Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie prezentacje biznesowe Wrocław

Szkolenie prezentacje biznesowe Wrocław

Przygotowałem dla Ciebie szkolenie prezentacje biznesowe Wrocław, które możesz odbyć nie wychodząc ze swojego domu. Zawiera ono prawie wszystkie elementy, które powinien mieć dobry trening z wystąpień publicznych. Prawie, ponieważ pracy z trenerem wystąpień publicznych, w ramach spotkania na żywo czy też online, jeszcze lepiej w grupie kilku osób, nic nie zastąpi.

Nazywam się Marcin Mańka. Jestem psychologiem i coachem, uczę kompetencji miękkich. Specjalizuję się w emocjach, komunikacji i relacjach.  Ze względu na swoje wykształcenie i doświadczenie prowadzę bardzo wiele projektów jako trener wystąpień publicznych. Jednocześnie od około 18 lat pracuję jako prezenter w telewizji i konferansjer na różnego rodzaju eventach.

Doświadczenie zawodowe mam jednak szersze, jeśli chcesz je sprawdzić zapraszam TUTAJ. 

TUTAJ natomiast możesz zapoznać się z moimi referencjami.

Bardzo mi miło, że w trakcie tego kursu wystąpień publicznych  będziemy mogli wspólnie pracować nad rozwojem Twoich kompetencji z tego zakresu.

Jak szybko się przekonasz, tylko pozornie jest to warsztat o tym co na zewnątrz, jaką pozycję przyjąć, jak modulować głos czy jak stać przy flipcharcie. Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne, to niezwykle ciekawy temat, który dotyka naprawę głębokich elementów naszej osobowości.

Obok umiejętności komunikacyjnych, zajmiemy się też np. poczuciem własnej wartości,  stresem, tym jak się ubrać i jak stworzyć dobrą prezentację w PowerPoint.\

Szkolenie prezentacje biznesowe Wrocław – ćwiczenie?

Zaczynamy od ćwiczenia.

lightbulb

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne.
ĆWICZENIE „PO CO CI TO?”

Na początku naszej pracy , zastanów się proszę nad jedną ważną rzeczą…po co Ci umiejętność prowadzenia wystąpień publicznych? Do czego Ci potrzebne szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne?
Chcesz to robić zawodowo? Pracować w mediach, prowadzić eventy? Czy może, jest to mało miły obowiązek, z którym musisz się mierzyć w swojej pracy? Skąd to pytanie? Pomoże nam określić realny cel Twojej pracy w ramach tego szkolenia z wystąpień publicznych i prezentacji biznesowych. Zdecydowana większość uczestników, nie planuje kariery prezenterskiej, chce jedynie poczuć się bardziej swobodnie prowadząc profesjonalne prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne w ramach swojej pracy. To oznacza, że nie musisz być  mistrzem świata w sztuce przemawiania. Chodzi raczej o to, żeby poczuć się swobodnie przed odbiorcami i w ramach swoich możliwości poprowadzić profesjonalne prezentacje.

Bez względu jednak na przyczynę, w trakcie tego szkolenia dowiesz się jak pracować z tym co w środku i jak rozwijać swoje techniczne umiejętności  prowadzenia prezentacji.

Skoro już znasz odpowiedź na pytanie po co Ci to, przejdźmy do działania.

 

thinking

Wystąpienia publiczne szkolenie – ćwiczenie?

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne.
ĆWICZENIE „INDIANIE”

lightbulb

Moje szkolenie prezentacje biznesowe Wrocław oparte jest na ćwiczeniach, mam dla Ciebie kolejne.
Mam dla Ciebie, krótkie ćwiczenie. Będzie trochę dziwne, ale postaraj się zostawić  ocenę z boku…i po prostu wykonać prośbę.

Podnieś jedną rękę do góry, obojętnie, którą…palec wskazujący drugiej przyłóż do nosa, i wystaw język…stań na jednej nodze i podskocz 3 razy…

Brawo…;-) Mam nadzieję, że nie było nikogo innego w pokoju, w którym robisz to ćwiczenie, bo wyglądasz pewnie dość ciekawie.

No i teraz pytanie… Po co to zrobiliśmy? Jak myślisz?
Pojawią się pewnie różne odpowiedzi… moje są takie:

1. Po to żeby pokazać Ci, że wstąpienia publiczne i prezentacje biznesowe mogą być fajne, nawet gdy nie widzisz swoich odbiorców, możesz ich namówić do zrobienia dość dziwnych rzeczy… i teraz pewnie wszyscy sprzedawcy się cieszą;-)

Głównym celem tego ćwiczenia jest to, żeby wprowadzić odrobinę humoru…albo jeszcze głębiej, dystansu, ale nie pomiędzy nami, czy pomiędzy Tobą i odbiorcami, tylko zdrowego dystansu do samego siebie, który w trakcie szkolenia z autoprezentacji i wystąpień publicznych, a finalnie w trakcie przemawiania do innych jest niezwykle przydatny.

