Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie sztuka prezentacji Warszawa – jak opanować tremę?

Szkolenie sztuka prezentacji Warszawa – trema definicja

W ramach projektu szkolenie sztuka prezentacji Warszawa uczymy się tego czym jest stres i poznajemy podstawowe sposoby radzenia sobie z nim.  Teraz czas poznać definicję tremy.

Szkolenie z wystąpień publicznych. Ważna podpowiedź.

lightbulb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolenie sztuka prezentacji: TREMA – DEFINICJA

Stan szczególnego emocjonalnego napięcia i zdenerwowania, który jest spowodowany sytuacją, w której człowiek jest poddawany ocenie..

No właśnie terma pojawia się w sytuacjach kiedy jesteśmy poddawani ocenie, co udało nam się ustalić już na początku mojego kursu autoprezentacji i przemówień publicznych. Dodając do tego jednak definicję stresu, trema pojawia się w sytuacjach, kiedy wymogi danej sytuacji są wyższe niż to jak oceniamy swoje umiejętności. Oczywiście w takim przypadku, najlepsze sposoby pracy w ramach szkolenia z prowadzenia prezentacji to:
– rozwój poczucia własnej wartości,
– systematyczna desensytyzacja, czyli regularne oswajanie się z daną sytuacją. W naszym przypadku oznacza wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe, od tych małych na spotkaniach zawodowych, po duże np. w ramach konferencji.

Dla jasności takie działania przyniosą realne, długoterminowe zmiany, są jednak też techniki, które mogą nam pomóc bardziej doraźnie. Moje szkolenie sztuka prezentacji, zawiera bardzo wiele praktycznych podpowiedzi dotyczących tego jak poradzić sobie z tremą.

Szkolenie sztuka prezentacji Warszawa – trema, przydatne techniki

 

Szkolenie z wystąpień publicznych. Ważna podpowiedź.

lightbulb

 

Szkolenie sztuka prezentacji Warszawa – autosugestia

Trening autogenny Schulza

Trening autogenny Schultza polega na wywołaniu poprzez autosugestię doznań podobnych do stanu hipnozy oraz wewnętrznej medytacji. Technika ta może być bardzo przydatna w ramach Szkolenia Autoprezentacja i Wystąpienia Publiczne

 

lightbulb

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne.

ĆWICZENIETrening autogenny Schulza

Połóż się wygodnie i zamknij oczy. Teraz będę to robił ja, kolejnym razem w myślach wydawaj sobie polecenia. Przenieś uwagę na prawą rękę i powiedz sobie, że robi się ona przyjemnie ciężka i rozluźniona, poczuj jak prawie bezwładnie leży na podłożu. Robiąc to samemu staraj się formułować myśli przyjaźnie, ale stanowczo. Teraz przenieś uwagę na lewą rękę, teraz kolejno rozluźniaj pozostałe części ciała, klatkę piersiową i barki, brzuch i pośladki , lewą nogę i prawą nogę, na końcu jeszcze szyję i głowę.
Poczuj że całe Twoje ciało jest rozluźnione. Kolejny krok to uspokojenie umysłu, nie walcz z myślami, nie staraj się ich blokować, zaakceptuj to ze się pojawiają, ale staraj się na nich nie skupiać. Nie pozbędziesz się ich, potraktuj je jak fale morskie, które ciągle obijają się o brzeg, ale nie zalewają całego lądu.

Poczuj, ten przyjemny luz w głowie,  poczuj,  że Twoje ciało i umysł to jedność. Pobądź w tym przez chwilę i zapamiętaj to uczucie. Później przeciągnij się, leniwie. Otwórz oczy i powoli wstań.

Sprawdź czy czujesz się inaczej, spokojniej, jeśli tak wykorzystuj to ćwiczenie regularnie, gdy czujesz, że warto złapać odrobinę dystansu do tego co się dzieje danego dnia.

I do tego zachęcam jako trener wystąpień publicznych. Tak jak powtarzam od samego początku, szkolenie sztuka prezentacji tylko pozornie dotyczy elementów zewnętrznych.

Wystąpienia publiczne szkolenie – wykorzystaj ciało

lightbulb

Szkolenie sztuka prezentacji Warszawa

ĆWICZENIEMetoda relaksu Jacobsona

Kolejnym ćwiczeniem, które może się okazać bardzo przydatne do pracy z tremą jest progresywny relaks mięśni Jacobsona. Moje szkolenie sztuka prezentacji, to unikalne połączenie praktyki i psychologii, w jego trakcie pokażę Ci wiele tego typu ćwiczeń.
Opiera się on na założeniu, że odprężenie psychiczne powinno naturalnie wynikać z odprężenia fizycznego. Trening polega na wykonywaniu określonych, celowych ruchów rękami, nogami, tułowiem i twarzą, po to, aby napinać i rozluźniać określone grupy mięśni organizmu. W ramach projektu Szkolenie sztuka prezentacji Warszawa uczymy się tego jak wykonywać to ćwiczenie, jednak w ramach szkolenia grupowego lub w trakcie spotkań indywidulanych poznasz takich technik dużo więcej.

Jak to zrobić?
Mocno napinaj a później rozluźniaj poszczególne części ciała. Usiądź lub połóż się wygodnie.

Zaczynając od rąk, zaciśnij obie pięści, napnij mocno mięśnie przedramion i ramion aż do barków.  Zwróć przez chwilę uwagę na to napięcie, teraz przez kilka sekund zaciśnij pięści i mięśnie jeszcze bardziej i rozluźnij je całkowicie, tak by swobodnie tak by swobodnie opadały lub leżały na podłożu. Następnie zrób to samo, napinając i rozluźniając klatkę piersiową i barki, brzuch i pośladki, nogi, na końcu jeszcze szyję i głowę, oraz twarz.

Pobądź przez chwilę w tej pozycji, poczuj ten przyjemny relaks w całym Ciele. Zauważ różnicę pomiędzy tym jak było wcześniej a jak jest teraz.

 

TUTAJ przeczytasz więcej o tym czym jest stres i jak sobie z nim radzić. Zapraszam też na Szkolenie sztuka prezentacji Warszawa.

 

Dostępne szkolenia

Takie szkolenia odbywają się różnych miastach, w ofercie znajdziesz: np.  wystąpienia publiczne szkolenie Warszawa. Ze względu na nową sytuację i nowe potrzeby dostępny jest też kurs wystąpień publicznych online. TUTAJ więcej.

Szkolenie sztuka prezentacji dostępne jest w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ 

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu 

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Kursy online