Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Coaching Warszawa – koło życia

Coaching Warszawa – koło życia

Na starcie każdej drogi warto zbadać stan obecny, a później zadać sobie kilka kluczowych pytań. Dzięki temu, będziemy mieli świadomość tego jakie obszary naszego życia wymagają interwencji oraz dokąd i po co zmierzamy. Świadomość celu i jego istoty to klucz do motywacji, gdy cel jest dla nas istotny, występuje ona naturalnie. Jeśli potrzebujesz w tym wsparcia projekt Coaching Warszawa może być dobrą odpowiedzią na Twoje potrzeby. Prowadzę spotkanie w gabinecie na Mokotowie lub online.

Do celu wrócimy w kolejnych wpisach z tego cyklu, tutaj zbadamy stan obecny, wykorzystując słynne koło życia.

Coaching Warszawa – koło życia – ćwiczenie

Jeśli wszystko w Twoim życiu wydaje się właściwe, ale jednak brak Ci poczucia spełnienia i balansu, to może zaniedbujesz, którąś z istotnych dziedzin swojego funkcjonowania.

Narysuj koło życia

Koło życia pomaga określić obszar życia, nad którym chciałbyś popracować. Chodzi o określenie, a nawet ocenienie swojego poziomu zadowolenia z życia w różnych jego sferach. Koło ułatwia wybrać obszar, nad którym chcesz pracować. Masz do dyspozycji 100%, które możesz rozdzielić pomiędzy różne sfery:
– praca – kariera zawodowa;
– pieniądze;
– środowisko życia – otoczenie, dom/mieszkanie, samochód, praca;
– rozwój osobisty – nauka, zmiana na lepsze;
– zdrowie i wypoczynek – dbanie o siebie;
– życie towarzyskie;
– rodzina;
– życie duchowe.

Określenia poszczególnych części tego koła mogą być różne, ale odnoszą się do jasnych i niezmiennych elementów życia. Często pracę w ramach projektu Coaching Warszawa, zaczynam właśnie od tego ćwiczenia. Ponieważ daje ono bardzo dobrą bazę do sprawdzenia tego na jakich polach trzeba pracować.

Jak to zrobić?

Narysuj swoje koło i sprawdź poziom zadowolenia na poszczególnych poziomach. Żeby to zrobić, środek koła oznaczasz jak punkt zero, jego zewnętrzną granicę, jako punkt 10. Następnie w zależności od poziomu spełnienia na poszczególnych poziomach, zakreślasz odpowiednią cześć, zgodnie z przykładem na obrazku. W idealnym kole obszary zakreślone tworzą…właśnie równe koło, jeśli w poszczególnych elementach różnice są znaczne, to wiesz nad czym pracować.

 

Coaching dostępny jest w różnych miastach.

Zapraszam na projekty:

Coaching Warszawa
Kolejny to Coaching Kraków
Do tego Coaching Wrocław
Coaching Poznań
Coaching Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

 

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

 

Szkolenia online