Storytelling

czyli sztuka tworzenia angażujących opowieści

Warszawa

1900 PLN netto (1 osoba)

Grupa VIP do 6 osób

Marcin Mańka

Ponad 120 referencji od firm – Realne doświadczenie medialne i sceniczne – 20 lat – 3 szkoły psychologiczne, prawo i szkoła aktorska.

ZAPYTAJ O WYCENĘ DLA TWOJEJ FIRMY LUB KONSULTACJE INDYWIDUALNE

Marcin Mańka

Jako jedyny w Polsce psycholog, trener kompetencji miękkich, coach w tak unikalny sposób łączę profesjonalne wykształcenie i doświadczenie.

Wykształcenie psychologiczne (3 szkoły) i prawnicze. 20 lat w roli prezentera m. in. Radio ZET, TVP 1, TVP Info, Polsat.

Doświadczenie biznesowe i w pracy na stanowiskach managerskich (sprzedaż, relacje). Prowadzenie międzynarodowych eventów i konferencji. Bardzo bogate doświadczenie szkoleniowe.

Ponad 120 listów referencyjnych od największych światowych korporacji takich jak Coca-Cola, Oriflame czy PWC.

Marcin-Mańka-2

PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY WYBÓR JEŚLI SZUKASZ SZKOLENIA Z TEGO TEMATU

PONAD 120 IMIENNYCH LISTÓW REFERENCYJNYCH

PWC

Współpracowaliśmy z Panem Marcinem przy projektach z zakresu kompetencji miękkich w biznesie. Szkolenia były dopasowane do potrzeb uczestników i inspirujące. Łączy on podejście praktyczne z dużą wiedzą psychologiczną, świetnie utrzymuje uwagę, co przekłada się na zadowolenie i wyniki.

Joanna Kucharczyk-Capiga
Academy Manager
PriceWaterhouseCoopers

ORLEN

Szkolenie z Marcinem jest doskonałym dowodem, że nauka, to też świetna zabawa, która zaowocuje w przyszłości. Niesamowita wiedza, profesjonalizm, niespotykana życzliwość, uśmiech, pozytywna energia – za to wszystko z serca dziękujemy. Nasze podziękowanie dotyczy również przyjacielskiej atmosfery jaka panowała, dobrych relacji, jakie się nawiązały, wspólnie spędzonego czasu. Polecamy Pana Marcina jako odpowiedzialnego i rzetelnego partnera.

 Bogdan Kijek
Prezes Zarządu
GRUPA ORLEN – CENTRUM EDUKACJI

COCA-COLA

Szkolenie z Marcinem to dobrze zainwestowany czas: praktyczne podpowiedzi, doświadczanie sytuacji, przyjazna atmosfera sprzyjająca nauce.

Elżbieta Makselon-Drabczyk
Dyrektor ds. Zarządzania Talentem
Coca-Cola HBC Polska

KCR

Coaching z Marcinem to niezwykła podróż w głąb siebie – tam gdzie rozpoczyna się rozwój. Każde spotkanie było niezwykle wartosciowe, inspirujące, rozwijajace, zaskakujące absolutnie polecam i żałuję, że to już koniec.

Aleksandra Salawa
Global Director of Patient Recruitmant Solutions
CURANDUS sp. Zoo

Slovakia Lotte Chemical

Marcin jest coachem z ogromnym wyczuciem ludzi i biznesu. Jest również bardzo inspirujący. Zdecydowanie rekomenduję jego usługi.

 Maciej Kiepurski
Sales Manager Poland, Hungary, the Czech Republic
Slovakia Lotte Chemical

Streetcom

Marcin jest jedną z tych osób, która zaraża pozytywną energią i pasją, zachęcając swoje otoczenie do podjęcia działań i przekraczania swoich ograniczeń. Pomógł mi odnaleźć równowagę miedzy życiem zawodowym a prywatnym. 

Wojtek Zdunek
Global Sales Manager
Streetcom

STRABAG

Polecam szkolenia Marcina. Ma praktyczną i psychologiczną wiedzę oraz inspirujące podejście, stawia dużo wyzwań a jednocześnie pokazuje, że możesz więcej niż myślałeś.

Piotr Miler
Dyrektor Pionu Rachunkowości Finansowej
BRVZ Sp. z o.o.
Spółka Koncernu STRABAG SE

Drutex S.A.

Pan Marcin Mańka jest profesjonalistą i wyjątkowym człowiekiem. Potrafi doskonale budować atmosferę spotkania, a jego zdolności komunikacyjne i interpersonalne są ze wszech miar wyjątkowe.

Adam Leik
Marketing Director
Drutex S.A.

Naspers

Marcin to świetny coach – od pierwszego spotkania zbudował szczególną więź, dzięki której spojrzałem w głąb siebie z łatwością z jaką wcześniej bym się po sobie nie spodziewał. Z pewnością przyczyniła się do tego luźna i przyjacielska atmosfera jaka wypełniała każde nasze spotkanie. A do tego zawsze duża dawka humoru! Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z Marcinem i zdecydowanie polecam zainteresowanym profesjonalnym coachingiem!

