Ludzkie rozmowy

prowadzenie rozmów telefonicznych w sprzedaży i obsłudze klienta

Warszawa

1900 PLN netto (1 osoba)

Grupa VIP do 6 osób

Marcin Mańka

Ponad 120 referencji od firm – Realne doświadczenie medialne i sceniczne – 20 lat – 3 szkoły psychologiczne, prawo i szkoła aktorska.

ZAPYTAJ O WYCENĘ DLA TWOJEJ FIRMY LUB KONSULTACJE INDYWIDUALNE

Marcin Mańka

Jako jedyny w Polsce psycholog, trener kompetencji miękkich, coach w tak unikalny sposób łączę profesjonalne wykształcenie i doświadczenie.

Wykształcenie psychologiczne (3 szkoły) i prawnicze. 20 lat w roli prezentera m. in. Radio ZET, TVP 1, TVP Info, Polsat.

Doświadczenie biznesowe i w pracy na stanowiskach managerskich (sprzedaż, relacje). Prowadzenie międzynarodowych eventów i konferencji. Bardzo bogate doświadczenie szkoleniowe.

Ponad 120 listów referencyjnych od największych światowych korporacji takich jak Coca-Cola, Oriflame czy PWC.

Marcin-Mańka-2

PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY WYBÓR JEŚLI SZUKASZ SZKOLENIA Z TEGO TEMATU

PONAD 120 IMIENNYCH LISTÓW REFERENCYJNYCH

PWC

Współpracowaliśmy z Panem Marcinem przy projektach z zakresu kompetencji miękkich w biznesie. Szkolenia były dopasowane do potrzeb uczestników i inspirujące. Łączy on podejście praktyczne z dużą wiedzą psychologiczną, świetnie utrzymuje uwagę, co przekłada się na zadowolenie i wyniki.

Joanna Kucharczyk-Capiga
Academy Manager
PriceWaterhouseCoopers

ORLEN

Szkolenie z Marcinem jest doskonałym dowodem, że nauka, to też świetna zabawa, która zaowocuje w przyszłości. Niesamowita wiedza, profesjonalizm, niespotykana życzliwość, uśmiech, pozytywna energia – za to wszystko z serca dziękujemy. Nasze podziękowanie dotyczy również przyjacielskiej atmosfery jaka panowała, dobrych relacji, jakie się nawiązały, wspólnie spędzonego czasu. Polecamy Pana Marcina jako odpowiedzialnego i rzetelnego partnera.

 Bogdan Kijek
Prezes Zarządu
GRUPA ORLEN – CENTRUM EDUKACJI

COCA-COLA

Szkolenie z Marcinem to dobrze zainwestowany czas: praktyczne podpowiedzi, doświadczanie sytuacji, przyjazna atmosfera sprzyjająca nauce.

Elżbieta Makselon-Drabczyk
Dyrektor ds. Zarządzania Talentem
Coca-Cola HBC Polska

KCR

Coaching z Marcinem to niezwykła podróż w głąb siebie – tam gdzie rozpoczyna się rozwój. Każde spotkanie było niezwykle wartosciowe, inspirujące, rozwijajace, zaskakujące absolutnie polecam i żałuję, że to już koniec.

Aleksandra Salawa
Global Director of Patient Recruitmant Solutions
CURANDUS sp. Zoo

Slovakia Lotte Chemical

Marcin jest coachem z ogromnym wyczuciem ludzi i biznesu. Jest również bardzo inspirujący. Zdecydowanie rekomenduję jego usługi.

 Maciej Kiepurski
Sales Manager Poland, Hungary, the Czech Republic
Slovakia Lotte Chemical

Streetcom

Marcin jest jedną z tych osób, która zaraża pozytywną energią i pasją, zachęcając swoje otoczenie do podjęcia działań i przekraczania swoich ograniczeń. Pomógł mi odnaleźć równowagę miedzy życiem zawodowym a prywatnym. 

