Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Kurs wystąpień publicznych Kraków – granice wpływu

Kurs wystąpień publicznych Kraków – na co masz wpływ?

Na start ważna podpowiedź. To materiały z projektu Kurs wystąpień publicznych Kraków.

ćwiczenia wystąpienia publiczne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest jeszcze jedna ważna podpowiedź, którą powinno zawierać każde szkolenie z wystąpień publicznych. Ta podpowiedź brzmi następująco: zaakceptuj rzeczy, na które nie masz wpływu.

Często zakres tego czym się martwimy jest dużo szerszy niż zakres naszego realnego wpływu. Skup się na tym co możesz zrobić, zmienić i tam inwestuj swoją energię.

Szkolenie z wystąpień publicznych to praca nad tym, żeby skupić się na tym co Ty przeżywasz na scenie a nie co myślą o Tobie w danej chwili odbiorcy. To bardzo uwalniające, i to w odniesieniu do wielu aspektów życia, a nie jedynie szkolenia z prezentacji biznesowych.

Nagłe odkrycie tego, że nie musisz brać odpowiedzialności za to co przeżywają inni, prowadzi do życia bliżej swoich prawdziwych emocji, a tym samym do większej wolności, poczucia własnej wartości i większego spełnienia w życiu zawodowym i prywatnym.

Zapamiętaj to zdanie…

„Boże, daj mi siłę, abym mógł zmienić to, co zmienić jestem w stanie. Daj mi cierpliwość, bym mógł znieść to, czego zmienić nie mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego”

Marek Aureliusz

 

ćwiczenia wystąpienia publiczne

Kurs wystąpień publicznych Kraków

ĆWICZENIE”NA CO MAM WPŁYW”

Czas na kolejne ćwiczenie w naszym mini kursie autoprezentacji i przemówień publicznych. Weź proszę kartkę i długopis. Najpierw wypisz wszystkie rzeczy jakie przyjdą Ci do głowy, które powodują Twój stres w odniesieniu do wystąpień publicznych czy prezentacji biznesowych.  Wpisz tam wszystko, nawet rzeczy, które wymieniane w myślach oceniasz jako banalne czy głupie, jeśli tylko, nawet w małej części, przyczyniają się do Twojego stresu.

Kiedy to zrobisz zaznacz innym kolorem, albo obrysowując w kółko te elementy na które masz realny wpływ  i możesz je zmienić. Zobacz jaka jest proporcja. Skup się na tym co możesz zrobić, reszta to strata czasu. W trakcie szkolenia autoprezentacja i wystąpienia publiczne, dokonujemy podobnego rozróżnienia i zajmujemy się jedynie tymi rzeczami, na które mamy realny wpływ. Poświęcamy jednak czas na to żeby wyjaśnić wątpliwości dotyczące pozostałych elementów.

 

ćwiczenia wystąpienia publiczne

Szkolenie z wystąpień publicznych. Ważna podpowiedź.

Nie możesz zmienić innych ludzi…możesz zmienić swoje nastawienie wobec nich…to pokazuje, gdzie powinno się pracować. W swoim własnym wnętrzu.

I do tego zachęcam jako trener wystąpień publicznych. Tak jak powtarzam od samego początku, Kurs wystąpień publicznych Kraków tylko pozornie dotyczy elementów zewnętrznych.

Kurs wystąpień publicznych Kraków – dodatki do pracy ze stresem

ćwiczenia

Szkolenie z wystąpień publicznych. Ważna podpowiedź.

Przygotowałem dla Ciebie listę dodatkowych elementów, które mogą być pomocne w trakcie pracy ze stresem w odniesieniu do projektu Kurs wystąpień publicznych Kraków.

