Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie wystąpienia sprzedażowe – uśmiech

Szkolenie wystąpienia sprzedażowe – uśmiech

Szkolenie wystąpienia sprzedażowe i jego dział dotyczący uśmiechu to jedna z moich ulubionych części tego projektu.

Pierwsze badania naukowe dotyczące uśmiechu, o których wiemy były przeprowadzone na początku 19 wieku.

Uśmiech może służyć do sygnalizowania drugiej osobie, że nie jesteśmy groźni i chcemy aby nas zaakceptowała. Zaczynamy się uśmiechać, mając 5 tygodni, a w 4–5 miesiącu życia śmiejemy się na głos. To płacz i śmiech są pierwszymi komunikatami – płacz przyciąga uwagę rodzica, a uśmiech ją zatrzymuje, te dwa elementy poza wyrażaniem emocji mają więc też inne zdania.

Większość ludzi nie potrafi świadomie odróżnić uśmiechu fałszywego od autentycznego. To biorąc pod uwagę cel szkolenia z autoprezentacji, jest dla nas istotne. O jego rozpoznawaniu pisałem już wyżej. Uśmiech bez względu na to czy prawdziwy czy wymuszony, znakomicie wpływa na nasze zdrowie. szkolenie sztuka prezentacji, to szansa by zrozumieć jego wpływ na obiorców podczas wystąpienia publicznego.

Szkolenie wystąpienia sprzedażowe –  śmiech to zdrowie

Śmiech to bardzo dobre lekarstwo, poprawia zdrowie i przedłuża życie.

Świadome wywoływanie uśmiechu pobudza więc aktywność mózgu, która wyzwala spontaniczne poczucie szczęścia. Humor to też świetne lekarstwo na stres. Śmiech wpływa na stymulację pracy naturalnych ośrodków przeciwbólowych w organizmie a także na wytwarzanie endorfin.

W amerykańskich szpitalach, w latach 80 pojawiły się pokoje śmiechu,  w których za pomocą zabawnych książek czy też filmów, pacjenci odbywali sesje. Ich wpływ na poprawę zdrowia był wręcz spektakularny.

A to kilka innych ciekawych doniesień dotyczących śmiechu.

 

Szkolenia wystąpienia publiczne

Szkolenie wystąpienia sprzedażowe . Ważna podpowiedź.

CIEKAWOSTKA

Neurolog Henri Rubenstein twierdzi, że minuta szczerego śmiechu zapewnia 45 minut rozluźnienia.

Profesor William Fry z Uniwersytetu Stanforda uważa, że 100 uśmiechów to 10 minut na ergometrze.

Dorosły śmieje się przeciętnie 15 razy dziennie, a dziecko w wieku przedszkolnym – aż 400.

Profesor Richard Davidson dowodzi, że świadome wywoływanie śmiechu pobudza aktywność mózgu wyzwalającą poczucie szczęścia.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam na szkolenie wystąpienia sprzedażowe.

 

Szkolenia wystąpienia publiczne

Szkolenie wystąpienia sprzedażowe. Ważna podpowiedź.

PORADY

No dobrze to zbierając wiedzę o śmiechu, którą przytaczam w trakcie projektu szkolenie wystąpienia sprzedażowe, warto podsumować co powinniśmy robić w trakcie wystąpień publicznych?

W trakcie prezentacji czy wystąpienia publicznego uśmiechaj się, oczywiście adekwatnie do tego co się wydarza, jeśli mówisz o trudnych i smutnych tematach, to śmiech nie będzie raczej pasował. Nie chodzi też o to żeby śmieć się bez przerwy, bo wezmą Cię za klauna. Chodzi o to żeby generalnie być pozytywnym. Co będzie sporym wyzwaniem szczególnie jeśli będziemy zestresowani – ale najlepiej uśmiechać się w naturalny sposób.

Dlaczego w trakcie szkolenia sztuka prezentacji , sugeruję,  że warto się uśmiechać?

Rozpoznawanie pozytywnych sygnałów (zwłaszcza takich, którym towarzyszy uśmiech) przychodzi ludziom nadzwyczaj łatwo i wolą oni wchodzić w interakcje z osobami, które przejawiają dużo pozytywnych emocji: postrzegają je jako przychylnie nastawione i chętne do współpracy. Badanie to przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego

Naukowcy uważają też, że neurony lustrzane w trakcie obserwacji drugiej osoby mogą uruchamiać obszary odpowiedzialne za rozpoznawanie twarzy i jej mimiki i natychmiast wywołują reakcję odzwierciedlającą. Warto więc uśmiechać się do ludzi, badania dowodzą, że im więcej się uśmiechamy tym bardziej pozytywnie ludzie na nas reagują.

Badania pokazują też że uśmiech jest bardzo społeczny. W obecności innych ludzi, śmiejemy się ponad 30 krotnie częściej niż kiedy jesteśmy sami. Nasz śmiech do tego mniej odnosi się do zabawności dowcipu, bardziej do budowania relacji, ponoć jedynie 15 % śmiechu ma źródło w zabawności dowcipu. Dlatego jako trener wystąpień publicznych często namawiam do tego, żeby nawet do pozornie poważnych zawodowych prezentacji wprowadzać odrobinę luzu i uśmiechu, jeśli jest na to przestrzeń.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Badania na salach sądowych pokazują, że przeprosiny wyrażane z uśmiechem przynoszą złagodzenie kary. To jakby na to nie patrzeć, też sztuka prezentacji. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam na szkolenie wystąpienia sprzedażowe.

TUTAJ przeczytasz więcej o komunikacji.

Trening sztuka prezentacji dostępny jest w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ 

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np. szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu 

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Szkolenia online