Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenia wystąpienia publiczne Kraków – samoocena i jej wpływ na cele

Szkolenia wystąpienia publiczne Kraków – samoocena i jej wpływ na cele

Szkolenia wystąpienia publiczne Kraków, zawierają jedną niezwykle istotną podpowiedź, która jest bazą powodzenia na tym polu. Myśl o sobie dobrze, a na pewno Ci się uda! Uwierz w siebie, to klucz do sukcesu – taki doping każdy z nas na pewno słyszał nieraz. Nic dziwnego – większość ludzi zdaje sobie sprawę, że pozytywna samoocena ma dobroczynne właściwości i pomaga w osiągnięciu wyznaczonych celów.

Szkolenia wystąpienia publiczne Kraków – dlaczego powinniśmy siebie dobrze oceniać?

Wysoka samoocena najbardziej przydaje się wtedy, gdy wyznaczamy sobie jakieś zadanie, cel do osiągnięcia. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ działa w tym przypadku następująca zasada:  nasza motywacja jest tym silniejsza, im bardziej jesteśmy przekonani, że  osiągniemy wyznaczony cel. Wysoka samoocena oznacza  więc większe prawdopodobieństwo sukcesu oraz sprawia, że mniej się boimy podejmować nowe wyzwania. Nad jej podniesieniem w kontekście ekspozycji publicznej, będziemy pracowali podczas szkolenia z wystąpień publicznych.

Szkolenia wystąpienia publiczne Kraków – wysoka samoocena a cel 

Wiele osób na pewno w tym momencie pomyśli sobie: no dobra, ale jak to dokładnie działa? To dosyć proste. Załóżmy taką sytuację: stawiamy sobie za cel przygotowanie i przeprowadzenie dobrego wystąpienia publicznego, a następnie szlifowanie tej umiejętności. Ma to pomóc nam przeprowadzać kolejne wystąpienia z większą swobodą i łatwością. Żeby osiągnąć cel, wybraliśmy się na kurs wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe, ćwiczymy, uczymy się sposobów kontaktu z publicznością, stosujemy się do wszystkich wskazówek i zaleceń. W końcu nadchodzi „ten” dzień. Wychodzimy na scenę i  pewni siebie zaczynamy przemawiać, jednak nie wszystko idzie po naszej myśli – psuje się komputer  i nie możemy wyświetlić prezentacji, którą przygotowaliśmy. Mimo to przeprowadzamy nasze wystąpienie, ale  nie jesteśmy do końca zadowoleni z jego przebiegu. I właśnie tutaj ( nie tylko podczas wystąpienia) wchodzi w grę nasza samoocena. Szkolenia wystąpienia publiczne Kraków, podpowiadają jak z nią pracować.

Trening wystąpień publicznych Kraków – motywacja do działania

Osobie, która nie wierzy  w siebie, po nie do końca udanej próbie, najprawdopodobniej będzie bardzo ciężko spróbować wystąpić przed publicznością jeszcze raz. Natomiast ta osoba, która jest pewna siebie, będzie się starała jeszcze bardziej, by następnym razem wszystko się udało. Samoocena działa  więc bardzo często na zasadzie samospełniającej się przepowiedni – im jest wyższa, tym bardziej prawdopodobne, że osiągniemy sukces, perspektywa sukcesu natomiast zachęca nas do zwiększenia wysiłków, a to z kolei pozwala osiągać kolejne cele. A, jak już wiemy, osiąganie kolejnych celów polepsza naszą samoocenę (Coopersmith, 1967). Pamiętajmy też, że wysoka samoocena sprawia, że podczas działania jesteśmy pewni, że „dobrze nam idzie”, to także bardzo pomaga w realizacji celów. Trening wystąpień publicznych, jest bardzo wymagający, jeśli nie mamy wprawy na początku będzie sporo stresu, jednak wierząc w swoje możliwości, krok po kroku uda się tremę opanować.

Szkolnie wystąpienia publiczne Karków. Jak podnieść samoocenę?

