Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Kurs przemówień publicznych – książki psychologiczne

Kurs przemówień publicznych – książki psychologiczne

Cały czas podkreślam, że kurs przemówień publicznych, tylko pozornie zajmuje się jedynie tym jak mówić i prezentować. Sporą cześć czasu poświęcamy też na to jak się komunikować, jak radzić sobie z emocjami, jak zarządzać sobą w stresie. Zajmując się stresem i tremą, automatycznie dotykamy kwestii poczucia własnej wartości i życiowego balansu. To i tak mała cześć całego programu. Często w trakcie szkolenia polecam ciekawe książki, które pomogą uzupełnić wiedzę. Poniżej kilka przykładów.

Czujesz, że ciągle pracujesz, ale nie widzisz efektów? Masz wrażenie, że nie panujesz nad swoim życiem? Nie umiesz odnaleźć wewnętrznego spokoju?  Chciałbyś wiedzieć  według jakich zasad działa ludzka psychika? Sięgnij po książki psychologiczne.

Oto lista 9 pozycji, dzięki którym dowiesz się co robić, aby nauczyć się w pełni wykorzystywać swoje możliwości i czuć się szczęśliwym.

 

Kurs przemowy publicznej – książki psychologiczne – Paul Watzlawick: Jak być nieszczęśliwym

Niech nie zmyli Was tytuł. To nie poradnik dla osób, które chcą być nieszczęśliwe. To krótka książka psychologiczna, pisana prostym językiem i naszpikowana anegdotami, które opowiadają nam dlaczego to nasze podejście do życia jest najważniejsze i pokazują, że jeśli  mamy negatywne nastawienie do tego co robimy to każdego dnia uniemożliwiamy sobie osiągnięcie szczęścia. Kurs przemowy publicznej, to projekt w ramach, którego pokaże Ci jak Twoje nastawienie wpływa na jakość wystąpienia publicznego.

 

Kurs przemówień publicznych – książki psychologiczne – Wayne W. Dyer: Pokochaj siebie

Żeby być szczęśliwym musisz pokochać siebie – brzmi banalnie, ale wcale nie tak łatwo to zrobić. Ta książka pomoże Ci bardziej lubić siebie. Dzięki niej  poznasz sposoby na  pozbycie się blokujących ograniczeń, a to  pomoże Ci w pracy nad sobą. Dowiesz się też,  dlaczego to właśnie Ty masz największy wpływ na swoją przyszłość i  zrozumiesz dlaczego wszystko jest w Twoich rękach. Poczucie własnej wartości, to też podstawa pracy z termą, więcej opowiem w trakcie kursu przemowy publicznej.

 

Kurs wystąpień publicznych – Książki psychologiczne – Dale Carnegie:  Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Ta książka pozwoli Ci zrozumieć jak ważni są ludzie, którzy są wokół Ciebie. Jak mogą wpływać na Twoje życie i pomagać w osiąganiu wyznaczonych zadań. Dzięki niej zrozumiesz, że przyjaźnie i znajomości są bardzo ważne i możesz dzięki nim wiele zyskać. Nauczysz się też bardzo ważnej zasady – jeśli chcesz żeby inni traktowali Cię dobrze, Ty też musisz ich dobrze traktować a jeśli chcesz żeby ktoś zmienił swoje zachowanie wobec Ciebie – musisz zacząć od zmian w swoim postępowaniu. Ta pozycja zawiera sporo przydatnej wiedzy, którą wykorzystuje w ramach szkoleń z wystąpień publicznych i prezentacji handlowych.

 

Szkolenie prezentacje biznesowe – Książki psychologiczne – Zbigniew Lew -Starowicz: Sztuka Życia

Myślisz, że nie możesz być szczęśliwy, bo  Twoje życie jest zwyczajne,  nie ma w nim większych emocji, szalonych przygód?  Książka Lwa -Starowicza nauczy Cię, że  szczęśliwy jest ten, kto umie osiągnąć  wewnętrzny spokój. Pokaże, że w małych rzeczach, które wydarzają się każdego dnia można odnaleźć coś, co przynosi nam szczęście. Podpowie jak budować relacje z drugim człowiekiem tak, by odnaleźć harmonię. Udowodni, że najpierw trzeba być dobrym dla siebie żeby móc być dobrym dla innych.

