Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie sztuka prezentacji publicznych – dodatki do tremy

Szkolenie sztuka prezentacji publicznych – co jeszcze?

Zgodnie z tym o czym pisałem wcześniej pracując nad tremą, możemy wykorzystywać wiele różnych technik. Pamiętając o tym, że stres i trema są pojęciami, które powstają w podobny sposób jak emocje możemy korzystać z technik opierających się na myśli, na pracy z ciałem i próbach zmiany opisu sytuacji. Więcej o tym przeczytasz w innych moich wpisach. Możesz to także przepracować, zapraszam na moje szkolenie szkolenie sztuka prezentacji publicznych

Szkolenie sztuka prezentacji publicznych – a może medytacja?

lightbulb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne

ĆWICZENIE „Medytacja lub techniki jogi i tai chi”

Jogi i tai chi najlepiej uczyć się w dobrej szkole, tutaj zajmiemy się medytacją.

Medytacja pozwala wyciszyć ciało i umysł. Ma też na celu samo-doskonalenie, co pomaga dotrzeć do źródła dręczących problemów i rozwiązać je. Przez medytację można rozwijać koncentrację, uwagę i pozytywne uczucia. Idealnie więc pasuje do zestawu ćwiczeń wykorzystywanych w trakcie treningu wystąpień publicznych.

Spokojnie, jeśli nie masz takich doświadczeń…medytacja tylko wydaje się trudna… za chwilę zobaczysz, że to bardzo proste i przyjemne. Proponuję Ci ćwiczenie oparte na medytacji tęczowego światła.

Szkolenie sztuka prezentacji publicznych – Kroki

Na początku postaramy się wyciszyć umysł. Skup się na własnym naturalnym oddechu. Nie staraj się robić niczego w sposób planowy, po prostu oddychaj, wciągaj i wypuszczaj powietrze nosem. Nie staraj się myśleć o czymś specjalnym, ani nie myśleć wcale, postaraj się mając świadomość istnienia myśli, nie skupiać się na nich, niech swobodnie płyną jak obłoki na niebie.

Teraz wyobraź sobie, że w Twoim splocie słonecznym, jest małe ciepłe tęczowe światło, pełne dobrej energii spokoju i relaksu. Następnie wyobraź sobie jak z każdym oddechem, powoli, rozpływa się ono po innych częściach Twojego ciała. Na początku wypełnia całą klatkę piersiową, dociera do każdego jej zakątka, do każdej komórki. We wszytych tych miejscach, rozpuszcza stres, i wypycha go na zewnątrz ciała, wprowadza przyjemne ciepłe uczucie, relaks, spokój i zdrowie. Następnie z każdym oddechem płynie do kolejnych części ciała, wszędzie wnosząc ciepło, spokój i relaks. Wypełnia Twój brzuch, wypełnia pośladki uda i nogi, wypełnia ręce, wypełnia ramiona i barki, a następnie szyję i głowę.

Gdy będzie już w całym Twoim ciele, poczuj jego ciepło i energię, zostań w tym stanie tak długo jak masz ochotę. Regeneruj swoje siły i zbieraj dobrą energię. Postaraj się wsłuchać sercem w ten stan, wolny od oceny i ograniczeń. Pełen przepływu, miłości i możliwości. Może uda Cię się zobaczyć, że problemy dotyczące wystąpień publicznych, to wynik Twoich schematów, doświadczeń i oceny.
Zgodnie z tym co wspominałem to nie zachowania zewnętrzem, ale właśnie to co w środku jest bazą mojego szkolenia Sztuka Prezentacji i Wystąpień Publicznych.

Na końcu…

Na końcu wychodząc z medytacji, podziel się z czystego serca tymi doświadczeniami z innymi istotami, oddaj im trochę dobrej energii, ona jest nieskończona, kiedy ją dajesz Tobie nic nie ubywa.
Po tym wróć do szkolenia albo swoich zdań, postaraj się zostawić w ciele i umyśle to tęczowe światło i spokój. To tylko jedno z wielu ćwiczeń jakie zawiera moje szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych .

Wystąpienia publiczne szkolenie – szybki relaks

lightbulb

 

 

Szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych.

ĆWICZENIE „3-minutowe ćwiczenie relaksacyjne”

Kolejna propozycja w ramach tego mini kursu wystąpień publicznych online, to 3-minutowe ćwiczenie relaksacyjne, które  przynosi ulgę i zapobiega bólom głowy. Jednak jak zawsze zamiast tylko gadać, zróbmy to w praktyce.

Przerwij na chwilę tok myślenia.

Przestań zastanawiać się nad tym, co dzieje się wokół, jednak w taki sposób w jaki opisywałem to przy okazji medytacji, nie walcz z myślami, nie staraj się wyeliminować ich całkowicie. Zaakceptuj to ,że są i będą trochę przeszkadzały, to normalne.

Skoncentruj się na oddechu. Zrób 3 głębokie wdechy i wydechy przeponą. Wciągaj powietrze nosem i wydychaj ustami, wydech powinien być powolny. Jednocześnie przy każdym wydechu pomyśl: „Jestem coraz bardziej odprężony”, za każdym razem wyobraź sobie, że jesteś o 10% bardziej zrelaksowana czy  zrelaksowany.

Dalej w ten sposób oddychając pomyśl, w których częściach ciała odczuwasz napięcie.

  • Wyobraź sobie swoje podudzia, uda, pośladki. Poszukaj tam napięcia, a potem wyobraź sobie, że opuszcza Twoje ciało, zostaje lekkość i przyjemny luz.
  • Poszukaj napięć w brzuchu, klatce piersiowej, plecach. Wraz z następnym oddechem ponownie uwolnij się od nich, niech ujdą z Twojego ciała.
  • Następnie poszukaj napięcia w ramionach, karku, szczękach, oczach, i czole. Ciągle spokojnie i głęboko oddychając, zrób to samo co wcześniej.

