KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA – ASERTYWNOŚĆ – KONFLIKT - RELACJE

Warszawa

1900 PLN netto (1 osoba)

Grupa VIP do 6 osób

Marcin Mańka

Ponad 120 referencji od firm – Realne doświadczenie medialne i sceniczne – 20 lat – 3 szkoły psychologiczne, prawo i szkoła aktorska.

ZAPYTAJ O WYCENĘ DLA TWOJEJ FIRMY LUB KONSULTACJE INDYWIDUALNE

Marcin Mańka

Jako jedyny w Polsce psycholog, trener kompetencji miękkich, coach w tak unikalny sposób łączę profesjonalne wykształcenie i doświadczenie.

Wykształcenie psychologiczne (3 szkoły) i prawnicze. 20 lat w roli prezentera m. in. Radio ZET, TVP 1, TVP Info, Polsat.

Doświadczenie biznesowe i w pracy na stanowiskach managerskich (sprzedaż, relacje). Prowadzenie międzynarodowych eventów i konferencji. Bardzo bogate doświadczenie szkoleniowe.

Ponad 120 listów referencyjnych od największych światowych korporacji takich jak Coca-Cola, Oriflame czy PWC.

Marcin-Mańka-2

PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY WYBÓR JEŚLI SZUKASZ SZKOLENIA Z TEGO TEMATU

PONAD 120 IMIENNYCH LISTÓW REFERENCYJNYCH

PWC

Współpracowaliśmy z Panem Marcinem przy projektach z zakresu kompetencji miękkich w biznesie. Szkolenia były dopasowane do potrzeb uczestników i inspirujące. Łączy on podejście praktyczne z dużą wiedzą psychologiczną, świetnie utrzymuje uwagę, co przekłada się na zadowolenie i wyniki.

Joanna Kucharczyk-Capiga
Academy Manager
PriceWaterhouseCoopers

ORLEN

Szkolenie z Marcinem jest doskonałym dowodem, że nauka, to też świetna zabawa, która zaowocuje w przyszłości. Niesamowita wiedza, profesjonalizm, niespotykana życzliwość, uśmiech, pozytywna energia – za to wszystko z serca dziękujemy. Nasze podziękowanie dotyczy również przyjacielskiej atmosfery jaka panowała, dobrych relacji, jakie się nawiązały, wspólnie spędzonego czasu. Polecamy Pana Marcina jako odpowiedzialnego i rzetelnego partnera.

 Bogdan Kijek
Prezes Zarządu
GRUPA ORLEN – CENTRUM EDUKACJI

COCA-COLA

Szkolenie z Marcinem to dobrze zainwestowany czas: praktyczne podpowiedzi, doświadczanie sytuacji, przyjazna atmosfera sprzyjająca nauce.

Elżbieta Makselon-Drabczyk
Dyrektor ds. Zarządzania Talentem
Coca-Cola HBC Polska

KCR

Coaching z Marcinem to niezwykła podróż w głąb siebie – tam gdzie rozpoczyna się rozwój. Każde spotkanie było niezwykle wartosciowe, inspirujące, rozwijajace, zaskakujące absolutnie polecam i żałuję, że to już koniec.

Aleksandra Salawa
Global Director of Patient Recruitmant Solutions
CURANDUS sp. Zoo

Slovakia Lotte Chemical

Marcin jest coachem z ogromnym wyczuciem ludzi i biznesu. Jest również bardzo inspirujący. Zdecydowanie rekomenduję jego usługi.

 Maciej Kiepurski
Sales Manager Poland, Hungary, the Czech Republic
Slovakia Lotte Chemical

Streetcom

Marcin jest jedną z tych osób, która zaraża pozytywną energią i pasją, zachęcając swoje otoczenie do podjęcia działań i przekraczania swoich ograniczeń. Pomógł mi odnaleźć równowagę miedzy życiem zawodowym a prywatnym. 

Wojtek Zdunek
Global Sales Manager
Streetcom

STRABAG

Polecam szkolenia Marcina. Ma praktyczną i psychologiczną wiedzę oraz inspirujące podejście, stawia dużo wyzwań a jednocześnie pokazuje, że możesz więcej niż myślałeś.

