Sztuka wystąpień publicznych online – platformy
Sztuka wystąpień publicznych online, to projekt w ramach, którego poznajemy też różne dostępne platformy do prowadzenia spotkań online. Oto opis najciekawszych.
Sztuka wystąpień publicznych online – Instagram Stories i Relacje na Facebooku
To ciekawa i szybka forma dotarcia do grupy odbiorców, dzielenia się z nimi poradami, pomysłami i elementami swojego życia. Można tam wstawić zdjęcia ale co dla nas ważniejsze też filmy. Panują tam dość ścisłe ograniczenia czasowe, jeden film trwa 15 sekund i za jednym razem, ciągiem możemy nagrać 4 takie materiały, jednak oczywiście można to wielokrotnie ponawiać. Story jest widoczne przez 24 godziny, materiał filmowy można jednak dodać też normalnie do swojego profilu i wtedy tam zostanie. Obie platformy dają też możliwość prowadzenia relacji na żywo. Co istotne ten na Instagramie może być zapisany tylko na 24 godziny na Facebooku na dowolny czas. W trakcie prowadzenia takiej transmisji live, masz możliwość komunikacji z odbiorcami, którzy mogą komentować to co mówisz czy zadawać pytania. Messenger umożliwia przeprowadzenie wideokonferencji w kilka osób, z której można korzystać zarówno w przeglądarce jak i aplikacji, a także urządzeń mobilnych.
Jeszcze jedna opcją jest Youtube poza tym, że możesz tam udostępnić nagrane materiały, daje on też możliwość prowadzenia wystąpień na żywo.
Sztuka wystąpień publicznych online – profesjonalne platformy
Jednak bardziej profesjonalne zawodowe wystąpienia, wymagają często pokazania np. prezentacji czy innych materiałów, tutaj pomocne będę profesjonalne platformy przygotowane specjalnie do takiego celu. Oto wybrane przykłady dostępne na rynku, jakie wymieniamy w trakcie projektu sztuka wystąpień publicznych online.
Szkolenie wystąpienia publiczne online – AnyMeeting
Posiada wszystko to co jest potrzebne do prowadzenia webinariów. Jest przyjazny dla użytkownika i dość intuicyjny. Posiada w zasadzie wszystkie przydatne funkcje np. czaty, ankiety, sesje pytań, raporty i analizy, nagrywanie czy udostępnianie ekranu. W droższych wersjach można zorganizować spotkanie nawet dla 1000 osób.
Nadaje się do prowadzenia webinariów, konferencji internetowych a także różnych innych mniejszych spotkań i wystąpień online. Niestety nie pozwala na prowadzenie wystąpień z urządzeń mobilnych.
Szkolenie wystąpienia online – Adobe Connect
Firma oczywiście bardzo znana, Connect przydaje szczególnie do prezentowania ofert i organizacji seminariów online. Można go dostosowywać do indywidualnych potrzeb, np. tworząc specyficzne strony rejestracyjne. Oferuje opcje udostępniania filmów, czy przeprowadzania ankiet. Pozwala na zorganizowanie spotkania nawet dla 1000 widzów. Jest niestety dość drogi.
Sztuka wystąpień publicznych online – BlueJeans Meetings
Bardzo wygodne narzędzie do prowadzenia wideokonferencji, żeby wziąć w niej udział nie trzeba mieć aplikacji, wystarczy link od organizatora. Ma wszystkie potrzebne funkcje, można dzielić się widokiem swojego ekranu, nagrywać wystąpienia czy udostępniać materiały.
Szkolenie prezentacje biznesowe online – BigMarker
Ma bardzo dobre opinie, bardzo płynnie pracuje, jest w czołówce narzędzi do organizowania dużych konferencji czy seminariów i innych eventów na żywo. Pozwala na zaangażowanie nawet 10 000 osób.
Ma wszystkie ważne funkcje, pozawala na udział wielu prezenterów, daje możliwość angażowania uczestników, dzięki ankietom, możliwości prezentowania wideo w jakości HD i innych przydatnym elementom. Pozwala na przygotowanie unikalnych zaproszeń. Pomaga prowadzić proces sprzedażowy, integracja z różnymi innymi systemami ułatwia np. kwestię płatności za udział. Działa też na urządzeniach mobilnych, by dołączyć do konferencji wystarczy link.
Kurs wystąpienia publiczne online – ClickMeeting
Bardzo popularne oprogramowanie z wygodnym interfejsem. Zapewnia możliwość wykorzystania ankiet, automatycznych zaproszeń, posiada też czaty i opcję nagrywania a także prezentowania materiałów HD, można je połączyć z Facebookiem i YouTube.
