trenować samemu, w ramach kursu wystąpień publicznych online.

Bierzmy się do działania, tak najlepiej się uczyć.

  1. Zacznij od wyobrażenia sobie bardzo dokładnie sytuacji, która Cię stresuje. W naszym przypadku, będzie to wystąpienie publiczne lub prezentacja biznesowa przed dużą grupą lub np. kimś kogo uznajemy za autorytet. Skup się na tym przez chwilę.
    Pozwól sobie na odczucie emocji, które są z nią związane, ściska Cię w brzuchu? Bardzo dobrze, to przy okazji pokazuję siłę naszej wyobraźni. A także to, że cześć rzeczy zanim się z nimi zmierzymy na scenie, możemy przeżyć i przetrenować w naszych głowach. Przechodząc domowy program Wystąpienia publiczne Szkolenie Indywidualne.
  2. Pomyśl teraz nad tym, w którym miejscu ciała jest zlokalizowany stres związany z tą sytuacją. Ja sugerowałem brzuch, ale może u Ciebie jest to inne miejsce. Teraz ważne zadanie, wyobraź sobie jaki dokładnie jest ten stres, jaki ma kształt, kolor, stan skupienia, zapach a nawet smak. Może to być ciężki, ciemny kamień gdzieś w żołądku, czerwona gazowa kula pod pępkiem, zielone bańki podobne do mydlanych gdzieś w karku czy nawet kluska śląska w gardle. Tak często w ten sposób odczuwamy stres w trakcie prezentacji biznesowych i wystąpień publicznych, mało to miłe. Jednak spokojnie, szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych, pomoże, nawet jeśli trema bardzo Ci doskwiera. Gdy już wybierzesz jego formę, poprzyglądaj mu się przez chwilę, mówię o stresie.
  3. Następnie w wyobraźni wyciągnij ten stres ze swojego ciała i połóż go przed sobą na stole lub podłodze.
  4. Teraz zmień wszystkie jego elementy tak aby kształt, kolor i inne  budziły pozytywne uczucia.
  5. Gdy będziesz w stanie zobaczyć ten stres i jego fizyczną formę właśnie w pozytywny sposób, możesz włożyć ją tam, skąd została wyciągnięta – do środka ciała, na miejsce w którym ta figura była wcześniej. Robiąc to pomyśl o uczuciu ulgi i lekkości, które Ci to daje. Ten stan otwiera przed nami nowe możliwości, teraz będzie łatwiej. Takie ćwiczenia możesz robić w trakcie szkolenia z prezentacji biznesowych, ale też w innych sytuacjach, które zupełnie nie są związane z wystąpieniami publicznymi i prezentacjami biznesowymi.

 

Szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych – oddychaj?

lightbulb

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne.

ĆWICZENIE „316”

3 – 1 – 6 to bardzo szybkie ćwiczenie oddechowe, możesz je zastosować, przed samym wystąpieniem publicznym lub prezentacją biznesową, gdy czujesz się poziom stresu jest naprawdę wysoki. Jak to działa? Wdychaj powietrze nosem licząc do 3, zatrzymaj powietrze w środku licząc do jednego, a następnie powoli wypuść przez usta licząc do 6. Możesz to powtórzyć kilka razy, jeśli zakręci Ci się w głowie to przestań. Ćwiczenie uspokoi Twój oddech, a tym samym da ciału sygnał, żeby się tak mocno nie stresować. Szybkie i proste ćwiczenie, więcej takich znajdziesz w moich artykułach i nagraniach dotyczących pracy ze stresem lub materiałach, które zawiera szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych.

 

Szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych – złap grunt

lightbulb

ĆWICZENIE „3 x 5 ”  – Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne.

Gdy stres przed wystąpieniem publicznym, czy też prezentacją biznesową jest na tyle silny, że trudno Ci zebrać myśli, zmienia się Twój oddech, serce bije bardzo mocno, pocisz się i martwisz tym, że zapomnisz o wszystkim co masz do powiedzenia, skorzystaj z metody 3×5. Jest ona wykorzystywana w sytuacjach, gdy dopada Cię duży lęk. Nadaje się jednak też bardzo dobrze jako ćwiczenie do przeprowadzenia w trakcie kursu wystąpień publicznych online.

Pomoże Ci ona szybko załapać kontakt z otoczeniem, rzeczywistością, ugruntować się i wrócić z tego samonapędzającego się świata stresu. Ćwiczenie jest szybkie i bardzo proste.
Co trzeba zrobić?  Gdy dopada Cię bardzo silny stres… usiądź, albo stań mocno na ziemi, tak by poczuć podłoże.

Zwróć swoją uwagę na:

– 5 rzeczy, które widzisz – wylicz je głośno lub w myślach, skup się przez chwilę na tym, gdzie są i w jakim otoczeniu,  jak wyglądają, jakie mają kształty i kolory.

– Następnie zwróć uwagę na 5 rzeczy, które słyszysz – wylicz je głośno lub w myślach, wyselekcjonuj te głosy z pośród całego szumu, skup się na konkretnych dźwiękach, słowach, które docierają do Twoich uszu, posłuchaj ich przez chwilę.

– Następnie wybierz 5 rzeczy, które czujesz – wylicz je głośno lub w myślach, nazwij je i pomyśl przez chwilę o tym jaki mają na Ciebie wpływ.

Po tym weź głęboki oddech, wróć do rzeczywistości i swoich zadań.

 

TUTAJ przeczytasz więcej o tym czym jest stres i jak sobie z nim radzić.

Dostępne szkolenia

Takie szkolenia odbywają się różnych miastach, w ofercie znajdziesz: np.  wystąpienia publiczne szkolenie Warszawa. Ze względu na nową sytuację i nowe potrzeby dostępny jest też kurs wystąpień publicznych online. TUTAJ więcej.

Szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych dostępne jest w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ 

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu 

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Szkolenia online