Po takiej rozgrzewce możemy działać dalej. Czas na Twoje pierwsze wystąpienie publiczne, ale spokojnie, wyznaję zasadę każdego dnia jeden mały krok… więc nie będę Cię namawiał do tego żeby od razu stanąć na balkonie lub przystanku i deklamować treść swoich prezentacji biznesowych  do przypadkowych ludzi.

dance

Wystąpienia publiczne szkolenie – ćwiczenie?

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne.
ĆWICZENIE „IMPROWIZACJA”

lightbulb

Zacznijmy od, krótkiej improwizacji. To niezwykle istotny element, jaki powinno zawierać szkolnie prezentacje biznesowe Wrocław.

Przygotuj sobie stoper, który będzie odliczał dokładnie 2 minuty.  Wybierz proszę pierwsze lepsze zadanie, które zobaczysz rozglądając się po miejscu, w którym jesteś np. nagłówek gazety czy tytuł książki i bez względu na to jak dziwne i niepasujące do Ciebie będzie się wydawało, rozwiń na jego podstawie wypowiedź potwierdzającą zawartą w nim tezę. Nie ma czasu na przygotowanie, startujesz dokładnie ze stoperem, kończysz też dopiero po upływie czasu. Jeśli w środku się zatkasz lub pogubisz, to trzeba się ratować jak w trakcie wystąpienia przed publiką, trzeba wykorzystać cały czas.

Na biurku przy, którym siedzę w trakcie pisania tego tekstu jest książka „Psychologia i życie” Philipa Zimbardo, korzystając z takiej podpowiedzi mógłbym zacząć… „Psychologia i życie,  moim zdaniem przenikają się w każdej możliwej sytuacji…”. Zrób podobnie, na tym etapie gdy nikt nie patrzy będzie dużo łatwiej.

No i jak? Było to łatwe czy nie bardzo? Myślę, że jest to pewne wyzwanie nawet jeśli robimy to samemu.

actor

Szkolenie prezentacje biznesowe Wrocław – ćwiczenie?

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne.
ĆWICZENIE „IMPROWIZACJA 2”

 

Ok to teraz krok dalej…znajdź przynajmniej jedną osobę, która będzie mogła posłuchać Twojego wystąpienia publicznego przez 2 minuty. Poproś ją, żeby sama, przed startem podała Ci temat.
I zrób to co wcześniej w takim samym czasie.

I jak tam? Udało się? Było inaczej niż w sytuacji gdy nikt nie patrzył? Pewnie tak…ale jeszcze do tego wrócimy.

 

Wystąpienia publiczne szkolenie – ćwiczenie?

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne.
ĆWICZENIE „MOJA BAZA”

lightbulb

Dobrze, przed nami kolejne zadanie, do którego zwykle zapraszam uczestników w ramach mojego kursu wystąpień publicznych. Na podstawie improwizacji, ale też Twoich wszystkich poprzednich wystąpień, określ swoje mocne strony i te,  które wymagają rozwoju, oczywiście w odniesieniu do wystąpień publicznych i prezentacji biznesowych.  Możesz to zrobić na kartce dzieląc ją na pół.

Ciekawy jestem jak wygląda ta lista, i które elementy łatwiej było Ci wymienić.
Szczerze mówiąc najczęściej uczestnicy szkoleń z wystąpień publicznych i prezentacji biznesowych, mają niezwykłą łatwość w wymienianiu, elementów do rozwoju, z tymi pozytywnymi jest już trochę trudniej. Spokojnie nic w tym złego, na dziś tak jest. Razem ze mną możesz nad zmianą tych schematów, ale nie tylko w kontekście rozwijania tego co jest na liście minusów, także a może nawet przede wszystkim  na poziomie tego dlaczego w ogóle myślisz, że te elementy to problem.

Część do rozwoju, może nam zdradzać pewne schematy dotyczące tego jak postrzegasz siebie. To co myślisz o sobie, w wstąpieniach publicznych i prezentacjach biznesowych jest niezwykle istotne, choć oczywiście nie tylko tam. Mimo, że może to zabrzmieć bardzo filozoficznie,  zapamiętaj proszę te 3 zdania….

Jesteś tym, kim myślisz, że jesteś…

Będziesz tym, kim myślisz, że będziesz…

A to wpłynie na Twoje wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe

 

Duże słowa prawda? Już na początku powiedziałem, że ten szkolenie wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe tylko częściowo dotyczy elementów zewnętrznych.  Sztuka wystąpień publicznych i prezentacji biznesowych…zaczyna się w Twoim wnętrzu, jest oparta na Twoich emocjach i poczuciu własnej wartości.

TUTAJ  przeczytasz więcej o budowaniu poczucia własnej wartości w kontekście szkoleń z wystąpień publicznych ( link do art 2).

TUTAJ znajdziesz wpis dotyczący szkolenia z prezentacji biznesowych i wystąpień publicznych,  w którym przeczytasz więcej o stresie ( odnośnik do art 3).

 

Szkolenie prezentacje biznesowe dostępne są w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach  

 

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ 

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu 

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Szkolenia online