Marcin Mańka – Szkolenia Coaching Media

Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław – struktura wystąpienia

Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław – struktura wystąpienia

Każde wystąpienie ma swój schemat i nie mówię tu jeszcze o scenariuszu, ale o bazowych elementach, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, zastanawiając się nad tym jak przeprowadzić dobrą prezentację czy wystąpienie publiczne, a Tym samym sprawić, że uczestnicy będą zadowoleni.
W trakcie projektu szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław, zastanowimy się wspólnie nad wagą poszczególnych elementów.

Obraz zwróconego w dół trójkąta ilustruje ile czasu należy poświęcać każdemu elementowi wystąpienia publicznego czy prezentacji. Podczas szkolenia z wystąpień publicznych, wyjaśnię Ci oczywiście, że jest to tylko wizualna podpowiedz. Pewna sugestia na temat tego co jest ważne, nie bierz tego bardzo dosłownie, ponieważ w zależności od formy i celu wystąpienia, te elementy mogą się różnić, a każde tego typu podziały to raczej próba pokazania co jest istotne, a nie obowiązkowe. Bądź plastyczny i kreatywny w myśleniu.

Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław – trójkąt

Zobacz, że najważniejsze jest budowanie kontaktu, uzyskasz to właśnie przez prowadzenie dialogu a nie monologu, ale za chwilę opowiem o tym szczegółowo.

Szkolenie wystąpienia publiczne

Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław – budowanie kontaktu

No to po kolei zaczynając od budowania kontaktu.

Dobry mówca nawiązuje kontakt wykorzystując przytoczoną w kursie wystąpień publicznych wiedzę na temat komunikacji.

Szkolenie wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe – jak się komunikować by budować dobry kontakt

Oczywiście chodzi o te zasady psychologii komunikacji, które możemy wykorzystać w odniesieniu do wystąpień publicznych czy prezentacji biznesowych, np. w ramach spotkań sprzedażowych.

Komunikacja podczas wystąpień publicznych tylko pozornie różni się od tej stosowanej podczas codziennej rozmowy z drugim człowiekiem. Może się wydawać, że jest dużo bardziej jednostronna, ale to założenie to pierwszy i podstawowy błąd. Jeśli uda Ci się nawiązać kontakt z grupą odbiorców, wciągnąć ich w rozmowę, wymianę zdań i opinii, a tym samym zaangażować, to osiągnąłeś swój cel: chodzi właśnie o zaangażowanie. Podczas wystąpień publicznych warto więc stosować się do zasad, które działają także podczas każdej innej rozmowy.

Oto zasady, które przytaczam podczas szkolenia wystąpienia publiczne Wrocław .

  1. Liczy się to, co masz w środku – Twoje intencje i emocje


To, co masz w środku, warto rozpatrywać na dwóch poziomach. Pierwszy dotyczy tego, jak Twoje nastawienie wpływa na Ciebie samego. Czy Twoje myśli i emocje, a także sposób pracy z nimi, pomagają Ci, czy są raczej ograniczające. Kolejny poziom to ich przełożenie na to, jak widzą Cię inni, i to jest wyzwanie, które podejmujemy pracując na szkoleniu wystąpienia publiczne Wrocław .

Mówiłem już o tym kilka razy.
Pamiętaj, że najlepszym kluczem do zdobycia uwagi i zaangażowania słuchaczy są właśnie emocje. Przypomnij sobie np. jakiś talent show z wokalistami. Czasami na scenie przed komisją staje, ktoś z bardzo ładnie ustawionym głosem, dobry techniczne, śpiewający czysto i bardzo ładnie, ale jakoś tak płasko, w sposób, który nie porusza. Sam wokalista jest też bez większych emocji, raczej nijaki. To za mało żeby przejść dalej. Z drugiej strony czasem pojawiają się osoby, które maja ładny głos, choć może być z wadami, ale mają bardzo ciekawą historię, wkładają w dany utwór całe swoje serce i to wydać, to przyciąga uwagę, ich emocje, szybko zarażają jurorów i widownię, a ludzie przed telewizorami albo się cieszą albo wzruszają. Emocje są kluczem do sukcesu Twojego wystąpienia. Szkolenie prezentacje i wystąpienia publiczne, pomaga nauczyć się tego jak je wykorzystywać.

To, z jakimi emocjami wchodzisz na scenę czy na spotkanie, jakie masz nastawienie i to, co chcesz przekazać, widać i słychać od pierwszej chwili. Trzeba być niezłym aktorem, żeby poradzić sobie z ukrywaniem swojego podejścia. Pytanie tylko, czy ma to sens. Może lepiej popracować nad sposobem opisywania sytuacji, w której się znalazłeś, a także osób, do których się zwracasz, na taki, który będzie bardziej przydatny? Zastanów się nad tym, co myślisz o odbiorcach, jeszcze zanim przed nimi staniesz. Zamiast wyobrażania sobie grupy negatywnie nastawionych, groźnych ludzi, lepiej pomyśleć o widowni jako o znajomych, z którymi chcesz porozmawiać. To w końcu ludzie tacy jak Ty, z podobnymi emocjami, potrzebami i pragnieniami.