Oto one, cześć z nich rozwinę trochę szerzej…

 • Bądź dobry dla siebie – pamiętasz ćwiczenie „Z liścia w twarz” to o dziecku mówiącym wiersz w szkole. No właśnie, musisz zacząć o siebie dbać, o swoje emocje.
 • Ustal własne, rozsądne standardy sukcesu, strzeż się perfekcjonizmu. Pamiętasz pytanie z początku naszego szkolenia z wystąpień publicznych? Po co Ci to? No właśnie, zakładam, że zdecydowania większość z Was nie planuje kariery prezentera czy aktora, chce jedynie czuć się swobodniej i lepiej w trakcie prezentowania. Chcę się czuć na tyle dobrze, by przed innymi działać tak sprawnie jak w trakcie rozmowy ze znajomymi poza sceną. I niech to będzie nasz główny cel, być o 10 % lepszym w prezentowaniu niż wcześniej. To brzmi sensownie, nie odstrasza ilością pracy i na 100% jest wykonalne, jeśli wyrobimy więcej to będzie miłe zaskoczenie, ale w ramach tego szkolenia Prezentacje Biznesowe, celujemy w 10%.
 • Niepowodzenia traktuj, jako materiał, na którym możesz się uczyć. To są style radzenia sobie ze stresem, pewnie je pamiętasz z początku mojego mini kursu autoprezentacji i przemówień publicznych, z części dotyczącej stresu. Były dwie opcje, albo unikam doświadczeń, albo z nich korzystam. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ.
 • Szukaj sensu i głębokiego znaczenia w tym co robisz, inwestuj w siebie, ucz się nowych umiejętności, które dadzą Ci satysfakcję. Człowiek, który ma poczucie sensu w życiu, odczuwa zdecydowanie mniej stresu i lęku.

           Szkolenie z wystąpień publicznych – relacje i komunikacja

 • Pielęgnuj więzi rodzinne, przyjacielskie i towarzyskie. Rozmowa o problemach z bliskimi, to jeden z najważniejszych czynników pomagających radzić sobie ze stresem. Nawet psychoterapia jest formą bliskiej relacji, w której możesz rozmawiać o problemach. Do tego badania pokazują, że sekret dożywania późnej starości tkwi w więziach i zwyczajach społecznych. Jest to tzw efekt wioski. Kto by pomyślał, że szkolenie prezentacje i wystąpienia publiczne, może zawierać takie podpowiedzi.
 • Bądź asertywny – do tego jeszcze przejdziemy w innych wpisach. Pamiętaj jednak, że asertywność to nie jest jedynie umiejętność mówienia NIE, asertywność to umiejętność rozpoznawania i słuchania własnych emocji, bycia blisko nich i podejmowania decyzji np. o stawianiu granic na ich podstawie. Moim zdaniem to jeden z najważniejszych czynników, jakich powinno się uczyć w ramach szkoleń miękkich. Dobre szkolenie z autoprezentacji, czy też szkolenie z wystąpień publicznych, też powinno zawierać ten element. Przydaje się on jako uniwersalne narzędzie w każdej reakcji trudnej.
 • Naucz się korzystać z pomocy – to jest związane z asertywnością, z pielęgnowaniem więzi, oraz z szacunkiem dla swojej słabości, czyli poczuciem własnej wartości.

          Szkolenie z wystąpień publicznych – relaks

 • Pamiętaj o tym żeby odpoczywać, relaksować się – jak na treningu siłowym, jego częścią jest też odpowiedni odpoczynek. Inaczej to nie zadziała i mięśnie nie będą rosły tak jak przy właściwym planowaniu.
 • Stosuj techniki relaksacyjne.

  Szkolenie z wystąpień publicznych – dieta i sport

 • Dbaj o dietę i suplementację – myślisz, że to nie ma znaczenia ? Naprawę? To zatankuj beznadzieje paliwo do swojego samochodu, zobaczymy jak zareaguje silnik? Szanuj swoje ciało a będzie się odwdzięczało. Moje szkolenie z wystąpień publicznych, zawiera sporo podpowiedzi na temat tego jak zadbać o swoje ciało, ponieważ jego wpływ na to jak się czujemy na scenie jest spory.Więcej na temat właściwej diety znajdziesz w szkoleniu dotyczącym stresu, szkolenie z autoprezentacji i wystąpień publicznych zwiera podstawy. Zakładam, że gdy się stresujesz masz ochotę na wszystko co jest tłuste i słodkie, nic dziwnego ja też. Pamiętaj jedna, że takie produkty szybko ale chwilowo wpływają na poczucie zadowolenia. Na długą metę są niezdrowe i mogą powodować problemy na poziomie psychicznym i fizycznym. Ulubionym daniem Twojego mózgu jest cukier prosty – glukoza, ale jak się okazuje jej nadmiar w diecie, może wpływać na zaburzenia nastroju, depresję, zdolności poznawcze i pamięć, a są dość przydatne nie tylko w trakcie wystąpień. Przed wystąpieniami nie pij kawy ani tym bardziej napojów energetycznych, tylko pokręcą Twój stres. Tak, dokładnie w trakcie mojego szkolenia z wystąpień publicznych, będę Cię namawiał także do pilnowania swojej diety.
 • Uprawiaj sport – w zdrowym ciele zdrowy duch. W tym powiedzeniu jest sporo prawdy. Ruch zmniejsza wydzielanie kortyzolu, a uwalnia endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia. Podczas wysiłku fizycznego dotleniamy mózg, a tym samym poprawiamy swoje samopoczucie. Osoby, które uprawiają sport są zdrowsze i bardziej odporne na stres, mniej narażone na choroby sercowo- naczyniowe czy metaboliczne. Pamiętaj też że ważna jest ilość, systematyczność i to żeby jego uprawnie przynosiło ci radość, wybierz więc na spokojnie właściwą dyscyplinę.

