Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa – znaczenie kolorów

Sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa – znaczenie kolorów

Myślisz, że kolory tego co nosisz, nie maja znaczenia i nie wpływają na innych? Nic bardziej mylnego. Niewątpliwie, kolory zawierają w sobie informacje, wywołują emocje, wystarczy wyobrazić sobie na szybko spacer po zielonym parku, i porównać go do spaceru po parku, w którym wszystkie drzewa i liście są czarne. Zwykle podczas takiej wizualizacji,  wszyscy uczestnicy mówią, że w tej drugiej opcji robi się jakoś mniej bezpiecznie, nastrój z miłego staje się mroczny. Sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa, to projekt w ramach, którego pokazuję znaczenie tego co nosimy i prezentacji.

Sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa – Kolor samochodu sportowego

Panów może też przekonać pytanie o to jaki kolor lepiej pasuje do bardzo szybkiego auta sportowego np. czerwony czy różowy, albo brązowy. W przypadku odpowiedź też wydaję się dość oczywista. Dzieje się tak ponieważ, kolory zawierają informacje. Wiedzę na ich temat można wykorzystać w pracy, biznesie i życiu prywatnym.

 

Sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa – cechy a kolory

Na początku informacja o tym z jakimi cechami kojarzą się dane kolory. Zastanów się co pasuje do Ciebie prywatnie, a co gdy jesteś w pracy. Badania jasno potwierdzają, że Twój strój wpływa na klientów, a wnioskują z niego bardzo wiele informacji. Pisałem o tym w poprzednich artykułach. Więcej dowiesz się w trakcie projektu szkolenie sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa.

 

Autorytet

Czerń, granat, niebieski, czerwień, fiolet i ciemne kolory

Przystępność

Biel, brąz, zieleń, żółć, pomarańczowy, różowy, jasne kolory

Indywidualizm

Fiolet, bordo, kolory żywe i kontrastowe

 

Reasumując, kolory można wykorzystać do podkreślenia cech, na których nam zależy. Istotne jest to, że ich wpływ jest dość subtelny.

Tabela 7. Profesjonalny styl a połączenie kolorów
Źródło: Pang Li Kin, Profesjonalny wizerunek. Droga do sukcesu, Wyd. Flashbok.pl, 2010.

 

Szkolenie sztuka autoprezentacji i przemawiania Warszawa – trochę więcej o znaczeniu kolorów

 

Na koniec, kilka wybranych kolorów i opis tego jakie mogą mieć znaczenie. Być może, ta wiedza się przyda przed kolejnym wystąpieniem.

Czarny

– to kolor poważny, oficjalny i konserwatywny. Dobry na rozmowę kwalifikacyjną czy na prezentację.

Biały

– kolor młodości, czystości i niewinności. Nie kojarzy się z władzą. Biała koszula u mężczyzny dodaje mu przedsiębiorczości i błyskotliwości. Kobieta w białej sukience lub kostiumie wysyła komunikat o łagodności.

Niebieski

– kolor konserwatywny, budzący zaufanie. Wszystkie odcienie niebieskiego wysyłają komunikat o przystępności. Są dobrą alternatywą dla czarnego. Kolor ten świadczy o autorytecie, a jednocześnie nie jest tak poważny jak czarny.

 

Czerwony

– kolor ekscytujący, energetyzujący i stymulujący. Nadaje komunikat o władczości, wywołując więcej emocji niż czerń. Mężczyzna w czerwonym garniturze emanuje władczością i energią. Kobieta w czerwonym żakiecie wygląda władczo i inspirująco. Kolor czerwony pomaga zmotywować zespół.

 

Żółty

– kolor żywy, zabawny i optymistyczny. Zbyt jaskrawy może działać przytłaczająco. Wyzwala energię i Skłania do uśmiechu. Warto go założyć, jeśli istnieje potrzeba zmotywowania zespołu, a także wtedy, gdy trzeba nawiązać nowe znajomości. Należy wybierać odpowiednie odcienie żółtego, aby nie wyglądać zbyt krzykliwie. Nie nadaje się na spotkania negocjacyjne oraz te, które mają łagodzić konflikty.

 

Zielony

– kolor spokojny, pogodny i stabilny. Koi, uspokaja. Nie uchodzi za kolor asertywny, dlatego nie nosi się go na oficjalnych spotkaniach. Dobry kolor na nudne negocjacje. Nieodpowiedni podczas wygłaszania prezentacji, ponieważ możesz znużyć nim słuchaczy.

 

Fioletowy

– kolor okazały, królewski, luksusowy. Emanuje władzą i autorytetem. Warto założyć fioletowe ubranie, gdy chcemy zrobić na kimś wrażenie lub zaprezentować swoją kreatywność. Nie zakładaj go podczas negocjacji i spotkań, na których łagodzi się konflikty. Nieodpowiedni na szkolenia lub gdy udzielamy konsultacji.

 

Sztuka wystąpień publicznych Warszawa – na koniec

Konkludując, warto pamiętać też, że w świetle dziennym ciemne kolory zmniejszają, a jasne – powiększają. Wieczorem zaś – w sztucznym świetle – jest odwrotnie. Na koniec warto dodać, że to tylko małe wprowadzenie do niezwykle ciekawego tematu jakim jest psychologia koloru. Bez wątpienia do tego tematu jeszcze wrócimy w kolejnym wpisach.

 

Szkolenie sztuka przemawiania i prezentacji Warszawa dostępne jest w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

 

Na koniec , do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu

Podsumowując, do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Szkolenia online