Wojtek Zdunek
Global Sales Manager
Streetcom

STRABAG

Polecam szkolenia Marcina. Ma praktyczną i psychologiczną wiedzę oraz inspirujące podejście, stawia dużo wyzwań a jednocześnie pokazuje, że możesz więcej niż myślałeś.

Piotr Miler
Dyrektor Pionu Rachunkowości Finansowej
BRVZ Sp. z o.o.
Spółka Koncernu STRABAG SE

Drutex S.A.

Pan Marcin Mańka jest profesjonalistą i wyjątkowym człowiekiem. Potrafi doskonale budować atmosferę spotkania, a jego zdolności komunikacyjne i interpersonalne są ze wszech miar wyjątkowe.

Adam Leik
Marketing Director
Drutex S.A.

Naspers

Marcin to świetny coach – od pierwszego spotkania zbudował szczególną więź, dzięki której spojrzałem w głąb siebie z łatwością z jaką wcześniej bym się po sobie nie spodziewał. Z pewnością przyczyniła się do tego luźna i przyjacielska atmosfera jaka wypełniała każde nasze spotkanie. A do tego zawsze duża dawka humoru! Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z Marcinem i zdecydowanie polecam zainteresowanym profesjonalnym coachingiem!

Pawel Gawronski
Finance Manager
Prosus Group and Naspers

DOŚWIADCZENIE I WYKSZTAŁCENIE

 • Wykształcenie: psychologia, prawo, szkoła treningu psychologicznego, międzynarodowy certyfikat coach icf, roczny kurs aktorski, w trakcie doktoratu
 • prowadzenie projektów szkoleniowych i doradczych dla największych firm, współpraca z międzynarodowymi firmami konsultingowymi na polu HR, a także prowadzenie wielu prestiżowych eventów (rangi europejskiej i światowej), w tym międzynarodowe spotkania premierów, naukowe i gospodarcze,
 • przeprowadził unikalne w skali światowej badania, które pokazały, że wizerunek pracownika przekłada się na postrzeganie firmy,
 • ponad 20 lat doświadczenia w pracy w mediach – prasie, radiu (Radio ZET, Roxy FM, Radiostacja), a przede wszystkim w telewizji (TVP 1, TVP Info, Polsat, TVN), Obecnie – współprowadzący Studio LOTTO, oraz juror w programie Polsatu Make Me Over – Wielka Zmiana, ekspert psycholog w programach telewizyjnych między innymi Pytanie na Śniadanie,
 • praca w działach sprzedaży na stanowiskach managerskich.
 • Właściciel firmy szkoleniowej oraz firmy zajmującej się produkcją eventów oraz materiałów foto i wideo.

DOŚWIADCZENIE MEDIALNE

 • Ekspert psycholog w programach telewizyjnych, między innymi Pytanie na Śniadanie
 • Juror/ekspert wizerunkowy w programie Make Me Over – Wielka Zmiana (Polsat)
 • Prowadzący Studia Lotto
 • Prezenter w Radiu Zet
 • Prezenter w Telewizji TTV – program „Pogodny Poranek”
 • Prezenter w TVP 1 (programy „Za kulisami jedynki”, „Wypasiona zima”, „Quadrans Qltury”, „Studio oprawy TVP1”)
 • Prowadzenie studia festiwalowego Opole 2009
 • Lektor – Telewizja Polska S.A., TVN Warszawa
 • Prezenter w Radiu Roxy FM
 • Prezenter w Telewizji Polsat (programy Quizmania, Halo Kasa).