Piotr Miler
Dyrektor Pionu Rachunkowości Finansowej
BRVZ Sp. z o.o.
Spółka Koncernu STRABAG SE

Drutex S.A.

Pan Marcin Mańka jest profesjonalistą i wyjątkowym człowiekiem. Potrafi doskonale budować atmosferę spotkania, a jego zdolności komunikacyjne i interpersonalne są ze wszech miar wyjątkowe.

Adam Leik
Marketing Director
Drutex S.A.

Naspers

Marcin to świetny coach – od pierwszego spotkania zbudował szczególną więź, dzięki której spojrzałem w głąb siebie z łatwością z jaką wcześniej bym się po sobie nie spodziewał. Z pewnością przyczyniła się do tego luźna i przyjacielska atmosfera jaka wypełniała każde nasze spotkanie. A do tego zawsze duża dawka humoru! Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z Marcinem i zdecydowanie polecam zainteresowanym profesjonalnym coachingiem!

Pawel Gawronski
Finance Manager
Prosus Group and Naspers

DOŚWIADCZENIE I WYKSZTAŁCENIE

 • Wykształcenie: psychologia, prawo, szkoła treningu psychologicznego, międzynarodowy certyfikat coach icf, roczny kurs aktorski, w trakcie doktoratu
 • prowadzenie projektów szkoleniowych i doradczych dla największych firm, współpraca z międzynarodowymi firmami konsultingowymi na polu HR, a także prowadzenie wielu prestiżowych eventów (rangi europejskiej i światowej), w tym międzynarodowe spotkania premierów, naukowe i gospodarcze,
 • przeprowadził unikalne w skali światowej badania, które pokazały, że wizerunek pracownika przekłada się na postrzeganie firmy,
 • ponad 20 lat doświadczenia w pracy w mediach – prasie, radiu (Radio ZET, Roxy FM, Radiostacja), a przede wszystkim w telewizji (TVP 1, TVP Info, Polsat, TVN), Obecnie – współprowadzący Studio LOTTO, oraz juror w programie Polsatu Make Me Over – Wielka Zmiana, ekspert psycholog w programach telewizyjnych między innymi Pytanie na Śniadanie,
 • praca w działach sprzedaży na stanowiskach managerskich.
 • Właściciel firmy szkoleniowej oraz firmy zajmującej się produkcją eventów oraz materiałów foto i wideo.

DOŚWIADCZENIE MEDIALNE

 • Ekspert psycholog w programach telewizyjnych, między innymi Pytanie na Śniadanie
 • Juror/ekspert wizerunkowy w programie Make Me Over – Wielka Zmiana (Polsat)
 • Prowadzący Studia Lotto
 • Prezenter w Radiu Zet
 • Prezenter w Telewizji TTV – program „Pogodny Poranek”
 • Prezenter w TVP 1 (programy „Za kulisami jedynki”, „Wypasiona zima”, „Quadrans Qltury”, „Studio oprawy TVP1”)
 • Prowadzenie studia festiwalowego Opole 2009
 • Lektor – Telewizja Polska S.A., TVN Warszawa
 • Prezenter w Radiu Roxy FM
 • Prezenter w Telewizji Polsat (programy Quizmania, Halo Kasa).

