Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa – gesty i postawa na scenie

Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa – gesty i postawa na scenie

 

Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa, to jeden z wielu projektów w kraju, w ramach, których uczę jak prowadzić profesjonalne wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe. W ich trakcie poruszamy wiele istotnych elementów. Jednym z ciekawszych jest komunikacja niewerbalna.

Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa – elementy komunikacji

Poza pewnymi sytuacjami nasze codzienne życie  to ciągłe interakcje międzyludzkie, na które w różnej mierze składają się nie tylko słowa, ale też znaczenia niewerbalne. Wiesz już, że mimika, wzrok, ton Twojego głosu to bardzo ważne elementy komunikacji, które nie tyle są uzupełnieniem tego, co mówisz a równie ważną, jeśli nie najważniejszą częścią Twojej wypowiedzi. Oprócz tych części  komunikacji niewerbalnej, o których już była mowa, równie fascynującymi środkami komunikowania się są gesty rąk i ramion a także nasza postawa.

Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa  – postawa

To jaką przybieramy postawę, jak gestykulujemy jest ważne nie tylko w codziennych sytuacjach, ale też podczas wystąpień publicznych. To nasza postawa i gesty mogą pokazać naszej publiczności czy jesteśmy pewni siebie czy nie, czy jesteśmy przekonani do tego co mówimy.  Pamiętaj, dobre przygotowanie merytoryczne jest bardzo ważne, ale nie wystarczy by porwać publiczność. Ta będzie Cię słuchała z większą uwaga jeśli będzie widziała na scenie  autorytet z dużą wiedzą,  z dużą pewnością siebie  i zdecydowanym przekazem. Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa, pomaga zrozumieć, jak rozwijać i pokazywać te elementy podczas prezentacji.

Podpowiedzi

Naszą postawę i gesty możemy wykorzystać do zbudowania zaufania wśród słuchaczy, do nawiązania kontaktu z publicznością czy podkreślenia tego, co mamy do powiedzenia. Jak sobie pomóc?

Naturalność

Staraj się być maksymalnie naturalny, mimo, że to stresująca sytuacja. Pamiętaj jednak, że naturalność powinna być połączona z profesjonalizmem wyrażanym także przez Twoją otwartą i pewną siebie postawę. Nie zamykaj się rękami, stój prosto, patrz na odbiorców. powinieneś myśleć: jestem tu, chcę Wam powiedzieć ważne rzeczy, znam się na tym i jestem pewien, że dobrze sobie poradzę. Co więcej poradzę sobie mimo stresu, który odczuwam, bo ten jest naturalny. Daję sobie do niego prawo i działam dalej.

Pozycja otwarta

Jeśli chcesz pokazać swoją siłę i pewność siebie – unieś brodę nieco wyżej niż horyzont. Nie więcej niż centymetr lub dwa, bo jeśli podniesiesz ją za wysoko pokażesz arogancję a nie pewność siebie. Możesz też podkreślając ważne rzeczy zacisnąć pięści albo „pokazywać” dłońmi publiczności to, o czym w danej chwili mówisz. Nie przesadzaj, staraj się „zmiękczać” ten konkretny język ciała łagodniejszymi słowami, miłym spojrzeniem, kontaktem wzrokowym. Mieszaj te gesty z gestami, które charakteryzują pozycję „otwartą”

Wyrażaj ciałem pozytywną pewność siebie, stój prosto, w lekkim rozkroku. Uśmiechnij się, wyjmij dłonie z kieszeni. Poruszaj się po scenie, ale nie rób tego chaotycznie i gwałtownie, utrzymuj kontakt wzrokowy z publicznością. Pamiętaj też żeby nie zasłaniać prezentacji, którą przygotowałeś.

 

Unikaj:
  • Krzyżowania rąk, splatania nóg
  • Pochylania głowy
  • Garbienia się
  • Rąk w kieszeniach
  • Pstrykania długopisem
  • Dotykania twarzy, włosów, bawienia się nimi

Podsumowanie

Czytając to pewnie myślisz, że wszystkie te zasady bardzo trudno wprowadzić w życie.  Jest na to rada: regularny trening np. przed lustrem, możesz też, jeśli masz taką możliwość, korzystać z kamery i nagrywać swoje przemówienia a później oglądać i analizować, aby za każdą próbą robić coraz mniej błędów. Najlepiej jednak pracować nad poczuciem własnej wartości a do tego wykorzystywać każdą możliwą okazję do treningu, czyli występować. Pamiętaj mowa ciała podkreśla  siłę Twojego przekazu. Jest też inna prosta droga do tego, żeby ciałem komunikować to na czym nam zależy.

 

Szkolenie wystąpienie publiczne dostępne jest w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

 

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

 

Szkolenia online