 

Książki psychologiczne – Charkes Duhigg: Siła Nawyku

Niektóre rzeczy robimy automatycznie – poranna kawa, podjadanie słodyczy w pracy,  wieczorny spacer czy lektura książki. Musimy jednak pamiętać, że nasze nawyki nie tylko odzwierciedlają  nasze samopoczucie, ale też  wpływają na  nie. Dzięki tej książce dowiesz się,  które z Twoich nawyków mają na Ciebie  dobry wpływ a jakie i dlaczego Ci szkodzą. Dowiesz z niej też jak radzić sobie ze złymi nawykami i zamieniać je w dobre.

 

Kurs przemowy publicznej – książki psychologiczne – Charles Duhigg: Sekret efektywności

Dużo czasu poświęcasz pracy,  masz wrażenie, że jesteś w niej cały czas a mimo to nie wyrabiasz się, zawalasz terminy, ciągle musisz coś robić? Czujesz, że Twoje działania są nieefektywne i nie jesteś w stanie sprostać wymaganiom, mimo że bardzo się starasz?  Wydaje Ci się, że jesteś pracoholikiem?  A może wszystko wymyka Ci się spod kontroli? W tej książce znajdziesz podpowiedzi jak  nauczyć się panować nad swoim życiem i realizować nieosiągalne dotąd cele.

 

Książki psychologiczne – Janusz Czapiński: Psychologia Szczęścia

Czym jest szczęście? Czy szczęście w amerykańskim wydaniu jest takie samo jak to w wydaniu polskim? Czy Polacy potrzebują  do szczęścia tego samego co inne narody? Co nas łączy a co dzieli w  postrzeganiu  szczęścia? Skąd się biorą te różnice? Janusz Czapiński zauważył, że większość książek na temat tego, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi powstaje za granicą i nie zawsze pasuje do polskich realiów dlatego  spróbował spojrzeć na tę kwestię z perspektywy polskiego podwórka.

 

Kurs przemówień publicznych – książki psychologiczne – Brain Tracy: Cele! Zdobędziesz wszystko czego pragniesz, szybciej, niż myślisz

Co jest motorem Twojego działania? Ambicje? Marzenia o osobistym i zawodowym spełnieniu? Myślisz, że sukces osiąga się bardzo, bardzo długo? Dzięki tej pozycji zrozumiesz, że Twój czas  nie ma ceny i nie możesz go marnować a osiąganie celów nie musi zajmować wielu lat. Autor pokaże Ci metody, które pomogą Ci osiągnąć cele, które wydają się niemożliwe do osiągnięcia. Poradzi jak wykorzystywać swoje mocne strony, jak zwiększyć pewność siebie i radzić sobie z przeszkodami. Kurs przemowy publicznej, zakłada bardzo wymagający cel, bycie znakomitym mówcą. Pomogę Ci właściwe na ten spojrzeć, trochę go odczarować i pokażę, że to jest możliwe.

 

Książki psychologiczne – Louise L. Hay: Możesz uzdrowić swoje życie

Autorka tej książki  prowadzi w Kalifornii ośrodek terapeutyczny. Założyła go, bo chciała pomagać innym w odkrywaniu i wykorzystywaniu ich potencjału i wewnętrznej siły. W „Możesz uzdrowić swoje życie” na podstawie własnych doświadczeń pisze jak radzić sobie z własnymi lękami i trudnościami, które mają negatywny wpływ także na nasze samopoczucie i zdrowie. Uczy też jak i jakie zmiany wprowadzać w życiu, by pokochać siebie

Szkolnie z wystąpień publicznych – Podsumowanie

Możesz wybrać jedną z tych książek, ale najlepiej przeczytaj je  wszystkie, bo w każdej z nich znajdziesz mnóstwo wskazówek, które pomogą Ci w pracy nad sobą. Chcesz uczuć się wystąpień publicznych i prezentacji biznesowych w praktyce? Zapraszam na moje szkolenia.

Kurs przemówień publicznych dostępny jest w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

 

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ.

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

 

Kursy online