          Szkolenie z wystąpień publicznych – pozytywne nastawienie

 • Uśmiechnij się!
  Śmiech poprawia przemianę materii i przyspiesza trawienie, wpływa dobrze na organy wewnętrzne., oraz na układ oddechowy, w jego trakcie oddychamy trzy razy głębiej, dzięki temu się dotleniamy i oczyszczamy organizm.  Śmiech zwiększa wydzielanie hormonów szczęścia, jednocześnie obniżając poziom hormonów stresu.  Poprawia też krążenie  i wzmacnia układ odpornościowy. Obniża ból. Pomaga zwalczać choroby powiązane ze stresem np. migreny,  bezsenność czy wrzody. Poprawia też koncentrację, pamięć i uwagę.
  Moje szkolenie z wystąpień publicznych, podpowiada też jak do pokonywania stresu wykorzystywać sport.
 • Myśl pozytywnie: pamiętaj, że myśli mają wpływ, i działają bardzo szybko, tak jak w ćwiczeniu z cytryną.
  Zmieniając sposób myślenia, zmieniasz w głowie filtry, które sprawiają, że skupiasz się na takich a nie innych aspektach otoczenia, jak w przykładzie z zakupem samochodu. W oparciu o taki sam mechanizm działa samospełniająca się przepowiednia. Nastawiając się na coś szukasz nieświadomie w otoczeniu potwierdzeń swoich myśli. Dla przykładu popełniając mała gafę na scenie, pozytywny śmiech innych możesz odebrać na jako naśmiewanie się z ciebie. Na tej bazie oparta jest też teoria konstruowanych emocji, do której często się odnoszę. Pokazuje ona, że Twój stres w trakcie wystąpień publicznych, jest wynikiem tego czego nauczyłaś czy nauczyłeś się w swoim życiu. Jakie masz przekonania na temat samego czy samej siebie w takim kontekście. Nad tym da się pracować o czym pisałem już np. TUTAJ. Chcesz zająć się tym tematem, zapraszam na mój Kurs wystąpień publicznych Kraków, odbywa się on w formie grupowej zamkniętej lub otwartej, w ramach klasycznego spotkania lub online. W ofercie jest też produkt Wystąpienia Publiczne Szkolenie Indywidualne.

Kurs wystąpień publicznych Kraków – Twoje pomysły

ćwiczenia wystąpienia publiczne

ĆWICZENIE „TWOJA LISTA SPOSÓBÓW NA STRES”

Zastanów się nad tym co Tobie pomaga, co jest najbardziej skuteczne, na tej podstawie stwórz własną listę, sposobów obniżania poziomu stresu. Może do podanych sposobów dodasz coś jeszcze np. gorąca kąpiel i dobra muzyka, o czym swoją drogą mówię w szkoleniu dotyczącym pracy ze stresem.
Ta lista powinna dotyczyć radzenia sobie ze stresem w szerokim jego pojęciu.

TUTAJ przeczytasz więcej o tym czym jest trema, i jak sobie z nią radzić. To mała cześć podpowiedzi jakie zawiera moje szkolenie z wystąpień publicznych.

 

Dostępne szkolenia

Takie szkolenia odbywają się różnych miastach, w ofercie znajdziesz: np.  wystąpienia publiczne szkolenie Warszawa. Ze względu na nową sytuację i nowe potrzeby dostępny jest też kurs wystąpień publicznych online. TUTAJ więcej.

Szkolenia dostępne są w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ 

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np. szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu 

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

 

Szkolenia online