Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Sztuka wystąpień publicznych Warszawa – dobry komunikat

Sztuka wystąpień publicznych Warszawa – dobry komunikat

Sztuka wystąpień publicznych Warszawa, to znakomite opanowanie  komunikacji międzyludzkiej. Skuteczna komunikacja zachodzi pomiędzy dwoma osobami w momencie zrozumienia przez odbiorcę sytuacji w sposób zamierzony przez nadawcę. Jak wszyscy dobrze wiemy, wcale nie jest to takie łatwe. Warto zadbać o to by wysyłany komunikat był czytelny. Pamiętajmy o tym, że prezentacja biznesowa czy innego rodzaju wystąpienie publiczne, rządzą się swoimi prawami. Komunikacja w ich trakcie mimo, iż oparta na takich zasadach jak zwykła rozmowa jest odrobinę inna. Oto przypomnienie kilku rzeczy o jakich ostatnio pisałem.

Sztuka wystąpień publicznych Warszawa – Dla przypomnienia – kilka istotnych podpowiedzi

   1. Wypowiedź, musi mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Świetnie, jeśli we wstępie pojawi się coś co przyciągnie uwagę odbiorcy. Wszystko zależy od rodzaju komunikatu i sytuacji. Często do odbiorcy najmocniej trafia to, co usłyszy lub zobaczy na początku i na końcu prezentacji. Środek wypowiedzi pamięta się dość pobieżnie. Rozpoczynaj więc od najważniejszej informacji lub tezy. Potem wróć do niej jeszcze kilkakrotnie w różnych formach w czasie wystąpienia. Pamiętaj, że sztuka wystąpień publicznych to umiejętność skutecznego zarządzania uwagą odbiorców.
   2. Dużo i długo nie znaczy dobrze i ciekawie. Im  zwięźlej coś powiesz, tym słuchacz bardziej to doceni.
   3. Jeśli zadbasz, żeby język wypowiedzi był elegancki, ale nie naszpikowany słowami, których połowa osób na sali nie zrozumie, wtedy podbijesz serca słuchaczy.
   4. Dobry komunikat w większości składa się z prostych zdań i ma jedną myśl przewodnią; nie przesadzaj z dygresjami. Sztuka wystąpień publicznych Warszawa, to umiejętność przekazywania wiedzy w prosty i przyjazny sposób.
   5. Forma wystąpienia powinna być zgodna z jego treścią. Jeśli mówisz o czymś pozytywnym, to bądź pozytywny. Nie ma nic gorszego niż znudzony mówca.
   6. To, co istotne, powinno być zaakcentowane za pomocą odpowiedniej modulacji głosu, jego barwy i tempa. Zmieniaj tonację, bo inaczej Twoja wypowiedź stanie się zbyt monotonna. Zaczynaj niskim głosem. Wkładaj w słowa emocje i uczucia.
   7. Pauza podkreśla znaczenie.
   8. Najlepiej mówić, a nie czytać. Oczywiście można zapisać sobie na kartce punkty albo słowa klucze, które pomogą uporządkować wystąpienie. Przydatna może też być prezentacja. Projekt, sztuka wystąpień publicznych, zawiera blok, poświęcony nauce przygotowywania prezentacji. Tym, też możemy się zająć.
   9. Nasza wypowiedź powinna mieścić się w wyznaczonym czasie. Należy też uwzględnić pytania słuchaczy pomagające wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

    UŻWYAJ EMOCJ

   10. Używaj emocji i wyobraźni. Odnoś się do przeżyć słuchaczy, do czegoś, co może być dla nich ważne, co przeżyli albo czego chcą uniknąć. Jeśli odczytasz ich emocje, trafisz do nich z komunikatem. Projekt sztuka wystąpień publicznych, zawiera bardzo wiele elementów, które pomagają nauczyć się tego jak wnioskować o emocjach naszych rozmówców i odbiorców.
   11. Używaj słów kluczowych i przekonujących. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim dowiodły, że słowa takie jak „odkrycie”, „gwarancja”, „miłość”, „udowodniony”, „rezultat”, „oszczędzać”, „łatwy”, „zdrowie”, „pieniądze”, „nowy”, „bezpieczeństwo” oraz „Ty” przykuwają uwagę i wzmacniają komunikat.

    Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam na projekt Sztuka wystąpień publicznych Warszawa.

 

Szkolenia sztuka wystąpień publicznych dostępne są w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

 

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu 

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Kursy online