DOŚWIADCZENIE W PROWADZENIU EVENTÓW - wybrane wydarzenia

 • „Czech and Polish Business Mixer – Karlovy Vary International Film Festival” Spotkanie premierów i biznesu. Język: angielski.
 • „Airtec Frankfurt – International Trade Fair for Aerospace Suppliers” Czołowe na świecie targi rozwiązań dla lotnictwa. „Get together evening”. Język: angielski.
 • 90 Międzynarodowy Kongres EOS Największe europejskie spotkanie ortodontów, organizowane każdego roku w innym kraju. 5 lat przygotowań, 2500 uczestników z 72 krajów. Język prowadzenia: angielski.
 • „Future Internet Week” Jedna z najważniejszych konferencji podczas prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Język: angielski.
 • Uruchomienie pierwszej sieci 5G w Polsce T-Mobile. Historyczny moment, wielu ważnych gości z Polski i ze świata. Język: angielski.
 • „Coca- Cola Leadership Conference 2017” Gigantyczna konferencja dla firmy Coca-Cola HBC. Język: angielski.
 • „Konferencje Discovery Channel” Prowadzenie spotkań z największymi gwiazdami Discovery Channel, między innymi: Bear Gryll czy, magik Dynamo. Jezyk: angielski.
 • Gala Finałowa europejskiego Konkursu „Discover e-volunteering” Wydarzenie zamykające obchody Europejskiego Roku Wolontariatu 2011, wpisujące się w Program obchodów prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. W konkursie brały udział organizacje z 19 państw UE. Jezyk: angielski.
 • Gala Finałowa Konkursu „Dobroczyńca Roku 2011” Konkurs dla biznesowej elity naszego kraju.
 • Koncerty finałowe ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” Edycje 2009, 2010, 2011, 2012.
 • 42 Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów z Deutsche Gesellschaft fur Neurochirurgie Międzynarodowy zjazd najlepszych neurochirurgów. Język: angielski.

WYKŁADY, SZKOLENIA I COACHING

Jako jedyny w Polsce psycholog, trener kompetencji miękkich, coach i prezenter w tak unikalny sposób łączę profesjonalne wykształcenie i doświadczenie. Prowadzę znakomicie oceniane wykłady i szkolenia, zarówno dla firm małych i średnich jak i największych światowych korporacji.

OPIS SZKOLENIA

Ostatnio znowu rozmawiałem przez telefon z kimś, kto przeczytał swoją kwestię z kartki albo wyrecytował wyuczoną na pamięć regułkę. Poczułem się jak robota, ktoś, z kim nie warto naprawdę porozmawiać. Takie rozmowy telefoniczne stawiają w złym świetle firmę je zlecającą. Z kolei kilka miesięcy temu zadzwoniła do mnie pewna dziewczyna reprezentująca bank. Miała sympatyczny głos i pozytywne nastawienie – dało się tu usłyszeć już od pierwszej chwili. Niczego nie czytała i nie miałem poczucia, że to, co robi, jest dla niej karą. Rozmowę zaczęła od stwierdzenia: „Wiem, że zabieram Pana czas, i oczywiście dzwonię w sprawie oferty. Jeśli jednak poświęci mi Pan chwilę, będę wdzięczna i postaram się jak najszybciej przedstawić naszą propozycję”. Mimo że nic od niej nie kupiłem, kupiłem ją samą. I jeśli w przyszłości będę szukał takiej oferty, zadzwonię właśnie do tej firmy. To niby coś oczywistego, ale po raz pierwszy pracownik call center rozmawiał ze mną jak z człowiekiem. Prowadzenie rozmów telefonicznych „po ludzku” to cel tego szkolenia.
Praca oparta na kontakcie telefonicznym z klientem jest bardzo trudna. Po pierwsze, zwykle mamy mało czasu, chyba że to klient do nas dzwoni. Po drugie, jesteśmy pozbawieni najważniejszego aspektu komunikacji, czyli mowy naszego ciała. W tym przypadku musimy skupić się na efektywnym wykorzystaniu poziomu werbalnego i prajęzykowego, a wszystko to wzbogacić dużą wiedzą merytoryczną i naturalnym, a jednocześnie profesjonalnym podejściem. Bazując na mojej wiedzy zdobywanej przez wiele lat pracy w radiu, sprzedaży i w produkcji programów call tv, a także na wykształceniu psychologicznym, podpowiem Ci, jak przeprowadzać „ludzkie” rozmowy telefoniczne. Jak zaczynać i nie dać się spławić, jak zdobywać uwagę i jak dbać o sposób i jakość mówienia, by brzmieć w sposób wiarygodny, spokojny i zdecydowany.

