Sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa – znaczenie kolorów
Myślisz, że kolory tego co nosisz, nie maja znaczenia i nie wpływają na innych? Nic bardziej mylnego. Niewątpliwie, kolory zawierają w sobie informacje, wywołują emocje, wystarczy wyobrazić sobie na szybko spacer po zielonym parku, i porównać go do spaceru po parku, w którym wszystkie drzewa i liście są czarne. Zwykle podczas takiej wizualizacji, wszyscy uczestnicy mówią, że w tej drugiej opcji robi się jakoś mniej bezpiecznie, nastrój z miłego staje się mroczny. Sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa, to projekt w ramach, którego pokazuję znaczenie tego co nosimy i prezentacji.
Sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa – Kolor samochodu sportowego
Panów może też przekonać pytanie o to jaki kolor lepiej pasuje do bardzo szybkiego auta sportowego np. czerwony czy różowy, albo brązowy. W przypadku odpowiedź też wydaję się dość oczywista. Dzieje się tak ponieważ, kolory zawierają informacje. Wiedzę na ich temat można wykorzystać w pracy, biznesie i życiu prywatnym.
Sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa – cechy a kolory
Na początku informacja o tym z jakimi cechami kojarzą się dane kolory. Zastanów się co pasuje do Ciebie prywatnie, a co gdy jesteś w pracy. Badania jasno potwierdzają, że Twój strój wpływa na klientów, a wnioskują z niego bardzo wiele informacji. Pisałem o tym w poprzednich artykułach. Więcej dowiesz się w trakcie projektu szkolenie sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa.
Autorytet |
Czerń, granat, niebieski, czerwień, fiolet i ciemne kolory |
Przystępność |
Biel, brąz, zieleń, żółć, pomarańczowy, różowy, jasne kolory |
Indywidualizm |
Fiolet, bordo, kolory żywe i kontrastowe |
Reasumując, kolory można wykorzystać do podkreślenia cech, na których nam zależy. Istotne jest to, że ich wpływ jest dość subtelny.
Tabela 7. Profesjonalny styl a połączenie kolorów
Źródło: Pang Li Kin, Profesjonalny wizerunek. Droga do sukcesu, Wyd. Flashbok.pl, 2010.
Szkolenie sztuka autoprezentacji i przemawiania Warszawa – trochę więcej o znaczeniu kolorów
Na koniec, kilka wybranych kolorów i opis tego jakie mogą mieć znaczenie. Być może, ta wiedza się przyda przed kolejnym wystąpieniem.
Czarny
– to kolor poważny, oficjalny i konserwatywny. Dobry na rozmowę kwalifikacyjną czy na prezentację.
Biały
– kolor młodości, czystości i niewinności. Nie kojarzy się z władzą. Biała koszula u mężczyzny dodaje mu przedsiębiorczości i błyskotliwości. Kobieta w białej sukience lub kostiumie wysyła komunikat o łagodności.
Niebieski
– kolor konserwatywny, budzący zaufanie. Wszystkie odcienie niebieskiego wysyłają komunikat o przystępności. Są dobrą alternatywą dla czarnego. Kolor ten świadczy o autorytecie, a jednocześnie nie jest tak poważny jak czarny.
Czerwony
– kolor ekscytujący, energetyzujący i stymulujący. Nadaje komunikat o władczości, wywołując więcej emocji niż czerń. Mężczyzna w czerwonym garniturze emanuje władczością i energią. Kobieta w czerwonym żakiecie wygląda władczo i inspirująco. Kolor czerwony pomaga zmotywować zespół.
Żółty
– kolor żywy, zabawny i optymistyczny. Zbyt jaskrawy może działać przytłaczająco. Wyzwala energię i Skłania do uśmiechu. Warto go założyć, jeśli istnieje potrzeba zmotywowania zespołu, a także wtedy, gdy trzeba nawiązać nowe znajomości. Należy wybierać odpowiednie odcienie żółtego, aby nie wyglądać zbyt krzykliwie. Nie nadaje się na spotkania negocjacyjne oraz te, które mają łagodzić konflikty.
Zielony
– kolor spokojny, pogodny i stabilny. Koi, uspokaja. Nie uchodzi za kolor asertywny, dlatego nie nosi się go na oficjalnych spotkaniach. Dobry kolor na nudne negocjacje. Nieodpowiedni podczas wygłaszania prezentacji, ponieważ możesz znużyć nim słuchaczy.
Fioletowy
– kolor okazały, królewski, luksusowy. Emanuje władzą i autorytetem. Warto założyć fioletowe ubranie, gdy chcemy zrobić na kimś wrażenie lub zaprezentować swoją kreatywność. Nie zakładaj go podczas negocjacji i spotkań, na których łagodzi się konflikty. Nieodpowiedni na szkolenia lub gdy udzielamy konsultacji.
Sztuka wystąpień publicznych Warszawa – na koniec
Konkludując, warto pamiętać też, że w świetle dziennym ciemne kolory zmniejszają, a jasne – powiększają. Wieczorem zaś – w sztucznym świetle – jest odwrotnie. Na koniec warto dodać, że to tylko małe wprowadzenie do niezwykle ciekawego tematu jakim jest psychologia koloru. Bez wątpienia do tego tematu jeszcze wrócimy w kolejnym wpisach.
Szkolenie sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa dostępne jest w różnych miastach.
W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk
TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach
Na koniec , do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ
Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.
TUTAJ przeczytasz o coachingu
Podsumowując, do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.