Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Kurs autoprezentacji i przemówień publicznych Warszawa – wnioskowanie z wyglądu

Kurs autoprezentacji i przemówień publicznych Warszawa – wnioskowanie z wyglądu

No to wracamy do tematu i na start do ćwiczenia, które zapowiadałem.

Kurs autoprezentacji i przemówień publicznych Warszawa– jak Cię widzą…

lightbulb

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia publiczne.
ĆWICZENIE „Analiza zdjęcia” 

Jednak jak zwykle najlepiej będzie sprawdzić to w trakcie ćwiczenia. Tym razem zapraszam Cię do eksperymentu z pewnym zdjęciem i oceną cech osoby, która się na nim znajduje.
Wiem wiem, powiesz, że Ty nie oceniasz ludzi, że to nie jest ok i inne takie. Jako Twój trener wystąpień publicznych, proszę, umówmy się na jedno. Oceniamy wszyscy, możemy jedynie mieć tego świadomość i dokonywać wyboru czy sugerować się daną oceną czy nie. W kontekście teorii konstruowanych emocji, pojawią się też pytanie czy możemy świadomie wpływać na nasze oceny? Możemy ale opiszę to przy okazji zajmowania się tematem tej teorii.

Do tego jest to jedynie eksperyment, który przyda się w tej części szkolenia. No więc przez chwilę, zapomnij o ograniczeniach i oceniaj w głowie ile wlezie. Nawet jeśli pojawią się u Ciebie banalne, dziwne albo mało miłe wnioski. Nazwij je, ważne jest, to żeby nie myśleć and tym zbyt długo tylko opierać się na pierwszych rzeczach, które pojawiają się w głowie. No dobrze to do konkretów, oto kolejne ćwiczenie w ramach mojego kursu autoprezentacji i przemówień publicznych Warszawa.

Popatrz na zdjęcie tego mężczyzny:

Szkolenie z wystąpień publicznych

 

 

Odpowiedz na pytania

1. Co możesz powiedzieć o cechach jego charakteru, wymień wszystkie, które pojawiają się w Twojej głowie. Jaki on jest? Łagodny czy agresywny? Dominujący czy raczej uległy? Raczej pewny siebie czy brak mu poczucia własnej wartości.

2. Teraz wyobraź sobie miejsce, w którym on mieszka? Co Ci do niego bardziej pasuje, dom na obrzeżach miasta, jakaś leśniczówka w dziczy, mieszkanie w starym zaniedbanym bloku, czy może jakiś nowoczesny loft w sercu miasta?

3. Kiedy wybierzesz już swoje miejsce, wejdź w wyobraźni do środka. Stań w salonie, rozejrzyj się…
Jakie kolory są na ścianach? Ciepłe czy chłodne?
– Na czym się siedzi? Jakieś fotele czy sofa? Z czego to jest zrobione i jaki ma kolor?
– Z czego zrobiona jest podłoga? Beton, płytki, może drewno czy jeszcze coś innego.

Kurs autoprezentacji i przemówień publicznych Warszawa – odpowiedz na pytania

4. Kolejne pytanie, które zadaję w ramach tego mini kursu wystąpień publicznych online, jest następujące. Zaglądamy mu do lodówki w kuchni, co tam jest? Często dla żartu pojawia się odpowiedź, światło, ale serio pytam. Jakie produkty możemy tam znaleźć ? Raczej zdrowe czy raczej jakieś fast foody na szybko. Raczej pizza z przed 3 dni, czy może, dobry ser, warzywa owoce, i generalnie wysokiej jakości naturalne zdrowe produkty.

5. Ok to teraz idziemy do sypialni, ale tam zaglądamy mu pod łózko…. Co tam można znaleźć?
W tym miejscu zwykle ponosi Was wyobraźnia. Dlatego uproszczę… jest brud, kurz, i stare skarpetki, czy może porządek i wszystko czyste.6. No dobrze a co wiemy, o jego relacjach…? Ma kogoś na stałe np. żonę i dzieci. Czy może często zmienia partnerki, i może ma inne preferencje i jest gejem?

7. Gdy już wybierzesz swoją opcję powiedz mi jak tak osoba wygląda? Jest starsza od niego, młodsza, czy w podobnym wieku. Jaki ma kolor włosów? Jaką budowę ciała? Czym tak osoba się zajmuje w życiu?

Odpowiedz na pytania

8. Czy mają razem dzieci? Czy mają jakieś zwierzęta? Jeśli tak to jakie?

9. Czy on się zajmuje zawodowo…?

Kurs autoprezentacji i przemówień publicznych Warszawaheurystyki

Wartość tego ćwiczenia polega na tym, że bez względu na to o jak duże szczegóły zapytam, jesteśmy w stanie podać odpowiedzi.
Tu często pojawia się pytanie, jak jest naprawdę kim jest ten człowiek. Jednak mówiąc wprost, to nie ma znaczenia. Ważne są obrazy, które pojawiają się w głowie w odniesieniu do tej osoby.
Mimo, że ta forma była narzucona w ramach ćwiczenia, to bardzo dobrze pokazuje, jak szybko budujemy sobie opisy innych ludzi w głowach i jak szczegółowo potrafimy to robić nawet na podstawie zdjęcia. Jest to ćwiczenie, które bardzo często wykorzystuję podczas mojego projektu kurs autoprezentacji i przemówień publicznych Warszawa.

Co ciekawe, o czym już wspominałem jesteśmy w tym dość spójni, różne osoby podają podobne opisy.

lightbulb

Szkolenie z wystąpień publicznych. Ważna podpowiedź.

Ciekawostki

W takich ocenach opieramy się na heurystykach czyli uproszczonych regułach wnioskowania.
Robimy to zwykle automatycznie i bezwiednie, wydając szybkie sądy. Ta wiedza jest cenna w odniesieniu do szkolenia z autoprezentacji.
Generalnie nasze wnioskowanie o innych możemy podzielić na 2 rodzaje.

Wnioskowanie na podstawie emocjonalnych wskaźników, które towarzyszą bodźcom, czyli właśnie szybkie, dokonywane bez analizy logicznej oraz wnioskowanie logiczne. Do tego drugiego potrzebna nam jednak wiedza, chęć poznania drugiej osoby i czas, a dzisiejszy zabiegany świat sprawia, że mało kiedy mamy czas na szybkich spotkaniach czy prezentacjach i wystąpieniach publicznych, na to żeby poznać osobę po drugiej stronie. W pośpiechu opieramy się na tym co jest szybkie i dostępne.
Co zaskakujące jak już wspominałem, badania pokazują, że te wnioski bardzo często są naprawdę trafne.

W kolejnych wpisach przeczytasz więcej o autoprezentacji, np. TUTAJ.

Szkolenia dostępne są w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ 

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu  

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Szkolenia online