Pawel Gawronski
Finance Manager
Prosus Group and Naspers

DOŚWIADCZENIE I WYKSZTAŁCENIE

 • Wykształcenie: psychologia, prawo, szkoła treningu psychologicznego, międzynarodowy certyfikat coach icf, roczny kurs aktorski, w trakcie doktoratu
 • prowadzenie projektów szkoleniowych i doradczych dla największych firm, współpraca z międzynarodowymi firmami konsultingowymi na polu HR, a także prowadzenie wielu prestiżowych eventów (rangi europejskiej i światowej), w tym międzynarodowe spotkania premierów, naukowe i gospodarcze,
 • przeprowadził unikalne w skali światowej badania, które pokazały, że wizerunek pracownika przekłada się na postrzeganie firmy,
 • ponad 20 lat doświadczenia w pracy w mediach – prasie, radiu (Radio ZET, Roxy FM, Radiostacja), a przede wszystkim w telewizji (TVP 1, TVP Info, Polsat, TVN), Obecnie – współprowadzący Studio LOTTO, oraz juror w programie Polsatu Make Me Over – Wielka Zmiana, ekspert psycholog w programach telewizyjnych między innymi Pytanie na Śniadanie,
 • praca w działach sprzedaży na stanowiskach managerskich.
 • Właściciel firmy szkoleniowej oraz firmy zajmującej się produkcją eventów oraz materiałów foto i wideo.

DOŚWIADCZENIE MEDIALNE

 • Ekspert psycholog w programach telewizyjnych, między innymi Pytanie na Śniadanie
 • Juror/ekspert wizerunkowy w programie Make Me Over – Wielka Zmiana (Polsat)
 • Prowadzący Studia Lotto
 • Prezenter w Radiu Zet
 • Prezenter w Telewizji TTV – program „Pogodny Poranek”
 • Prezenter w TVP 1 (programy „Za kulisami jedynki”, „Wypasiona zima”, „Quadrans Qltury”, „Studio oprawy TVP1”)
 • Prowadzenie studia festiwalowego Opole 2009
 • Lektor – Telewizja Polska S.A., TVN Warszawa
 • Prezenter w Radiu Roxy FM
 • Prezenter w Telewizji Polsat (programy Quizmania, Halo Kasa).

DOŚWIADCZENIE W PROWADZENIU EVENTÓW - wybrane wydarzenia

 • „Czech and Polish Business Mixer – Karlovy Vary International Film Festival” Spotkanie premierów i biznesu. Język: angielski.
 • „Airtec Frankfurt – International Trade Fair for Aerospace Suppliers” Czołowe na świecie targi rozwiązań dla lotnictwa. „Get together evening”. Język: angielski.
 • 90 Międzynarodowy Kongres EOS Największe europejskie spotkanie ortodontów, organizowane każdego roku w innym kraju. 5 lat przygotowań, 2500 uczestników z 72 krajów. Język prowadzenia: angielski.
 • „Future Internet Week” Jedna z najważniejszych konferencji podczas prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Język: angielski.
 • Uruchomienie pierwszej sieci 5G w Polsce T-Mobile. Historyczny moment, wielu ważnych gości z Polski i ze świata. Język: angielski.
 • „Coca- Cola Leadership Conference 2017” Gigantyczna konferencja dla firmy Coca-Cola HBC. Język: angielski.
 • „Konferencje Discovery Channel” Prowadzenie spotkań z największymi gwiazdami Discovery Channel, między innymi: Bear Gryll czy, magik Dynamo. Jezyk: angielski.
 • Gala Finałowa europejskiego Konkursu „Discover e-volunteering” Wydarzenie zamykające obchody Europejskiego Roku Wolontariatu 2011, wpisujące się w Program obchodów prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. W konkursie brały udział organizacje z 19 państw UE. Jezyk: angielski.
 • Gala Finałowa Konkursu „Dobroczyńca Roku 2011” Konkurs dla biznesowej elity naszego kraju.
 • Koncerty finałowe ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” Edycje 2009, 2010, 2011, 2012.
 • 42 Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów z Deutsche Gesellschaft fur Neurochirurgie Międzynarodowy zjazd najlepszych neurochirurgów. Język: angielski.

WYKŁADY, SZKOLENIA I COACHING

Jako jedyny w Polsce psycholog, trener kompetencji miękkich, coach i prezenter w tak unikalny sposób łączę profesjonalne wykształcenie i doświadczenie. Prowadzę znakomicie oceniane wykłady i szkolenia, zarówno dla firm małych i średnich jak i największych światowych korporacji.

