Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Akademia nowoczesnych prezentacji biznesowych – storytelling to nasze DNA

Akademia nowoczesnych prezentacji biznesowych – storytelling to nasze DNA

Akademia nowoczesnych prezentacji biznesowych, to projekt w ramach, którego pokazujemy, że storytelling odwołuje się do natury człowieka. Do jego umiejętności snucia gawęd i ich słuchania. Wplata uniwersalne wartości w proste narracje zrozumiałe dla każdego. W literaturze, kulturze i dawnym życiu uprawiany przez gawędziarzy, dziadów proszalnych, wieszczów. Pojawił się dawno, dawno temu wraz z mową ludzi. Współcześnie nabrał jeszcze dodatkowego wymiaru.

Akademia nowoczesnych prezentacji biznesowych – storytelling nadaje sens

Kluczem do odbiorców jest  opowieść, która wydaje się słuchaczowi bliska, wzięta z jego życia albo taka, której chciałby być częścią. To opowieść pełna metafor. Mit, legenda, baśń czy opowieści (nawet te korporacyjne czy marketingowe lub snute za pośrednictwem marki) zaspokajają uniwersalną i ponadczasową potrzebę poczucia sensu.

 Mózg

W trakcie słuchania opowieści pobudzany jest prawie cały mózg. Kiedy pokazujemy i omawiamy fakty, uruchamiamy lewą półkulę. Natomiast gdy wywołujemy emocje i pobudzamy kreatywne myślenie, pracuje prawa półkula. Człowiek angażuje się jednak najbardziej, jeżeli w jednym przekazie czy wystąpieniu aktywowane są obie półkule mózgu. Akademia nowoczesnych prezentacji biznesowych, to projekt w ramach, którego nauczę Cię tego jak to robić.

Storytelling ma to  „COŚ”

Opowieści mają to „COŚ”..

Przede wszystkim zwiększają atrakcyjności i zapewniają lepsze zapamiętanie komunikatu (działania reklamowe i PR). Storyteling tworzy spójne narracje wizerunkowe (zarówno na poziomie produktu i marki, ale także w komunikacji korporacyjnej). Buduje lub umacniania emocjonalne więzi z konsumentem (pozytywny wpływ na lojalność). Wnosi dodatkowy walor rozrywkowy w przedstawianiu marki. Angażuje konsumentów w aktywne współtworzenie opowieści marki (interaktywność, otwartość na dialog z konsumentem). Od pierwszego zdania buduje zaufanie. Pozyskuje uwagę, o którą w dzisiejszych czasach coraz trudniej. Przedstawia korzyści w nietypowym, czasem zaskakującym świetle. Zmniejsza dystans. Emocjonalnie angażuje odbiorcę. Podsuwa rozwiązania, ale jesteś w tym nienachalny, bo odbiorca ma swobodę decydowania.

Akademia nowoczesnych prezentacji biznesowych – podsumowanie

Storytelling jest starszy niż wszystkim się wydaje. To bajkopisarstwo wykorzystywane obecnie przez firmy, blogerów, mentorów. Rozprzestrzenia się szybko może dlatego, że wywodzi się prosto z natury ludzkiej. Nasz mózg go kupuje. Przekonuje bardziej niż tysiące haseł reklamowych, przyciąga uwagę i zapada na długo w pamięć. Współcześnie adoptowany na potrzeby biznesu sprawdza się w nim doskonale. Jeśli chcesz wiedzieć jak wykorzystać go w swoich prezentacjach biznesowych i wystąpieniach publicznych, zapraszam na na projekt akademia nowoczesnych prezentacji biznesowych.

Chcesz wiedzieć więcej?

Przeczytaj np. TO.

 

Akademia nowoczesnych prezentacji to projekt dostępny w różnych miastach

W ofercie są:
Akademia nowoczesnych prezentacji sprzedażowych Warszawa
Kurs nowoczesnych prezentacji biznesowych Kraków
Szkolenie z nowoczesnych prezentacji biznesowych Wrocław
Trening nowoczesnych prezentacji biznesowych Poznań
Szkolenie z nowoczesnych prezentacji handlowych Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

 

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Kursy online