Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie profesjonalne prezentacje Warszawa – paraliż przez analizę

Szkolenie profesjonalne prezentacje Warszawa- paraliż przez analizę

Gwiazda piłki nożnej nie trafiająca decydującego karnego, doświadczony sprzedawca rujnuje kluczową prezentację. To jednak może dotyczyć też każdego z nas. Każda z tych osób doznała potknięcia w mentalnym przetwarzaniu zadań. Zadławiły się pod presją. Szkolenie profesjonalne prezentacje Warszawa, pomoże poradzić sobie z takimi sytuacjami.

Czy to nerwy?

Łatwo uznać takie omyłki za powszechne błędy spowodowane „nerwami”. Rzeczywiście są to sytuacje, których można uniknąć. Badając działanie blokad w przetwarzaniu informacji, dowiadujemy się jak zmienia się praca naszego umysłu w takich sytuacjach. Dzięki wiedzy na temat spadku wydajności naszego mózgu możemy zapobiegać kolejnym porażkom w krytycznych momentach.

 

Szkolenie profesjonalne prezentacje Warszawa – potrzeba kontroli

„Dławienie się” pojawia się w momencie kiedy czujesz presję spowodowaną potrzebą kontroli wyniku Twojej pracy. To nic złego dopóki nie zaczynasz mieć potrzeby kontroli nad każdym aspektem wykonywanych czynności. Wtedy zadanie, które wykonywałeś już wielokrotnie,  nagle wykonujesz wyjątkowo źle.

Sport

Takie chwile zadławienia pojawiają się np. w świecie sportu, gdy starania zawodników obserwują dziesiątki tysięcy oczu z trybun. Pod wpływem presji spowodowanej np. prestiżem pojedynku, w miejsce wytrenowanych, wręcz automatycznych czynności pojawiają się błędy. Szkolenie profesjonalne prezentacje Warszawa, pomaga poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w kontekście wystąpień publicznych i prezentacji biznesowych.

 

Szkolenie autoprezentacja i prezentacje biznesowe – Paraliż przez analizę

Zbyt intensywne myślenie o tym, co robisz, może doprowadzić do „paraliżu przez analizę”. Krótko mówiąc, „paraliż przez analizę” pojawia się, gdy ludzie próbują kontrolować każdy aspekt tego, co robią. Starają się zapewnić sobie sukces. Niestety, ta zwiększona kontrola może zadziałać przeciwnie do naszych zamiarów. Zakłócając myślami to, co kiedyś było płynną, bezbłędną czynnością –  automatyzm wykonania zamieniamy na kontrolowaną akcję, która podlega tym samym błędom co nasze myślenie w danym momencie.

Szkolenie profesjonalne prezentacje Warszawa – ciekawostka

W takich sytuacjach przydaje się prosta sztuczka – śpiewanie, nucenie bądź gwizdanie. Te czynności pomagają zapobiegać wdarciu się częściom mózgu, które przeprowadzają  złożoną analizę, w obecną czynność. Dzięki temu zabiegowi nasza świadoma i racjonalna uwaga zostaje przydatnie rozproszona. To pozwala częściom mózgu odpowiedzialnym za wykonywanie znanych i wytrenowanych zadań, w sposób taki jaki pragniemy – automatycznie i za każdym razem w ten sam sposób. Podczas prowadzenie wystąpienia publicznego lub prezentacji biznesowej raczej nie będziesz gwizdać, są jednak inne sposoby na to jak poradzić sobie z natłokiem myśli o stresie. Opowiem o nich w innych wpisach i podczas szkolenia profesjonalne prezentacje Warszawa.

 

Pamięć robocza – szkolenie wystąpienia publiczne i prezentacje

Nasz umysł może sabotować podejmowane przez nas działania także w inny sposób niż tylko „paraliż przez analizę”. Na przykład, duża presja w danej sytuacji może wyczerpać część mocy przetwarzania mózgu, znaną jako pamięć robocza,  która ma kluczowe znaczenie dla wielu codziennych czynności.