Czy wiesz?

 • jak kontrolować przebieg rozmowy telefonicznej z klientem?
 • jak wywrzeć dobre pierwsze wrażenie w trakcie rozmowy telefonicznej?
 • jak w trakcie rozmowy telefonicznej budować pozytywny wizerunek własny i firmy?
 • jak pokonać tremę i stres podczas rozmów z nowymi klientami?
 • jak rozpoznawać potrzeby klienta?
 • jak radzić sobie w trudnych sytuacjach?

ale również

 • jak tworzyć pozytywny klimat rozmowy?
 • jak zachować naturalność mimo wykonywania zaplanowanych obowiązków zawodowych?
 • jak stosować zasady etykiety?
 • jak budować zdrowe granice dzięki postawie asertywnej?

 • jak właściwe przygotować się do rozmowy telefonicznej z klientem?

Czy chcesz poprawić jakość rozmów telefonicznych, tak by budować pozytywny wizerunek swojej firmy i by Twoi klienci wracali oraz polecali Twoje usługi innym? Jeżeli tak, weź udział w szkoleniu! Dzięki niemu

Zaczniesz

 • skutecznie kontrolować przebieg rozmów telefonicznych z klientami, tak by osiągać zamierzone cele,
 • umiejętnie rozpoznawać oczekiwania klienta,
 • skutecznie radzić sobie w trudnych sytuacjach, nieuniknionych podczas komunikacji.

przestaniesz

 • nieświadomie budować dystans między Tobą a klientem, który wpływa na jego negatywne nastawienie do Ciebie i firmy,
 • traktować rozmowy telefoniczne z klientami jak karę: mimo że to wymagająca praca, może być też bardzo rozwijająca i przynosić sporo satysfakcji,
 • poddawać się tremie i stresowi, które mogą się pojawić podczas komunikacji z klientami.

Rozwiniesz

 • umiejętność prowadzenia trudnych rozmów, radzenia sobie z presją i manipulacją,
 • umiejętność wpływania na emocje własne i klienta,
 • umiejętność budowania pozytywnego wizerunku filmy za pomocą rozmów telefonicznych.

program szkolenia

 • Klient – dowiedz się, kim jest, i rozpoznaj jego potrzeby.
 • Telefon jako narzędzie pracy.
 • Stres i trema – przekonaj sam siebie, zanim przekonasz innych.
 • Naturalność i pewność siebie – umiejętność bycia sobą i budowanie spójnego przekazu.
 • Podstawy autoprezentacji i pierwsze wrażenie w rozmowach telefonicznych.
 • Komunikacja z klientem przez telefon – trzy poziomy wpływu, czyli mechanizmy komunikacji interpersonalnej w oparciu o psychologię komunikacji, psycholingwistykę i socjolingwistykę.
 • Najważniejsze zasady savoir-vivre’u w kontaktach telefonicznych.
 • Trudne sytuacje w komunikacji z klientami. Budowanie zdrowych granic w relacjach.
 • Rozmowa telefoniczna – baza dobrych praktyk.
 • Osobisty program rozwoju w oparciu o techniki i narzędzia coachingowe.

miejsce i forma szkolenia

Formuła VIP. Bardzo mała grupa do 6 osób. Bardzo dużo praktyki. Wyjątkowe warunki i świetny catering.
Szkolenie odbywa się w naszej prywatnej sali szkoleniowej.

Chcesz wziąć udział w szkoleniu lub zapisać swoich pracowników?

Zadzwoń: +48 693 425 350

Napisz: marcin@marcinmanka.com

Regulamin Polityka cookies© Marcin Mańka 2022

Szkolenia online