Wiemy już, że to od naszej samooceny zależy, czy kolejne cele będziemy  osiągać łatwo czy trudno. Każdy z nas na pewno niejednokrotnie wątpił we własne możliwości. Na szczęście są sposoby na to, by zdarzało się to jak najrzadziej. W podnoszeniu samooceny pomogą wskazówki, które warto stosować na co dzień. W trakcie szkolenia prezentacje biznesowe, uczymy się ich w praktyce.

  • Staraj się być świadomy tego, co czujesz, jakie masz emocje i nastroje. Pomyśl i sprawdź, co wywołuje w tobie smutek, co lęk, a co gniew.
  • Dbaj o siebie i rób te rzeczy, które są dobre dla Ciebie. Jeśli poczujesz, że chcesz się z kimś spotkać – zrób to, jeśli nie jesteś zadowolony ze swego wyglądu – zajmij się sportem, a jeśli bardzo się czegoś boisz – postaraj się sprawdzić dlaczego i wyjdź naprzeciw swoim lękom.
  • Sprawdź, co powoduje Twoją niską samoocenę. Pomyśl czy jest to krytyka innych osób, jeśli tak to czyja? Później przypomnij sobie jakich wyzwań nie podjąłeś z tego powodu.
  • Jeśli uważasz i czujesz, że niska samoocena powstrzymuje Cię lub zmusza do działań, które nie są dla ciebie najlepsze – zatrzymaj się na chwilę. Odetchnij, zrelaksuj się i zdystansuj do uczuć, które dzisiaj już nie są aktualne. Dystans pozwoli Ci działać.
  • Rozwiń nowe umiejętności. Gdy się czegoś boisz, zrób to, to pozwoli pokonać strach.
  • Postaraj się mówić o tym, co czujesz. Jeśli się czegoś boisz, powiedz o tym. Ludzie, którzy są wokół ciebie, na pewno zechcą Ci pomóc pokonać strach.
  • Rozważaj różne możliwości. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Dlatego, gdy wydaje Ci się, że znajdujesz się w takiej sytuacji, pomyśl i zastanów się, bo zawsze jest jeszcze jedna opcja, z której można skorzystać. Nic nie jest czarno-białe.
  • Mów „nie”. Nie zgadzaj się na to, by inni Cię ograniczali. Jeżeli uważasz, że osoba z Twojego otoczenia kłamie albo wykorzystuje Cię , powiedz jej to. Nie zgadzaj się na nadużycia.
  • Uważnie obserwuj siebie i swoje emocje.
  • Otwórz się na to, co jest wokół Ciebie, na ludzi, na to, co mówią. Sprawdzaj swoje odczucia.

 

Szkolnie wystąpienia publiczne. Pamiętaj

Pamiętaj, to od Twojej samooceny zależy czy uda Ci się osiągnąć wyznaczone cele. Im jest ona wyższa, tym mamy większe  poczucie kontroli tego, co się dzieje wokół nas, mniej się boimy, rzadziej popadamy w poczucie beznadziejności. Staraj się więc codziennie myśleć o swoich emocjach i potrzebach,  pracuj nad  podwyższeniem swojej samooceny.

Moim zdaniem rozwój świadomości i pozytywnej samooceny to podstawa sukcesu na każdym polu, nie chodzi oczywiście o ślepe zapatrzenie w siebie, ale o to, że jeśli nie pokochasz siebie to trudno Ci będzie pokochać innych. Te słowa zawsze wydały mi się banalne, jednak po terapii własnej, którą powinien przejść każdy przyszły terapeuta, zrozumiałem wagę tych słów. Z tej przyczyny szkolenia wystąpienia publiczne Kraków, zawierają mocno rozbudowane bloki dotyczące samooceny.

 

Szkolenia dostępne są w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

 

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ 

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu 

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Bibliografia:

Aronson E., Człowiek istota społeczna, Warszawa 2012.

Wojciszke,B. ,  Psychologia społeczna, Warszawa 2011.

Szkolenia online