Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie wystąpienia publiczne Poznań – potrzeby i korzyści

Szkolenie wystąpienia publiczne Poznań – potrzeby i korzyści

To kontynuacja wpisu o strukturze wystąpienia i jego elementach. Są to materiały z projektu szkolenie wystąpienia publiczne Poznań.

Szkolenie wystąpienia publiczne Poznań – potrzeby

Kolejnym ważnym elementem o jakim mówię w czasie treningu wystąpień publicznych, są potrzeby Twoich odbiorców.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są potrzeby Twoje i Twoich słuchaczy. Dlaczego chcesz mówić właśnie na dany temat do tych ludzi i dlaczego oni mają Cię słuchać? Czego mogą oczekiwać skoro poświęcają na to czas?

Jeśli to możliwe, dowiedz się wcześniej, jakie są oczekiwania słuchaczy. Jeśli jest to niemożliwe w czasie prezentacji, zapytaj ich, co już wiedzą na dany temat? Co chcieliby pogłębić? Na czym się skupić? Wówczas będziesz wiedział, które elementy wydłużyć, bo jest taka potrzeba, a którą część trzeba skrócić, żeby nie zanudzić odbiorców. Obserwuj reakcje. Jeśli będą zmęczeni a Twoja prezentacja jest długa, zrób przerwę na kawę.

Szkolenie autoprezentacja i wystąpienia – rozwiązania i korzyści

Jak sprawdzić, czy Twoje wystąpienie zakończyło się sukcesem? Jeśli ze spotkania wyjdzie grupa osób, która czuje się zainspirowana do działania, która znalazła odpowiedzi na nurtujące pytania, to oznacza, że dałaś/dałeś radę.

Słuchacze chętnie do Ciebie wrócą tylko wtedy, gdy będą mieli poczucie, że spędzony z Tobą czas przyniósł im korzyści, że jesteś osobą, od której mogą się czegoś nauczyć i dużo dowiedzieć.

Plusem będą dobrze przygotowane materiały, które mogą wziąć ze sobą, oraz podpowiedzi o tym, gdzie jeszcze mogą szukać wiedzy na dany temat. Wszyscy uczestnicy mojego szkolenia wystąpienia publiczne Poznań , dostają bardzo obszerne materiały zbierające cała przydatną wiedzę.

Szkolenie wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe – pytania

Zadawane przez Ciebie pytania mogą pomóc słuchaczom podążać w kierunku, na którym Tobie zależy. Ludzie odpowiadając na pytania, w pewnym sensie sami dochodzą do tego, co chcesz im powiedzieć, sami odkrywają wiedzę. Angażują się w to. Stawiając pytania, zwiększasz także tempo prezentacji. Niezależnie od tego, czy pytania pochodzą od Ciebie, czy od publiczności, to zawsze przynoszą one korzyści, ponieważ:

  • budują kontakt między Wami;
  • ułatwiają komunikację;
  • pokazują, czy publiczność zrozumiała przekaz;
  • pomagają wyjaśnić ewentualne nieporozumienia;
  • zachęcają słuchaczy do aktywnego myślenia;
  • sprawiają, że słuchacze łatwiej zapamiętują to, co zostało powiedziane.

Pewnie, że zawsze jest ryzyko, że padną trudne, niewygodne pytania, jednak spokojnie w trakcie szkolenia prezentacje biznesowe, pracujemy też nad tym jak radzić sobie w sytuacjach trudnych. Jeśli jednak pokażesz, że nie tylko prezentacja się liczy, że jesteś otwarty na dyskusję, to wtedy wzmacniasz swoją pozycję jako ekspert. Przetrenujemy to w trakcie projektu szkolenie wystąpienia publiczne Poznań.

Szkolenie prezentacje biznesowe – zamknięcie

Na zakończenie prezentacji podsumuj najważniejsze punkty. Powtórz, jaki był jej cel, główne argumenty. Przypomnij, co powinni wiedzieć po wyjściu ze spotkania.

Zadbaj o ciekawą puentę. Koniec może być zachętą, otwarciem do kolejnych spotkań. Zostaw ich z refleksją, pytaniem otwartym, z myślą, która nie będzie im obojętna.

TUTAJ przeczytasz o coachingu
TUTAJ o szkoleniach   

Szkolenie wystąpienia publiczne Poznań dostępne jest też w innych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Katowice
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Szkolenia online