DOŚWIADCZENIE W PROWADZENIU EVENTÓW - wybrane wydarzenia

 • „Czech and Polish Business Mixer – Karlovy Vary International Film Festival” Spotkanie premierów i biznesu. Język: angielski.
 • „Airtec Frankfurt – International Trade Fair for Aerospace Suppliers” Czołowe na świecie targi rozwiązań dla lotnictwa. „Get together evening”. Język: angielski.
 • 90 Międzynarodowy Kongres EOS Największe europejskie spotkanie ortodontów, organizowane każdego roku w innym kraju. 5 lat przygotowań, 2500 uczestników z 72 krajów. Język prowadzenia: angielski.
 • „Future Internet Week” Jedna z najważniejszych konferencji podczas prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Język: angielski.
 • Uruchomienie pierwszej sieci 5G w Polsce T-Mobile. Historyczny moment, wielu ważnych gości z Polski i ze świata. Język: angielski.
 • „Coca- Cola Leadership Conference 2017” Gigantyczna konferencja dla firmy Coca-Cola HBC. Język: angielski.
 • „Konferencje Discovery Channel” Prowadzenie spotkań z największymi gwiazdami Discovery Channel, między innymi: Bear Gryll czy, magik Dynamo. Jezyk: angielski.
 • Gala Finałowa europejskiego Konkursu „Discover e-volunteering” Wydarzenie zamykające obchody Europejskiego Roku Wolontariatu 2011, wpisujące się w Program obchodów prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. W konkursie brały udział organizacje z 19 państw UE. Jezyk: angielski.
 • Gala Finałowa Konkursu „Dobroczyńca Roku 2011” Konkurs dla biznesowej elity naszego kraju.
 • Koncerty finałowe ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” Edycje 2009, 2010, 2011, 2012.
 • 42 Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów z Deutsche Gesellschaft fur Neurochirurgie Międzynarodowy zjazd najlepszych neurochirurgów. Język: angielski.

WYKŁADY, SZKOLENIA I COACHING

Jako jedyny w Polsce psycholog, trener kompetencji miękkich, coach i prezenter w tak unikalny sposób łączę profesjonalne wykształcenie i doświadczenie. Prowadzę znakomicie oceniane wykłady i szkolenia, zarówno dla firm małych i średnich jak i największych światowych korporacji.

OPIS SZKOLENIA

Umiejętność postępowania z ludźmi jest takim samym towarem handlowym jak cukier czy kawa. I zapłacę za tę umiejętność więcej niż za jakąkolwiek inną pod słońcem.

John D. Rockefeller

Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne to gwarancja skutecznego funkcjonowania w kontaktach z innymi ludźmi, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Często to od nich zależy nasz sukces. Z jednej strony, funkcjonując w społeczeństwie, w zasadzie nie da się uniknąć kontaktów z innymi osobami. Z drugiej, między innymi, bo tych badań było więcej, harvardzkie badania nad rozwojem osób dorosłych, jedne z najdłuższych badań świata, bo trwają już od ponad 80 lat, pokazały, że na szczycie listy elementów, które wpływają na zdrowe i szczęśliwe życie są relacje.

Podczas tego szkolenia zajmiemy się rozwojem całej palety kompetencji interpersonalnych. Zacznę od warstwy psychologicznej, od Twojego wnętrza. Wyjaśnię Ci dokładnie, jak struktura naszego Ja, czyli  to, co  o sobie myślimy, wpływa na nasze kontakty z innymi. Zrozumiesz, że nastawienie obronne kształtuje podejście do relacji pełnej nieufności, podejrzliwości i lęku. Jeśli natomiast nasze podejście jest otwarte i pozytywne, łatwiej budować otwarty kontakt z innymi.

Pokaże Ci, co zrobić, żeby usprawnić swoje umiejętności na tym polu. Dowiesz się, jak rozwijać umiejętność mówienia o swoich prawdziwych potrzebach i oczekiwaniach w stosunku do innych, jak unikać sytuacji dwuznaczności, nauczyć się słuchać i świadomie odróżniać poziom merytoryczny danej informacji od poziomu relacji. Nauczysz się więc mądrej asertywności. Jest ona często błędnie pojmowana jedynie jako umiejętność mówienia NIE, tymczasem to umiejętność bycia blisko swoich przeżyć i potrzeb w różnych sytuacjach. Dowiesz się, jak budować większą pewność siebie i jak pracować nad tremą czy nieśmiałością w kontaktach.

Nauczysz się komunikacji na trzech poziomach: werbalnym – to słowa, parajęzykowym – jak owe słowa wypowiadamy oraz poziomie niewerbalnym. Do tego poznasz najważniejsze zasady psychologii wpływu społecznego i nauczysz się radzenia sobie z konfliktami. Taka baza pozwoli nam skupić się też na tym, jak budować wartościowe, długoterminowe relacje w życiu prywatnym i zawodowym.

Przygotuj się więc na sporą dawkę przydatnej wiedzy i bardzo dużą ilość praktycznych ćwiczeń, które, odpowiednio wykorzystane, mogą przynieść zaskakujące efekty.

Czy wiesz?

