Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe – pokonaj stres

Szkolenie wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe – style radzenia sobie ze stresem

Podstawą jest styl. Ważne jest to żeby mieć dobry 😉 Szkolenie wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe,  to tylko pozornie praca nad tym jak masz stać, jak gestykulować i co robić z rękami. Jako psycholog, coach i trener wystąpień publicznych szczególnie mocno interesuję się emocjami i ich wpływem na nasze funkcjonowanie. W sztuce przemawiania i prezentacji mają one niezwykle duże znaczenie. Tutaj zajmiemy się bliżej stresem, zacznijmy od stylu radzenia sobie z nim.

Pierwszy z nich to styl unikowy (kiedy pojawia się problem udaję, że nic się nie stało). Tego stylu nie lubimy, bo jest niekonstruktywny i działa na zasadzie kuli śniegowej, zbierając coraz większe spięcie. Określany jest też czasem bardzo naukowo… zamiataniem pod dywan😉

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne

Kolejny styl

…ten już jest spoko…

To styl konfrontacyjny, czyli biorę to na klatę, i zadaję sobie pytania:

  • Czego się nauczę dzięki tej sytuacji?
  • Co mogę zrobić?
  • Jakie elementy rozwijać?

Takie podejście jest oczywiście najbardziej przydatne, i takie polecam podczas mojego kursu wystąpień publicznych.
Sprawia, że bierzemy problem na warsztat i szukamy rozwiązania. To jednak wymaga od nas realnego spojrzenia na daną sytuację. Zawsze będę Cię namawiał do zobaczenia prawdy o danej sytuacji, o Twoich przeżyciach emocjonalnych, bo tylko to jest podstawą do realnej pracy i zmiany. Musimy wiedzieć gdzie jesteśmy, a wtedy nie tylko sztuka prezentacji i wystąpień publicznych będzie dla nas łatwiejsza, ale generalnie radzenie sobie z różnymi wyzwaniami w życiu.

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne

 

Mając takie nastawienie możemy, zacząć działać….

* Tutaj dodatkowo ciekawy artykuł o stresie.

Szkolenie wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe – zacznij od myśli

Najlepiej zacząć od myśli…

Szkolenia prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne zwykle zaczynam od pokazania, że myśl jest niezwykle istotna. Każdego dnia doświadczamy ok. 70 tys. myśli. Działają one jak filtr uwagi, który sprawia, że wyszukujesz w otoczeniu dane elementy potwierdzające Twoje nastawienie.

Jednak nie musisz tego brać na wiarę, pokaże Ci za chwilę, że mają one znaczenie, i że są kluczem do tej pracy. Będąc dokładnym, dodam, że nie jedynym, jeszcze ważniejsze są emocje, ale pracę nad nimi najczęściej zaczynamy używając właśnie głowy, ponieważ zgodnie z najnowszymi teoriami, emocje powstają właśnie w Twoim mózgu, jako wynik analizy Twoich doświadczeń, kontekstu, reakcji Twojego ciała w stosunku do danej sytuacji.

lightbulb

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne.
ĆWICZENIE „CYTRYNA”

Popatrz na cytrynę, wyobraź sobie, że ją liżesz, że ten kwaśny sok rozpływa Ci się po wargach, po języku, policzkach od środka i po podniebieniu czujesz w całych ustach ten niezwykle intensywny smak.
Coś się zmienia? Pojawiło się więcej śliny? Może nawet zaczęło Cię skręcać w brzuchu na samą myśl o tym kwaśnym smaku?
No właśnie ”na samą myśl” zareagowało Twoje ciało, tak szybko myśl na nas wpływa, szczerze mówiąc jeszcze szybciej ale to ćwiczenie bardzo dobrze to pokazuje. Będąc bardziej dokładny Twoje ciało często reaguje na różne wydarzenia zanim zdążysz o tym świadomie pomyśleć, jednak w tym przypadku chciałem Ci pokazać, że świadoma myśl też ma znaczenie.

Teraz już wiesz, że Twoje myśli mają znaczenie, pozostaje pytanie, jak z nich korzystać.
Właśnie na takie pytania odpowiada moje szkolenie wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe.

Odpowiedź może być dla Ciebie zaskakująca…nie myśl o tym, żeby pozbyć się stresu czy go pokonać… POMYŚL O TYM, ŻE CHCESZ PRZESTAĆ Z NIM WALCZYĆ – POZWÓL SOBIE NA TREMĘ

Dostępne szkolenia

TUTAJ  przeczytasz więcej o tym jak poradzić sobie ze stresem. To mała cześć podpowiedzi jakie poznasz podczas mojego szkolenia z wystąpień publicznych. ( tutaj link do art. 4b).

Takie szkolenia odbywają się różnych miastach, w ofercie znajdziesz: np. szkolenie z wystąpień publicznych Kraków, czy  wystąpienia publiczne szkolenie Warszawa. Więcej informacji o programie TUTAJ 

Szkolenia dostępne są w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

 

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ 

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu  

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

 

Szkolenia online