Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Sztuka wystąpień publicznych szkolenie – spotkania biznesowe

Sztuka wystąpień publicznych szkolenie – spotkania biznesowe

Sztuka wystąpień publicznych szkolenie, to już kolejny wpis z tego zakresu. Bardzo często prezentujemy czy występujemy publicznie, właśnie podczas spotkań. Poniżej trochę przydatnej wiedzy do wykorzystania w praktyce.

Sztuka wystąpień publicznych szkolenie – przestrzeń

Proksemika to dział nauki zajmujący się kwestią przestrzeni, odległości i ustawień ludzi w kontaktach społecznych. Mowa o tzw. przestrzeni personalnej (Sommer, 1969), która opisuje znaczenie, jakie przy-pisujemy poszczególnym miejscom podczas spotkań. Miejsce, które zajmuje się fizycznie, wyznacza także naszą rolę. Warto wziąć pod uwagę fakt, że nie tylko merytoryczne przygotowanie ma znaczenie. Dobry układ przestrzeni może pozytywnie wpłynąć na przebieg rozmowy i jej rezultat. To dość młoda cześć psychologii, ale bardzo ciekawa i przydatna w kontekście szkolenia autoprezentacja i wystąpienia publiczne.

Poniżej trochę przydatnej wiedzy. . Ważna podpowiedź.

lightbulb

Dystans

 

Otaczamy się niewidzialnym polem, do którego wpuszczamy ludzi w zależności od relacji z nimi.

Publiczny: powyżej 3,5 metra. Taka odległość zachowywana jest wobec osób publicznych.

Społeczny: od 120 do 360 cm, jest to dystans dla ludzi obcych i znajomych, z którymi nie wiążą nas zażyłe stosunki. W tym dystansie załatwiane są także wszelkie oficjalne sprawy.

Osobniczy: od 45 do 120 cm,  jest to strefa prywatna. Dopuszcza się do niej ludzi nam znanych: przyjaciele, dobrzy znajomi, rodzina.

Intymny: strefa najbliższa, rozciągająca się od skóry do ok. 45 cm. Do tej sfery dopuszczane są jedynie osoby bardzo bliskie (partnerzy, dzieci, ale też np. lekarze czy fryzjerzy).

Szkolenie wystąpienia publiczne

 

Szkolenie wystąpienia publiczne i autoprezentacja – pytania o potrzeby

Jakie są lub mogą być potrzeby słuchaczy?

Co chcą od Ciebie usłyszeć?
gdybyś był na ich miejscu, co Ty chciałbyś usłyszeć ?
Co Ciebie by zainteresowało?
Jakie elementy zwracają Twoją uwagę?
Co słuchacze już wiedzą o sprawach, o których masz mówić?

Szkolenie wystąpienia publiczne i prezentacje – pozycje przy stole

Podczas spotkań w cztery oczy lepiej unikać siadania naprzeciwko siebie, bo to przypomina konfrontację z rozmówcą. Trudno wtedy odwrócić wzrok i tym samym zwykle powstaje delikatne napięcie. Dotyczy to głównie mężczyzn, układ ten nie jest tak problematyczny w przypadku spotkania pomiędzy kobietą i mężczyzną.  Najlepiej jednak zawsze siadać pod kątem 90 stopni do rozmówcy – po jego lewej lub prawej stronie. Taka pozycja otwiera przestrzeń i pozwala swobodnie przenosić wzrok pomiędzy, rozmówcą i innym miejscem gdy chcemy się and czymś zastanowić lub chwilę odpocząć. Ta pozycją nazywana jest  pozycją współpracy, pozwala na bardziej swobodną rozmowę. Pozycja ramię w ramię, też jest dobra przy współpracy ale tylko z osobami, które bardzo dobrze znamy, ponieważ mocno łamie ona dystans. Pozwala natomiast dosłownie i w przenośni patrzeć w tę samą stronę. Sztuka wystąpień publicznych szkolenie to projekt, którego uczestnicy doświadczają tego na własnej skórze, w trakcie ćwiczeń.

 

Szkolenie z wystąpień publicznych. Ważna podpowiedź.

lightbulb

Pozycje

spotkania biznesowe

 

Pozycja narożna, współpracy

Ramię w ramię

Pozycja współzawodnictwa i obrony

 

Sztuka wystąpień publicznych szkolenie – elewator pitch

Czy jesteś w stanie zainteresować kogoś swoim pomysłem w 30 do 120 sekund? Postaw sobie takie wyzwanie, wybierz tyko najbardziej istotne treści i przygotuj tzw. Elevator pitch.

„Elevator pitch” to krótki opis pomysłu, produktu lub firmy, który wyjaśnia koncepcję w taki sposób, aby każdy słuchacz mógł ją zrozumieć w krótkim czasie czyli w odniesieniu do idei, w czasie jazdy windą, to w przybliżeniu od trzydziestu sekund do dwóch minut

Ten opis zazwyczaj wyjaśnia, dla kogo jest przeznaczona, do czego służy, dlaczego jest potrzebna i jak zostanie wykonana. Całość może jednak być jeszcze prostsza, może zawierać informacje  jaki jest pomysł, produkt, firma lub osoba i jaka jest ich wartość.

Taka zwięzła wypowiedz to świetna baza do dalszej rozmowy, i genialne ćwiczenie tego jak wybierać w swoje prezentacji to co najważniejsze dla Twojego klienta. Podczas szkolenia z wystąpień publicznych tworzymy w ramach ćwiczeń takie bazowe elewator pitch.

Więcej podpowiedzi dotyczących spotkań biznesowych i sprzedażowych znajdziesz w materiałach do projektu Sztuka wystąpień publicznych szkolenie . Zapraszam do kontaktu.

TUTAJ o szkoleniach   

Sztuka wystąpień publicznych szkolenie dostępne jest w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ 

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu  

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online

Szkolenia online