Sztuka wystąpień publicznych online– DaCast
Prosta i wygodna w obsłudze platforma, do prowadzenia wideokonferencji. Jakby tego było mało, można korzystać z obsługi klienta 24 godziny na dobę. Pozwala na strumieniowanie materiałów wideo na platformach społecznościowych, na nagrywanie na żywo i udostępnianie materiałów w innym terminie. Bardzo dobra do wykorzystywania w celach zarobkowych. Nie ma ograniczeń dla widzów, oferuje rozbudowane analizy i to w czasie rzeczywistym. Dużo więcej na temat tych platform opowiadam w trakcie projektu sztuka wystąpień publicznych online.
Kurs prezentacje online – Demio
Niezwykle wygodne i bardzo polecane narzędzie do wideokonferencji i webianarów. Jest bardzo atrakcyjne wizualnie, ma czytelny interfejs, opcję prezentowania materiałów HD, ciekawe narzędzia marketingowe, czaty, nagrywanie wydarzeń w chmurze, rozbudowane analizy i wiele innych przydatnych funkcji.
Kurs prezentacje biznesowe online – EasyWebinar
Bardzo wygodna platforma do obsługi webinariów na żywo oraz automatycznych. Pozwala na udział wielu prezenterów, ma rozbudowane opcje marketingowe i sprzedażowe. Posiada wbudowane czaty, możliwość integracji z Youtube, opcję udostępniania widoku ekranu i prezentowania materiałów w jakości HD. Dostępne są narzędzia analityczne oraz aplikacja mobilna.
Sztuka wystąpień publicznych online – EverWebinar
To platforma uznawana za króla webinarów automatycznych. Jest bardzo popularna. Bardzo prosta w konfiguracji, oferuje wiele przydatnych opcji np. automatyczne nagrywanie. Doskonale nadaje się do zwiększania sprzedaży za pomocą seminariów internetowych. Daje możliwość pokazywania innej liczby odbiorców niż rzeczywiście jest.
Kurs prezentacje sprzedażowe online – Expertise.tve
Pozwala na budowanie społeczności i prowadzenia sprzedaży produktów online. Darmowa wersja nie ma limitów czasowych użytkowania.
Kurs prezentacje handlowe online – Google Hangouts
Jeden z głównych wyróżników jest taki, że to całkowicie bezpłatne narzędzie. Pozwala na stworzenie wideokonferencji dla 30 osób, lub integrację z Youtube i tym samym dotarcie do większej liczby odbiorców. Ma oczywiście opcje nagrywania, udostępniana ekranu czy prezentowania dla kilku mówców . Nie ma jednak żadnych funkcji automatyzacji czy marketingu. Żeby z niego korzystać trzeba mieć konto Google. Więcej na ten temat w trakcie projektu sztuka wystąpień publicznych online.
Sztuka prezentacji online – GoToWebinar
Bardzo pomocne narzędzie, przydatne szczególnie dla dużych firm. Pozwala w niezwykle prosty sposób zorganizować konferencję czy webinar. Pozwala na naganie eventu, zawiera mechanizmy do prowadzenia ankiet, narzędzia analityczne, udostępnianie wysokiej jakości wideo, zautomatyzowane opcje przypomnień e-mail, możliwość tworzenia unikalnych zaproszeń. Do tego wszystkiego obsługa klienta 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Sztuka prezentacji handlowych online – GetResponse
Narzędzie oferujące rozbudowanie opcje marketingowe szczególnie w formie e-mail. Pozwala bardzo szybko skonfigurować spotkanie. Pozwala na nagrywanie webinaru, prowadzenie czatu, oferuje sporo opcji statystycznych. Posiada wersję próbną z której można korzystać przez 30 dni. Niestety nie posiada telefonicznej opcji obsługi klienta.
Trening prezentacji biznesowych online – GoToMeeting
Bardzo dobry do organizowania spotkań online, dostępny jednak tylko w wersji angielskiej.
Trening prezentacji i autoprezentacji online – GoToTraining
Bardzo dobry do organizowania szkoleń online, dostępny jednak tylko w wersji angielskiej.
Kurs autoprezentacji online – Join.me
Bardzo dobra jakość obrazu i dźwięku, maksymalnie 250 osób na wideokonferencji, do tego klasyczne opcje udostępniania widoku ekranu czy nagrywania. Dostępny tylko w języku angielskim. Podobnie jak projekt sztuka wystąpień publicznych online.
Sztuka wystąpień publicznych online – Livestream
Znakomite narzędzie do organizowania webinarów, szczególnie dla dużych podmiotów. Co ważne nie ma limitu liczy uczestników, nie ma też limitu miejsca do przechowywania nagrań. Możesz je zintegrować z Facebook Live czy Youtube. Wśród funkcji wszystko co potrzebne, szerokie opcje analityczne, ankiety, czat opcje sesji pytań i odpowiedzi. Pozwala na osadzenie webinarium na swojej własnej stronie internetowej. Oferuje wysokiej jakości obsługę klienta. Nie ma okresu próbnego.
Prowadzenie efektywnych wystąpień online – Livestorm
To bardzo dobra platforma do prowadzenia szkoleń, webinarów i prezentacji produktowych.