Gdy już to zrobisz skoncentruj się przez 15 sekund na rozgrzaniu dłoni, pocieraj je delikatnie o siebie. Poczuj ciepłe odprężenie, które dopływa bez przeszkód do Twoich palców, wypełniając je całe. Poczuj, jak dłonie stają się coraz cieplejsze. Na końcu połóż je na klatce piersiowej na wysokości serca, wyobraź sobie lub przypomnij coś bardzo przyjemnego. Zatrzymaj to wrażenie przez kilka sekund. Weź kolejny głęboki oddech i wróć do swoich zajęć, postaraj się by ta energia spokoju i relaksu w ciele została z Tobą na dłużej. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam na szkolenie sztuka prezentacji publicznych.

 

Szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych – wykorzystaj głowę

lightbulb

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne.

ĆWICZENIE „Symulacje mentalne”

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, bo wiedza jest ograniczona”. To słowa Albertowa Einsteina.

Sporo w nich prawdy, badania dowodzą, że wyobraźnia może być dla nas jak poligon doświadczalny, że za jej pomocą, możemy się przygotować na różne wymagające doświadczenia, możemy się z nimi oswajać i nastawiać do odpowiedniej pracy. Co więcej badania dowodzą, że przy pomocy wyobrażeń możemy wywoływać reakcje fizyczne, np. zmniejszać ból, zwiększać siłę mięśni czy nawet zwiększać intensywność orgazmu.  Jest to więc doskonały poligon doświadczalny, który możemy wykorzystywać z trakcie szkolenia sztuka prezentacji i wystąpień publicznych. W tym ćwiczeniu wykorzystamy symulacje mentalne czyli  szczególny rodzaj wyobrażeń.

Takie treningi mentalne są bardzo często wykorzystywane przez sportowców, np. Adama Małysza, który oddając skoki skupiał się na tym, ze były możliwie najlepsze, nie myślał w trakcie o medalu. Na tym polu podobnie jak w sporcie, jako Twój trener wystąpień publicznych, grzecznie ale też zdecydowanie namawiam do tego, żebyś swoje wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe przeprowadzała/ przeprowadzał najpierw w głowie. Szkolenie sztuka prezentacji publicznych, możesz zacząć już w domu, w swojej wyobraźni.

 

Szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych – Jak to zrobić poprawnie?

Jak zauważył profesor Uniwersytetu Harvarda, Daniel Gilbert, „Nasze wyobrażenie jutra jest odwróceniem dnia dzisiejszego”. Oznacza to, że człowiekowi trudno jest snuć wizje o tym, jak ma być w przyszłości w  oderwaniu od tego, co przeżył albo co właśnie przeżywa. Miedzy innymi z tego powodu zamiast myśleć od razu o wielkim sukcesie, skup się na procesie dochodzenia do niego, krok po kroku.  W związku z tym w moim szkoleniu z wystąpień publicznych, namawiam do tego, żeby nie stawić sobie na starcie bardzo wymagających celów, zacznij od tego, żeby jutro być lepszą, lub lepszym niż jesteś dziś. Mało? Poczekaj aż zrobisz to wiele razy, każdego dnia stawiając jeden mały krok.

Badania Shelley E. Taylor dowodzą, że ludzie, którzy wyobrażają sobie proces, czyli całą drogę dochodzenia do celów, a nie myślą tylko o samym celu, są skuteczniejsi. Obserwacje pokazują też, że im ludzie myślą bardziej pozytywnie o wyniku tym częściej cel nie zostaje osiągnięty. Wyobrażenie sobie pozytywnego wyniku nie jest skuteczne, bo nie prowadzi do stworzenia planu działania, a do tego na poziomie psychicznym pozwala odczuć nagrodę, co sprawia, że jesteśmy częściowo zaspokojeni zanim zaczniemy działać. I pewnie nic w tym złego, chyba że bardzo chcemy zmienić miejsce, i postawić krok w kierunku naszego celu.

Szkolenie sztuka prezentacji publicznych – Przeżyj to

Co to wnosi do naszej  pracy w zakresie  szkolenia z autoprezentacji i wystąpień publicznych? Szykując się do ważnego wystąpienia publicznego lub prezentacji biznesowej, możesz je dużo wcześniej przeżyć w swojej głowie, a dzięki temu oswoić się z daną wymagającą sytuacją co sprawi, że finalnie będzie Ci łatwiej. Bo gdy staniesz przed odbiorcami, nie będzie to już Twój pierwszy raz. Pamiętaj jednak, żeby nie wyobrażać sobie finalnego sukcesu, tylko ten czas , który jest najtrudniejszy, chwilę przed wyjściem na scenę, w trakcie pierwszych słów i później w trakcie prezentacji. Możesz też wyobrazić sobie sytuacje, których się obawiasz, które są dla Ciebie trudne i w wyobraźni pokazać samemu sobie, jak znakomicie sobie z nimi radzisz. Zacznij swój kurs wystąpień publicznych już teraz. Nie zwlekaj, zacznij już dziś wykorzystywać najbardziej niezwykły narząd, nasz mózg do trenowania umiejętności na których Ci zależy.

TUTAJ przeczytasz więcej o tym czym jest trema i jak sobie z nią radzić.

Dostępne szkolenia

Takie szkolenia odbywają się różnych miastach, w ofercie znajdziesz: np.  wystąpienia publiczne szkolenie Warszawa. Ze względu na nową sytuację i nowe potrzeby dostępny jest też kurs wystąpień publicznych online. TUTAJ więcej.

Szkolenie sztuka prezentacji i wystąpień publicznych dostępne jest w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ 

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu 

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Szkolenia online