Moc operacyjna

Pamięć robocza jest rodzajem mentalnego notatnika, który jest tymczasową przechowalnią informacji istotnych dla danego zadania. Niezależnie od tego, czy to matematyczne zadanie podczas odpowiedzi przy tablicy, czy reakcja na trudne pytania od klienta – korzystamy z tej samej części mózgu. Ludzie utalentowani często mają najbardziej rozbudowaną pamięć roboczą, ale kiedy pojawiają się wątpliwości, lęk, obawy czy stres – pamięć robocza, której normalnie używają, by odnieść sukces, staje się przeciążona. Tracą moc operacyjną niezbędną do osiągnięcia tego, co zwykli lub spodziewali się osiągnąć.

 

Zagrożenie stereotypami – szkolenie autoprezentacja

Jednym z przykładów jest zjawisko „zagrożenia stereotypami”. Dzieje się tak, gdy utalentowani ludzie nie potrafią tego pokazać. Obawiają się potwierdzania popularnych mitów kulturowych. Oto kilka przykładów, chłopcy i dziewczęta posiadają odmienne predyspozycje do wykonywania zadań matematycznych, są lepsze lub gorsze w sporcie itp. Ludzie o wysokich osiągnięciach tracą swoją dotychczasową siłę, gdy obawiają się potwierdzenia stereotypu na temat grupy rasowej, społecznej, wieku lub płci, do której należą.

 

Można z tym pracować

Nawet jeśli ktoś nie jest członkiem stereotypowej grupy uznawanej za słabszą w podejmowanej dziedzinie, konkretne  zadania mogą być wyzwaniem w sytuacji lęku czy stresu. Najzdolniejsze osoby, mogą zawieść, jeśli presja wyłączy ich zasoby mentalne. W takim przypadku pomocne mogą być techniki relaksacyjne. Szkolenie profesjonalne prezentacje Warszawa, to projekt w trakcie, którego pokażę Ci wiele tego typu ćwiczeń.

Szkolenie profesjonalne prezentacje Warszawa – techniki relaksacyjne

Praktykowanie medytacji, kontrolowanego oddechu lub innych form wyciszania naszego umysłu i pozwalania mu na pozostawianie w stanie świadomego spoczynku pomoże nam sprawniej reagować w sytuacjach zwiększonego napięcia. Co więcej – utrzymywanie stanu jednoczesnego skupienia i spokoju podczas pracy, kiedy jesteśmy poddani umiarkowanemu napięciu pomaga czuć się komfortowo, gdy znajdziemy się na linii ognia poważnej presji. Doświadczenie radzenia sobie ze stresem sprawia, że ​​sytuacje stresowe zaczynają być mniej dyskomfortowe i bardziej motywujące.

Pozytywne myśli

Jeśli chcesz przezwyciężyć lęk, który objawia się jako seria niepokojących myśli o porażce dobrze jest myśleć o tym co możemy zrobić aby odnieść sukces niż o tym jak uniknąć porażki. Przykładowo, martwimy się o to jak pójdzie rozmowa kwalifikacyjna – czy nie palniemy czegoś głupiego w trakcie wypowiedzi; jeśli odczuwasz presję i zaczynasz się gubić we własnych myślach zastanów się nad tym co masz powiedzieć i co chcesz powiedzieć a nie przywołuj do głowy negatywne sformułowania, których chcesz uniknąć. Myślenie, działanie i po prostu bycie pozytywnym jest zawsze dobrym pomysłem.

Szkolenie profesjonalne wystąpienia publiczne – Podsumowanie

Pamiętaj o tym, że udało Ci się już do czegoś dojść. Masz doświadczenie i nie pierwszy raz podejmujesz się danego zadania. Wielokrotnie byłeś lub byłaś w tej sytuacji i doskonale wiesz jak sobie z nią poradzić na kilka sposobów. Masz podstawy do tego by odnieść sukces i masz kontrolę na sytuacją. Przyjmij tremę jako swój szacunek do osób przed którymi występujesz a nie jako blokadę przy wypowiadaniu słów. Podczas szkolenia profesjonalne prezentacje Warszawa, podpowiem Ci jak to zrobić.

 

Szkolenie profesjonalne prezentacje dostępne jest w różnych miastach.

 

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

 

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Szkolenia online