Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie prezentacje biznesowe – dobry nastrój a stres

Szkolenie prezentacje biznesowe – dobry nastrój a stres

Dobry nastrój i jego wpływ na postrzeganie świata, czyli jak skutecznie pracować ze stresem. Kiedy ktoś pozytywnie patrzy na otaczający go świat, mówimy o nim, że „widzi świat przez różowe okulary” albo „widzi świat w różowych barwach”. Czym właściwie są te „różowe okulary”, które nadają światu różowy odcień? To dobry nastrój, dzięki któremu problemy wydają się mniejsze, świat piękniejszy, a stres i tremę łatwiej pokonać. Zawsze dbam o to by szkolenie prezentacje biznesowe, odbywało się w bardzo miłej atmosferze współpracy, to pomaga pokonywać tremę, pokazuje też jednocześnie, że Twoje dobre nastawienie pomaga Ci podczas prezentacji biznesowej.

Szkolenie prezentacje biznesowe –  z dobrym nastrojem będzie Ci łatwiej

Badacze przekonują, że dobry nastrój wywołany ładną pogodą, miłym wspomnieniem z przeszłości czy chociażby znalezieniem pieniędzy na ulicy, ułatwia nam przypominanie sobie dobrych chwil z naszego życia – sukcesów, spotkań z przyjaciółmi i rodziną –  a to pomaga nam lepiej oceniać otaczających nas ludzi, a nawet zwiększyć naszą ogólną satysfakcję z życia (Schwarz i Clore, 2007).

Dobry nastrój wyzwala w nas również chęć i potrzebę pomagania innym. Dodatkowo, jeśli jesteśmy w dobrym nastroju, łatwiej nam znosić wszelkie przeciwności losu, jesteśmy radośni i pewniejszym krokiem idziemy przez życie. Gdy jesteśmy pewni siebie, możemy zrobić więcej i łatwiej nam realizować wyznaczone sobie cele – mniej rzeczy jest w stanie nas zniechęcić. Dlatego ważne jest, aby do zaplanowanych działań podchodzić w dobrym nastroju, na tyle, na ile to możliwe. Tylko jak tego dokonać w odniesieniu do wystąpień publicznych i prezentacji biznesowych, jeśli bardzo się stresujesz? Moje szkolenie prezentacje biznesowe, pomoże Ci sobie z tym poradzić.

Szkolenie prezentacje biznesowe – spróbuj tych metod, a poprawisz nastrój

Wiemy już, jak wpływa na nas dobry nastrój. Dobrze by więc było pozostawać w takim pozytywnym stanie jak najczęściej. Jednak każdy z nas na pewno niejednokrotnie przekonał się, że nie jest to łatwe. Stres, atmosfera w pracy czy też zmęczenie często wpędzają nas w zły nastrój. Wpływają na niego też, jesienne, ciemne i deszczowe dni.

Jak się bronić?. Najskuteczniejsze są kontakty z innymi ludźmi oraz aktywność fizyczna. Na poprawę nastroju mogą też wpłynąć praktyki duchowe i religijne, techniki relaksacyjne, odpoczynek czy pozytywne myślenie.

Moje szkolenie prezentacje biznesowe, zawiera przykładowe metody, które pomagają radzić z marnym nastrojem;-)

  1. Ćwiczenia oddechowe. Według psychoterapeutki Darlene Mininni powinniśmy ćwiczyć specjalny sposób oddychania: wziąć wdech przez 3 sekundy, następnie przytrzymać powietrze przez kolejne 3 sekundy, a później przez 6 sekund je wydychać. Oddychając w ten sposób, dostarczamy organizmowi dużo tlenu, rozluźniają się nasze mięśnie i zwiększa się przepływ krwi. Kiedy wprowadzimy nasze ciało w taki stan, mózg otrzyma sygnał: jest spokojnie, nie trzeba o nic walczyć ani przed niczym uciekać.
  2. Traktuj się dobrze. Poświęć na to co najmniej 5 minut dziennie, które będą tylko i wyłącznie dla Ciebie. W tym czasie:
  • po prostu nie rób nic;
  • przepędź z głowy złe myśli, przypominając sobie lub wyobrażając jakąś przyjemną sytuację;
  • oddychaj głęboko przez przeponę;
  • połóż się, zamknij oczy, nie ruszaj się przez chwilę;
  • kieruj swój oddech w miejsca, w których czujesz napięcie.
  1. Przytulaj się – nawet krótkie przytulenie sprawia, że w mózgu zachodzą procesy chemiczne poprawiające nastrój.
  2. Wycisz się i medytuj. Medytacja pomaga zmagać się ze stresem i sprawia, że łatwiej nam go udźwignąć.

 

Kurs prezentacji handlowych – lepszy nastrój już teraz

Z powyższych metod powinniśmy korzystać codziennie. Jeśli będziemy używać ich regularnie, po pewnym czasie na pewno zobaczymy efekty. Są też metody „ekspresowe”, które mogą poprawić nastrój w bardzo krótkim czasie (czasami wystarczy tylko 10 minut). Moje szkolenie prezentacje biznesowe, zawiera ich sporo.

Oto przykładowe:

  1. Zrób coś, w czym możesz się zatracić – posłuchaj muzyki, którą kochasz, zagraj na ulubionym instrumencie, szyj, gotuj, a robiąc to, „odpłyń”, nie myśl o niczym.
  2. Jeśli wokół Ciebie są dzieci, pobaw się z nimi i ucz się od nich beztroski i zaangażowania w zabawę.
  3. Umów się na spotkanie z rodzicami, przyjacielem lub z inną bliską osobą. Powspominajcie ostatnie wakacje albo inne przyjemne momenty z Waszego życia.
  4. Uprawiaj sport. Idź na aerobik, na basen lub na rower, pobiegaj. Ruch to skuteczny antydepresant.
  5. Po ćwiczeniach znajdź czas na chwilę relaksu. Połóż się i oddychaj, dzięki czemu rozluźnisz napięte mięśnie i złagodzisz objawy stresu.
  6. Zrób dla kogoś coś dobrego. Ugotuj obiad partnerowi, rodzicom lub przyjacielowi. Kup komuś bliskiemu ulubioną książkę. Radość osoby, której zrobisz niespodziankę, udzieli się i Tobie.
  7. Zadzwoń do przyjaciela. Rób to jak najczęściej, ponieważ rozmowa z kimś, kto jest dla nas ważny, kto dba o nas i opiekuje się nami, sprawia, że czujemy się bezpieczniej.
  8. Zerwij z rutyną i wprowadź małą zmianę. Pójdź do pracy inną drogą, zajrzyj do sklepu, w którym nie byłeś od dawna, zjedz śniadanie w innym miejscu niż zwykle – każda, nawet najmniejsza zmiana, dobrze na nas działa.

 

Pamiętaj, że im lepszy masz nastrój, tym pozytywniej postrzegasz świat i łatwiej Ci jest realizować wyznaczone cele. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam na szkolenie prezentacje biznesowe.

 

Szkolenie prezentacje biznesowe dostępne jest w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

 

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

 

 

Bibliografia:

Aronson, E. (2012). Człowiek istota społeczna, Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN.

Schwarz N., Clore, G. (1983). Mood, Misattribution and Judgments of Well-Being: Informative and Directive Functions of Affective States [w:]  „Journal of Personality and Social Psychology”, nr 3, s. 513–523.

Wojciszke, B. (2011). Psychologia społeczna, Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.

 

 

Dodaj komentarz

Kursy online