OPIS SZKOLENIA

Na pewno znasz to uczucie, gdy, oglądając dobry film albo czytając dobrą książkę, zapominasz o całym świecie. Z wypiekami na twarzy, pochłaniasz kolejne strony, śledząc losy ulubionego bohatera. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co sprawia, że dana książka tak mocno przykuwa uwagę? Odpowiedź wydaje się prosta: pomysł i sposób prowadzenia narracji, czyli wielki talent autora. Czy można nauczyć się opowiadania? Tak, można, nie każdy z nas oczywiście będzie Mickiewiczem, Kapuścińskim czy Spilbergiem, ale każdy z nas ma w sobie podstawową umiejętność opowiadania, którą może rozwijać. Każdy jest też osobą wyjątkową, z niepowtarzalnym bagażem doświadczeń, który można wykorzystać jako bazę, bo, jak wiadomo, najlepsze historie pisze życie.

Opowieść to stosowany od tysięcy lat naturalny sposób wymiany wiedzy i doświadczeń. Tę technikę można przenieść także na grunt pracy i biznesu, odpowiednio wykorzystując wiedzę z zakresu Storytellingu. Dzięki niej można wejść na wyższy poziom komunikacji z klientami, z której od lat korzystają największe światowe marki, np. Coca-Cola, Apple, czy Honda. Storytelling to umiejętność wpływania na wyobraźnię i emocje za pomocą  porównań i metafor. U jego podstaw powinna leżeć naturalność i autentyczność, bo te elementy najlepiej budują więzi w długiej perspektywie.

Na tym  szkoleniu nauczysz się, jak wykorzystać storytelling w procesie komunikacji z odbiorcami.

Czy wiesz?

 • jak zaciekawić odbiorców Twojej komunikacji?
 • jak skutecznie utrzymywać uwagę audytorium?
 • jak stworzyć spójną i interesującą narrację?
 • jak najwierniej przekazać fakty i informacje?
 • jak wzbudzić u słuchaczy określone emocje?
 • jak zbudować zaufanie u swoich odbiorców?

ale również

 • jak sprawić, żeby słuchacze wyszli ze spotkania z efektem „wow”?
 • jak wykreować autentyczną i przekonywującą wizję?
 • jak przeprowadzić prezentację w atrakcyjny sposób?
 • jak zainspirować ludzi do wprowadzenia zmiany w organizacji?
 • jak zdobyć uznanie i prestiż środowiska?
 • jak rozwinąć umiejętności komunikacyjne?

JEŚLI CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ SZTUKI STORYTELLINGU I ROZWINĄĆ UMIEJĘTNOŚĆ TWORZENIA INSPIRUJĄCYCH OPOWIEŚCI, WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU DZIĘKI KTÓREMU...

Zaczniesz

 • tworzyć interesujące i autentyczne historie, które pomogą przyciągnąć uwagę odbiorców,
 • umiejętnie przekonywać do swoich wizji,
 • budować wizerunek interesującej, szczerej i godnej zaufania osoby.

przestaniesz

 • powielać schematy nudnych i mało interesujących prezentacji,
 • wymyślać sztuczne historie i ciekawostki mające urozmaicić Twoje prezentacje i wystąpienia – znajdziesz je w sobie,
 • martwić się tym, czy umiesz przyciągnąć uwagę odbiorców.

Rozwiniesz

 • jakość swoich wystąpień publicznych,
 • zdolność przekazywania idei w atrakcyjny sposób,
 • umiejętności z zakresu autoprezentacji, czyli budowania spójnej i wiarygodnej opowieści o sobie.

program szkolenia

 • Czym jest storytelling? Sztuka narracji.
 • Fakty, emocje, działania – podstawy dobrej opowieści.
 • Trójkąt mówcy: narrator, opowieść, widownia – jakie pełnią role.
 • 7 kluczy do serca odbiorcy.
 • Konstruowanie rzeczowej, jasnej i przekonującej wypowiedzi.
 • Plot, czyli wątek główny i historie poboczne jako tło do budowania opowieści.
 • Źródła konfliktu bohatera – emocje i cel jako główne motywatory.
 • Załamanie – punkt zwrotny w historii.
 • Historia właściwa – próba i konfrontacja.
 • Ostateczna rozgrywka – przezwyciężenie vs. strata.
 • Narracja w biznesie – przywództwo, sprzedaż, prezentacje.
 • Inspiracja drogowskazem do zmiany – przekonywanie do swojej wizji.
 • Osobisty program rozwoju w oparciu o techniki i narzędzia coachingowe.

miejsce i forma szkolenia

Formuła VIP. Bardzo mała grupa do 6 osób. Bardzo dużo praktyki. Wyjątkowe warunki i świetny catering.
Szkolenie odbywa się w naszej prywatnej sali szkoleniowej.

Chcesz wziąć udział w szkoleniu lub zapisać swoich pracowników?

Zadzwoń: +48 693 425 350

Napisz: marcin@marcinmanka.com

Regulamin Polityka cookies© Marcin Mańka 2022

Szkolenia online