Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie autoprezentacja Warszawa – autoprezentacja mówcy

Szkolenie autoprezentacja Warszawa – autoprezentacja mówcy

Jest to temat, któremu w trakcie projektu szkolenie autoprezentacja Warszawa poświęcam naprawdę dużo czasu. Zacznijmy jednak od początku. Atrakcyjnym ludziom skłonni jesteśmy przypisywać bardziej pożądane cechy niż tym mniej powabnym. Ludzie urodziwi w porównaniu z innymi postrzegani są jako bardziej towarzyscy, dominujący, inteligentni i lepiej przystosowani społecznie.

Trochę wkurzające? Brzmi niesprawiedliwie…?

Rozumiem, też tak myślę, ale to wyniki badań, więc sprawdźmy o co w tym chodzi i jak możemy to wykorzystać w trakcie kursu wystąpień publicznych online lub klasycznego?

Żeby poznać dokładnie temat autoprezentacji zapraszam Cię do zapoznania się z projektem szkolenie autoprezentacja Warszawa, jest ono również dostępne w formie online. Tu przeczytasz więcej.

Szkolenie autoprezentacja Warszawa – Podstawy

Warto mieć świadomość tego, że na podstawie mowy ciała, ale też innych elementów Twojego wyglądu ludzie budują w swoich głowach zestaw informacji o Tobie jeszcze zanim się odezwiesz. Na podstawie Twojego wyglądu mogą wnioskować o Twoich kompetencjach, doświadczeniu i nastawieniu, jednak jeśli będą chcieli tych cech odczytają dużo więcej.

Badania nad postrzeganiem innych, które wykorzystujemy w szkoleniu z autoprezentacji, sugerują, że nasze wrażenia powstają niemal natychmiast i na podstawie minimalnych informacji. Co sugeruje automatyczne przetwarzanie danych. Badania nad trafnością postrzegania ludzi w warunkach zerowej znajomości, pokazują trafność zdecydowanie większą niż mogłoby to wynikać z przypadku. Do tego oceny danej osoby dokonywane przez różnych obserwatorów były bardzo podobne. Co więcej często były zgodne z samooceną obserwowanych osób.

Wystąpienia publiczne

Kurs autoprezentacja i wystąpienia. Ważna podpowiedź.

Ciekawostki

 

 

  • W USA, 95% pracodawców powiedziało że wygląd kandydata, wpływa na ich opinię czy osoba nadaje się na stanowisko.
  •  Journal of Economic Psychology „Ludzie atrakcyjni, zarabiają więcej od osób o przeciętnym wyglądzie, którzy z kolei otrzymują większe wynagrodzenie niż nieatrakcyjni.”
    Dochody rosną o 12%.
    Wystąpienia publiczne

Trening autoprezentacja i wystąpienia publiczne.

ĆWICZENIE „Mówca idealny”

Zapraszam Cię teraz do ćwiczenia.

Skoro w tym rozdziale zajmujemy się autoprezentacją, a jest to szkolenie z wystąpień publicznych, to zastanówmy się razem nad tym czy mówca idealny, osoba, którą wyobrażamy sobie jako doskonałą w odniesieniu do wystąpień publicznych ma jakieś charakterystyczne cechy, które możemy opisać. Myślę tu nie tylko o cechach wyglądu, ale wszystkich jakie przychodzą Ci do głowy, gdy o takiej osobie myślisz. Jest tu miejsce na wygląd, zachowanie, sposób mówienia, wiedzę i wszystkie inne elementy.

Wyobraź sobie więc, mówcę idealnego, napisz na środku kartki to określenie i wymień opisz go najlepiej hasłami.

Jeśli już go opisałeś to teraz opowiem Ci jakie odpowiedzi padały najczęściej w trakcie szkoleń autoprezentacja i wystąpienia publiczne,  które prowadzę.

Szkolenie autoprezentacja i prezentacje – mówca idealny

Mówca idealny:

– ma dużą wiedzę w temacie, na który się wypowiada,
– jest bardzo dobrze przygotowany,

– jest zainteresowany tematem, o którym mówi i przekonany do tego co mówi,

– pokazuje odbiorcom, że są dla niego ważni,
– szanuje rozmówców,
– nie traktuje słuchaczy z góry, tylko jako równych sobie, nawet jeśli jest ekspertem i ma unikalną wiedzę w danej dziedzinie,

– jest pewny siebie i charyzmatyczny, czuć, że dobrze się czuje w tej sytuacji,
– ma przyjemnie brzmiący głos,
– odpowiednio jest ubrany, w sposób pasujący do danej sytuacji,
– utrzymuje kontakt wzrokowy z odbiorcami,
– emocjonalnie dostosowuje się do sytuacji, jeśli jest poważenie to jest poważny, jeśli jest przestrzeń na uśmiech to go wprowadza rozładowując atmosferę,
– jest zadbany,
– jest atrakcyjny,
– dobrze radzi sobie ze stresem…
– i często podkreślane jako najważniejsze, jest naturalny.

Szkolenie autoprezentacja – Patrz realnie

Sporo tego jak na szkolenie ze sztuki przemawiania i prezentacji, które zwykle trwa dwa dni. Zawsze się śmieję, że niezwykle trudno jest spełnić wszystkie te wymagania i nie wiem czy istnieje osoba, o której zgodnie można powiedzieć, że jest mówcą idealnym, przynajmniej w kontekście tej listy cech. Myślę, że warto tu wrócić na chwilę do tego o czym mówiłem na początku tego nimi szkolenia online z autoprezentacji i wystąpień publicznych, czyli do celu jaki sobie stawiasz. Zawsze jestem zdania, ze warto mierzyć wysoko, ale też realnie i adekwatnie do tego jakie mamy potrzeby. Jeśli nie planujesz być zawodowym prezenterem czy aktorem, tylko chcesz poprawić swoje umiejętności na polu wystąpień publicznych, to popatrz na tę listę raczej jak na inspirację niż na zestaw obowiązkowy.

Na część z tych cech możemy realnie wpływać i rozwijać dane umiejętności, cześć z nich jak np. wiedza i przygotowanie zależy od naszej pracy. Jeszcze inne jak atrakcyjność fizyczna, to coś z czym się rodzimy. Co prawda w dzisiejszym świecie można już wpływać na swój wygląd fizyczny, i to w dość mocny sposób ale nie chcę tutaj tego rozpatrywać. Chciałbym podkreślić raczej, że możemy o siebie zadbać w granicach tego co mamy. Wyglądać dobrze i schludnie, ponieważ jak słusznie się domyślasz nasz wygląd przekazuje wiele komunikatów o naszych cechach.
Chcę tu dodatkowo zaznaczyć, że moim zdaniem, pracę nad sobą zawsze zaczynamy od środka. Co może być dość zaskakujące w trakcie szkolenia profesjonalne prezentacje, robimy dokładnie tak samo.

Ludzie patrząc na ciebie, wnioskują o bardzo wielu elementach. Oceniają głownie skuteczność i  moralność, ale jeśli się postarają zobaczą dużo więcej. W kolejnym wpisie jedno z ćwiczeń, które wykorzystuję w moim projekcie szkolenie autoprezentacja Warszawa, by to pokazać.

W kolejnych wpisach przeczytasz więcej o autoprezentacji, np. TUTAJ

Szkolenia dostępne są w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ 

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu  

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Szkolenia online