 • jak powstają i na czym opierają się relacje międzyludzkie?
 • jak wiedzę na temat komunikacji interpersonalnej wykorzystywać w pracy i biznesie?
 • na czym polegają różnice komunikacyjne w sytuacjach prywatnych i zawodowych?
 • czym są i jak nawiązywać relacje nieformalne w pracy i w biznesie?
 • jak znaleźć złoty środek, czyli jak ważna jest rola empatii w skutecznej komunikacji?
 • w jaki sposób rozwijać otwartość i pewność siebie w kontaktach z ludźmi?
 • jakie znaczenie w budowaniu sympatii i zaufania ma Twoja naturalność?
 • jak nawiązywać nowe znajomości w sytuacjach prywatnych i zawodowych?
 • jak zachowywać się w sytuacjach trudnych?
 • jak rozwiązywać konflikty?
 • Jak budować wartościowe relacje?

ale również

 • jakie są zewnętrzne i wewnętrzne bariery w budowaniu relacji?
 • jak przygotować swoją psychikę i radzić sobie ze stresem i tremą w kontaktach interpersonalnych?
 • na czym polega asertywna komunikacja w biznesie i relacjach?
 • jak umiejętnie i świadomie sterować wrażeniem, jakie wywieramy na innych?
 • czym są metaprogramy i jak w praktyce wykorzystać wiedzę na ich temat?
 • jak działają heurystyki?
 • jakie mechanizmy z zakresu psychologii wpływu społecznego warto wykorzystywać w procesie budowania relacji z klientami?
 • jak umiejętnie postępować z ludźmi nie naruszając granic etyki?

PO SZKOLENIU NA TEMAT RELACJI FORMALNYCH I NIEFORMALNYCH W PRACY I BIZNESIE

Zaczniesz

 • reagować asertywnie i elastycznie w różnych sytuacjach prywatnych i zawodowych,
 • wyrażać swoje opinie bez powodowania niepotrzebnych napięć,
 • odważnie budować nowe relacje.

przestaniesz

 • nieświadomie budować bariery w relacjach z ludźmi,
 • tworzyć założenia i poddawać się automatycznym procesom oceniania i błędom poznawczym, które na starcie relacji dają złudzenie, że wiesz wszystko o innych osobach,
 • rezygnować z próby nawiązania relacji ze względu na tremę lub stres.

Rozwiniesz

 • inteligencję emocjonalną,
 • umiejętność świadomego sterowania wrażeniem, jakie wywierasz na innych,
 • poczucie pewności siebie i własnej wartości.

program szkolenia

 • Człowiek – istota społeczna.
 • Istota wartościowych relacji międzyludzkich.
 • Relacje zawodowe, a relacje prywatne, gdzie jest granica?
 • Zewnętrzne i wewnętrzne bariery w budowaniu relacji.
 • Zacznij od siebie – poczucie własnej wartości.
 • Podstawy inteligencji emocjonalnej w budowaniu relacji z ludźmi.
 • Komunikacja w nawiązywaniu relacji – trzy poziomy wpływu, czyli mechanizmy komunikacji interpersonalnej. Blok przygotowany w oparciu o psychologię komunikacji, psycholingwistykę i socjolingwistykę.
 • Dopasowanie stylu komunikacji do typu osobowości odbiorcy – metaprogramy.
 • Umiejętność zmiany perspektywy.
 • Psychologia intencji.
 • Asertywność w biznesie i relacjach prywatnych.
 • Wybrane reguły wpływu społecznego w procesie budowania relacji.
 • Umiejętne rozwiązywanie konfliktów.
 • Tworzenie wartościowych relacji w życiu prywatnym i zawodowym.
 • Osobisty program rozwoju w oparciu o techniki i narzędzia coachingowe.

miejsce i forma szkolenia

Formuła VIP. Bardzo mała grupa do 6 osób. Bardzo dużo praktyki. Wyjątkowe warunki i świetny catering.
Szkolenie odbywa się w naszej prywatnej sali szkoleniowej.

Chcesz wziąć udział w szkoleniu lub zapisać swoich pracowników?

Zadzwoń: +48 693 425 350

Napisz: marcin@marcinmanka.com

Regulamin Polityka cookies© Marcin Mańka 2022

Szkolenia online