Pozwala na organizację wydarzeń na żywo, a także w opcjach zautomatyzowanych. Daje spore możliwości prowadzenia marketingu szczególnie w formie e-mail. Działa dobrze na urządzeniach mobilnych, pozwala uczestnikom na dołączanie bez aplikacji i konta. Posiada opcje ankiet i sesji pytań, czatów, analizy i statystyk, udostępniania ekranu, wyświetla wezwania do działania w trakcie webinaru, bardzo łato ją zintegrować z innymi aplikacjami. Posiada darmową wersję, ale ograniczoną do 4 osób i 20 min. Więcej w materiałach do projektu sztuka wystąpień publicznych online.
Sztuka wystąpień publicznych online – Skype
To bardzo dobrze znane narzędzie, które wystarczy do prowadzenia małych spotkań. Pozwala na rozmowy tekstowe, telefoniczne oraz wideokonferencje. Co bardzo ważne można z niego korzystać na wielu urządzeniach, także mobilnych oraz udostępniać ekran. Do mniej formalnych małych spotkań, lub rozmów 1 na 1 zdecydowanie wystarczy. Posiada też wersję bardziej rozbudowaną czyli Skype for Business, aby z niej korzystać, trzeba wykupić licencję na Office 365 na rok. Można go z powodzeniem wykorzystywać do spotkań online i zamkniętych firmowych webinariów.
Wystąpienia online – WebinarJam
Platforma należąca do ścisłej czołówki, narzędzi do organizacji i prowadzenia webinarów online. Jest kompatybilna w zasadzie ze wszystkimi przeglądarkami oraz urządzeniami. Jest niezwykle prosta w konfiguracji, powala na prowadzenie spotkań dla dużych grup odbiorców. Możną ją połączyć z Youtube. Posiada bardzo przydatne narzędzia sprzedażowe, które można wykorzystywać w trakcie prowadzenia webinaru. Do tego czaty, funkcja wielu prezenterów, automatyczne nagrania, integracja z platformami społecznościowymi i wiele innych. Wersja próbna na 14 dni, kosztuje 1 dolara.
Prezentacje online – Webex
Przydatny do organizacji wielu różnego typu wydarzeń, bardzo dobrze sprawdza się oczywiście jako narzędzie do organizacji webinarów, oraz szkoleń na żywo i nagranych. Jest bardzo intuicyjny w obsłudze i współpracuje ze wszystkim przeglądarkami. Zapewnia różne przydatne funkcje, sesje pytań i odpowiedzi, aplikację mobilną, do tego audio i wideo w jakości HD oraz wiele innych. Jest to jednak narzędzie adresowane raczej do używania wewnątrz firmy niż do pracy z zewnętrznymi klientami.
Sztuka wystąpień publicznych online – Webex Meetings
Jest to platforma, która służy do spotkań roboczych. Posiada funkcję dzielenia ekranu, udostępniania materiałów i dokumentów. Posiada wersję darmową, z której może maksymalnie korzystać 50 osób, jest też ograniczenie czasowe do 40 min. W trakcie projektu sztuka wystąpień publicznych online, podpowiem Ci, które platformy warto wybrać.
Szkolenie online wystąpienia publiczne – WebinariumNinja
Jest o bardzo rozbudowane narzędzie pozwalające z niezwykle prosty sposób tworzyć różnego rodzaju webinaria. Platforma zapewnia czat na żywo, udostępnianie ekranu, funkcję ankiet i wiele innych. Jest możliwość skorzystania z okresu próbnego, który trwa 14 dni.
Kurs online prezentacje biznesowe – WebinarsOnAir
Proste, intuicyjne, dobre cenowo narzędzie, oferujące wszystkie funkcje, które są potrzebne by zrobić wysokiej jakości webinar. Pozwala stworzyć seminarium online dla 50 tyś osób, są oczywiście sesje pytań i odpowiedzi, analizy, a także funkcja umożliwiająca pracę dziesięciu moderatorom jednocześnie. Jest też chmura i okres próbny, który trwa 30 dni.
Sztuka wystąpień publicznych online – Zoom
Bardzo znany, pandemia sprawiła, że stał się niezwykle popularny. W bardzo prosty sposób pozwala zorganizować szkolenie online i inne spotkania internetowe, 1 na 1, w małych i dużych grupach. Jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Posiada wszystko co potrzebne, do sprawnej pracy online, jest opcja udostępniania ekranu, jest wysokiej jakości audio i wideo, automatycznie nagrywa spotkania i zapisuje w chmurze. Bezpłatnie może z niego skorzystać 100 uczestników, ograniczenie czasowe to 40 min. . Nie posiada natomiast zaawansowanych narzędzie do marketingu i automatyzacji.
Szkolenia z wystąpień i autoprezentacji dostępne są też w formie stacjonarnej w różnych miastach.
W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk
TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach
Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ
Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.
TUTAJ przeczytasz o coachingu
Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online