Jako trener wystąpień publicznych, namawiam do tego by  zobaczyć po drugiej stronie człowieka ze wszelkimi jego cechami. Wtedy Tobie też będzie łatwiej być sobą w tak trudnej sytuacji, jaką jest ekspozycja publiczna.

 

  1. Nie wypowiadaj się, tylko rozmawiaj

 

Rozumiem, że wystąpienie publiczne kojarzy się z mówieniem do innych, ale nie możesz zapomnieć o najważniejszym, czyli o tym po, co to robisz.

Chcesz dotrzeć z komunikatem do odbiorcy, zaciekawić go. Najlepsi mówcy, nie tylko się wypowiadają, ale też zadają pytania, zwracają się do publiczności, komentują jej reakcje, słuchają i obserwują. Są tu i teraz, by móc na bieżąco reagować na to, co się dzieje. Traktują widownię jak rozmówcę, jak partnera. Okazują jej zainteresowanie i darzą szacunkiem, wciągając krok po kroku w interakcję. Reagowanie na to, co się dzieje w danej chwili na scenie, nie wyklucza doskonałego przygotowania. Wręcz przeciwnie – dobre przygotowanie pozwala na swobodne i elastyczne zachowanie. Będziesz miała czy miał okazję, by to przetrenować podczas szkolenia z prezentacji powerpoint.

 

  1. Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław – zdobywaj sympatię i zaufanie

 

Zdobywaj sympatię poprzez miłe, otwarte i szczere nastawienie do słuchaczy. Dzięki temu zdobędziesz ich zaufanie. To już połowa sukcesu. By osiągnąć sukces w pełni, musisz jeszcze być wiarygodny, czyli mieć wiedzę i doświadczenie. Ważny jest też profesjonalizm.

Takie połączenie sprawi, że będziesz pozytywnie odbierany. Szkolenie z autoprezentacji, dokładnie omawia te wszystkie elementy. Ludzie lubią szczerość, szczególnie jeśli jest podana z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem. Jeśli celem prezentacji jest np. sprzedaż produktu, a zależy Ci na dobrych i długoterminowych relacjach z klientami, nie udawaj, że jest inaczej. Powiedz o tym, co wcale nie oznacza, że musisz się na tym ciągle skupiać w rozmowie. Wręcz przeciwnie, buduj kontakt. Sprzedaż ma być dodatkiem do spotkania. Więcej na ten temat znajdziesz w szkoleniu i materiałach dotyczących sprzedaży TUTAJ https://manka-academy.com/szkolenia-zamkniete/profesjonalna-sprzedaz/

 

  1. Bądź liderem

Wystąpienia publiczne wymagają dużej odwagi, umiejętności radzenia sobie ze stresem, ale też przejmowania kontroli. Kiedy jesteś na scenie lub prowadzisz prezentację, to Ty jesteś osobą zarządzającą. Mówisz lub oddajesz głos, zachęcasz do dyskusji. Jesteś reżyserem tego, co się dzieje podczas całego Twojego wystąpienia. To z kolei wymaga od Ciebie wzięcia na siebie odpowiedzialności. Nieważne, do kogo mówisz, czy na widowni jest Twój szef – kiedy jesteś na scenie, to Ty jesteś liderem.  Twoja pewna siebie, otwarta, naturalna i pozytywna postawa będzie pomocna. Kurs prezentacji, to nie tylko praca nad elementami zewnętrznymi, ale przede wszystkim nad Twoją psychiką. Naszm celem jest to żeby poczuła/poczuł, że jesteś na tyle wartościowy być ciekawy, by inni chcieli słuchać, byś mógł być liderem. Dbaj o to, by przełożeni, jeśli już na nich się skupiamy, czuli się wyróżnieni, np. spoglądaj na nich częściej lub specjalnie przywitaj.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam na szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław.

Więcej o strukturze wystąpienia i budowaniu kontaktu w kolejnych wpisach.

TUTAJ przeczytasz o coachingu
TUTAJ przeczytasz o szkoleniach   

 

 

Szkolenia autoprezentacja i wystąpienia prezentacje handlowe dostępne są w różnych miastach.

W ofercie są:
Szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa
Kurs wystąpienia publiczne Kraków
Szkolenie wystąpienia publiczne Wrocław
Trening wystąpienia publiczne Poznań
Szkolenie wystąpienia publiczne Gdańsk

TUTAJ przeczytasz o wszystkich szkoleniach

Do tego wszystkie programy dostępne są też w języku angielskim.
Jeśli interesują Cię szkolenia po angielsku np. Szkolenie wystąpienia publiczne po angielsku, to zapraszam TUTAJ

Każdy program można też przeprowadzić w formie szkolenia indywidualnego np.
szkolenie indywidulane z wystąpień publicznych.

TUTAJ przeczytasz o coachingu

Do tego oczywiście wszystkie szkolenia dostępne są w formie klasycznej lub w formie szkolenia z wystąpień publicznych online.

Szkolenia online